متخلف نگهداری بیش از ۷۰ گونه پرنده آبزی در آبیک دستگیر شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک گفت: متخلف نگهداری غیر مجاز انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی در شهرستان آبیک شناسایی و دستگیر شد.


امید رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی یک عملیات و در پی شناسایی متخلف نگهداری بیش از ۷۰ فرد پرنده آبزی و کنار آبزی در شهرستان آبیک و هماهنگی دادستان شهرستان آبیک و حضور همکاران اداره نظارت بر امور حیات وحش و یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک به محل نگهداری مراجعه و تمام پرندگان موجود در محل کشف و ضبط شد.
وی تصریح کرد: در این عملیات بیش از ۷۰ فرد انواع پرنده آبزی و کنار آبزی کشف و پس از تنظیم صورتجلسه، متخلف به مراجع قضایی معرفی و گونه های کشف شده با دستور قضایی به صورت امانی در محل کشف شده تا تعیین تکلیف نهایی نگهداری شود.
رحمانی ادامه داد: از گونه های کشف شده میتوان به فلامینگو، غاز پیشانی سفید، غاز باهاما، قو مشکی، آنقوت، چنگر معمولی، طاوسک، اردک سر سیاه، طاوسک، اردک سر حنایی، خوتکا، اردک تاجدار، کبک معمولی، طاووس، قوی گنگ، اردک بلوطی، سیلوش، خودکا ابرو سفید، خودکا حلقه دار، تنچه بهشتی وکبوتر میوه خوار افریقای اشاره کرد.
رئیس اداره حفاظت محط زست شهرستان آبیک ، به متخلفین محیط زیست هشدار داد که ماموران یگان حفاظت محیط زیست به طور شبانه روزی مشغول حفاظت از حیات وحش و عرصه های طبیعی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق مقررات و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.