استاندار قزوین: طرح انتقال آب طالقان به آبیک ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


استاندار قزوین گفت: طرح انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و آب زلال طالقان در هفته دولت به آبیک خواهد رسید.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور در مراسم افتتاح طرح گازرسانی به 15 روستای بخش الموت غربی شهرستان قزوین که در روستای پرود الموت برگزار شد، اظهار داشت: طرح انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و آب زلال طالقان در هفته دولت به آبیک خواهد رسید.

وی با اشاره به افزایش 39 درصدی هزینه نصب انشعاب گاز اضافه کرد: با توجه به افزایش این تعرفه از 18 به 25 میلیون تومان هزینه گازرسانی به نقاط روستایی تا حدودی افزایش یافته، اما تأکید می‌کنیم که فرآیند گازرسانی به تک‌تک روستاهای محروم و دورافتاده استان قزوین به سرعت انجام شود و در این زمینه شاهد ترجیح بیهوده روستاهای برخی مناطق بر بعضی از نقاط دیگر نباشیم.

جمالی‌پور با اشاره به مهاجرت گسترده اهالی روستاهای الموت به شهر قزوین ادامه داد: اگر گازرسانی به روستاهای ناحیه الموت تکمیل شود، روند مهاجرت از روستا به شهر معکوس می‌شود؛ چرا که بسیاری از روستاهای منطقه سردسیر الموت در زمستان به علت نبود گاز غیرقابل زیست می‌شوند.

جشن اتمام گازرسانی روستاهای قزوین سال 1403 برگزار می‌شود

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری چشن تکمیل گازرسانی روستاهای استان قزوین در ابتدای سال 1403 خبر داد و گفت: یکی از نقاطی که در حوزه گازرسانی به آن بدهکار هستیم، روستاهای محروم بخش طارم سفلی است که با توجه به افزایش جمعیت این بخش تلاش می‌کنیم با اتمام گازرسانی به این بخش روستاهای دورافتاده و حاشیه‌نشین آن را از محرومیت خارج کنیم.

جمالی‌پور افزود: مشکل روستاهای محروم استان قزوین فقط گاز نیست و باید در حوزه برق‌رسانی هم زیرساخت‌ها نوسازی شده و همچنین برای ارائه سرویس اینترنت پرسرعت تلفن همراه در این نقاط هم اقدامات اساسی انجام دهیم تا در شرایط کرونایی دانش‌آموزان مشکل استفاده از شبکه شاد نداشته و دانشجویان هم بتوانند در ایام فراغت از تحصیل کارهای پژوهشی و تحقیقاتی خود را در روستاهایشان انجام دهند.

وی در ادامه به وجود طرح‌های نیمه‌کاره زیاد در استان قوزنی اشاره کرد و گفت: با وجود گام‌های زیادی که در این حوزه برداشته‌ایم، اما طرح‌‌های اجراشده در تراز شایستگی مردم انقلابی قزوین نیست و البته در سالیان قبل به دلیل ضعیف بودن پایه بودجه عمرانی بودن کار ما برای عمران و آبادانی نقاط محروم استان قزوین بسیار سخت بود.

یک‌سوم مالیات پرداختی بودجه از دولت می‌گیریم

رئیس شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان افزایش بودجه عمومی استان را مهمترین رویکرد اجرایی زمان مدیریت خود دانست و ادامه داد: با روی کار آمدن مجلس یازدهم و حضور نمایندگان جدید در استان قزوین پیشرفت زیادی را در حوزه ارتقای بودجه شاهد بودیم که البته با وجود 3 برابر شدن بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (عمرانی) هنوز هم معتقدیم که یک‌سوم مالیاتی که به کشور می‌‌دهیم از دولت بودجه و اعتبار می‌گیریم.

جمالی‌پور یادآور شد: با این همه معتقدیم که ساختار بودجه‌ریزی کشور بسیار پیچیده است و با توجه به این ساختار سهم مناسبی از بودجه عمومی کشور را در سال 1400 جذب کردیم.

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.