تکذیب فیلترکردن پیام رسان‌های خارجی و مسدود کردن کسب و کار‌ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به طرح صیانت از فضای مجازی مجلس، فیلترکردن پلتفرم‌ها و پیام رسان‌های خارجی و مسدود کردن کسب و کار‌های اینترنتی را رد کرد.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز قزوین، عباسپور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه قزوین درباره طرح مجلس برای صیانت از فضای مجازی گفت: مردم خاطرجمع باشند در زمینه صیانت از فضای مجازی، مجلس برخلاف منافع کاربران کشور گام برنمی دارد.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به هیچ وجه موضوع فیلترکردن پلتفرم‌ها و پیام رسان‌های خارجی و مسدود کردن کسب و کار‌ها وجود ندارد تأکید کرد: هیچ کسب و کاری در این طرح تعطیل نمی‌شود و حتی برای ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دانش آموخته دانشگاهی، اشتغالزایی می‌شود.

وی افزود: با اجرای طرح صیانت از فضای مجازی، هزینه اینترنت کاهش پیدا می‌کند و بر مبنای ریال پرداخت می‌شود و صندوق حمایت از کاربران و پلتفرم‌های داخلی نیز از کاربران حمایت می‌کند.

عباسپور تصریح کرد: با اجرای طرح صیانت از فضای مجازی، پلتفرم‌های داخلی و خارجی حق خروج اطلاعات هویتی کاربران و داده‌های آن‌ها را به خارج کشور ندارند.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۳ طرح صیانت از فضای مجازی، صندوق حمایت از پلتفرم‌های داخلی برای تأمین منابع مالی آن‌ها پیش بینی شده است و پلتفرم‌های خارجی مانند واتس اپ، تلگرام و اینستاگرام، همانطور که در کشور‌های خارجی مالیات می‌دهند، در کشور ما هم باید مالیات پرداخت کنند.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، پلتفرهم‌های داخلی و خارجی در رابطه با فرهنگ سازی و آموزش سواد مجازی موظف هستند به کاربران برای استفاده درست از فضای مجازی آموزش دهند.

وی افزود: ۲۷۰ قانون در زمینه فضای مجازی و حمایت از کاربران در آمریکا وجود دارد، اما در کشور ما متأسفانه یک قانون هم در زمینه صیانت از فضای مجازی و حمایت از کاربران وجود ندارد.

عباسپور گفت: طرح صیانت از فضای در کمیسیون مشترک به صورت تخصصی بررسی می‌شود و منتقدان هم می‌توانند نظر‌های خود را مطرح کنند و مشروح این نشست‌ها از رادیو فرهنگ به صورت زنده پخش می‌شود.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تلاش‌های مجمع نمایندگان استان برای افزایش بودجه استان قزوین گفت: امسال بودجه استان قزوین نسبت به سنوات گذشته سه برابر افزایش یافت و از ۴۰۰ میلیارد تومان به هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ارتقاء یافته است.

عباسپور با بیان اینکه اعتبارات محرومیت زدایی استان ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده و از ۳۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان ارتقا یافته است، تصریح کرد: این بودجه برای حفر چاه، مخازن و اصلاح شبکه آبرسانی، راه روستایی و در مرحله سوم کشاورزی و مسائل ورزشی و فرهنگی در مناطق محروم هزینه می‌شود.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: با اقدامات صورت گرفته در زمینه حفر چاه و اصلاح شبکه آبرسانی، تعداد روستا‌هایی که با تانکر آبیاری می‌شدند، به شدت کاهش یافته است.

عباسپور با بیان اینکه بانک پاسارگاد برای انتقال آب سد طالقان به آبیک و سپس به قزوین و تاکستان و ضیاء آباد هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است، گفت: سد بالاخانلو جنوب استان قزوین را پوشش می‌دهد و بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی برای آن هزینه شده است و تا دو ماه آینده وارد مدار می‌شود و آب سد‌های طالقان و بالاخانلو در اسفرورین به هم می‌پیوندند و تمامی نقاط استان قزوین را پوشش می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امسال بیش از ۹۰ میلیارد تومان برای توسعه راه روستایی تأمین منابع شده و این منابع امسال در اختیار استان قرار گرفته است.

وی افزود: مجمع نمایندگان استان قزوین تمام تلاش خود را برای استفاده از منابع مالی دولتی و بخش خصوصی برای توسعه استان به کار گرفته است و بزرگترین خودروسازی کشور با ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و با مشارکت چینی‌ها در بوئین زهرا راه اندازی می‌شود.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس انقلابی بنا بر تأکیدات رهبر معظم انقلاب، تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم به کار گرفته است، گفت: ما با دولت جدید هم تعامل خوبی داریم و ۴ نماینده استان قزوین هم از رئیس جمهور منتخب حمایت کرده است، اما در عین حال چک سفید هم به دولت نداده ایم و مطالبات مردمی را از دولت جدید پیگیری خواهیم کرد.

عباسپور خاطرنشان کرد: همچنین طرح بیمارستان هزار تختخوابی با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بانک پاسارگاد در شمال اتوبان قزوین برای توسعه توریسم سلامت در دستور کار است.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.