سه شنبه, 07 خرداد 1398 16:23

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین: امسال ۳۰۰ هزار تن محصول گندم کشاورزان استان قزوین خریداری می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها:


قزوین- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با پیش بینی ۲۱ مرکز خرید در مناطق مختلف استان قزوین پیش بینی می شود امسال ۳۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان استان خریداری شود.


 

به گزارش خبرنگار مهر، مجید اسماعیلی در کارگروه خرید تضمینی محصولات کشاورزی که پیش از ظهر سه شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با تشکیل ۱۴ جلسه برای پایش زراعت استان نسبت به آموزش کشاورزان با موضوعات سن زدگی و کاهش افت در محصولات کشاورزی اقدام کرده ایم.

وی بیان کرد: با جانمایی و معرفی مراکز خرید و توجیه ناظران خرید گندم دوره های آموزشی کمیته برداشت گندم هم برگزار شده و در خرید محصول گندم امسال مشکلی نداریم.

اسماعیلی یادآورشد: در سال زراعی جاری پیش بینی می کنیم ۳۲۷ هزار تن گندم در استان تولید شود که از این میزان ۳۰۰ هزار تن به صورت تضمینی خریداری خواهد شد که ۵۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش خرید داریم.

وی بیان کرد: در سال زراعی گذشته ۹۸ هرار هکتار گندم دیم و ۴۷ هزار هکتار گندم آبی در اراضی کشاورزی استان کشت شد که در کشت گندم دیم نیز شاهد ۱۰ درصد افزایش بودیم.

اسماعیلی تصریح کرد: امسال ۳۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت محصول جو اختصاص یافته که پیش بینی می شود ۱۱۰ هزار تن محصول در این مزارع تولید شود.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهارداشت: امسال محصول کلزا در سطح ۷۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان کشت شده و پیش بینی می شود ۱۶ هزار تن محصول کلزا تولید شود.

اسماعیلی اضافه کرد: بیشترین سطح کشت جو و کلزا در شهرستان آبیک است و قیمت خرید کلزا هر کیلو ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال تعیین شده است.

وی اظهارداشت: ۵ مرکز برای خرید کلزا در استان پیش بینی شده و با تامین بموقع کمباین، تامین سوخت نهاده ها، هماهنگی در جانمایی کمباین، آموزش ناظران، آماده سازی مراکز خرید و اطلاع رسانی به موقع امیدواریم هیچ خرید و فروشی خارج از چرخه دولتی تعیین شده صورت نگیرد و از دلالی جلوگیری کنیم.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: با کنترل خودروهای حامل گندم، جو و کلزا، رصد و کنترل دقیق فعالیت دلالان، نظارت بر تردد اتباع بیگانه و شناسایی انبارهای خالی و پیش بینی کامیون های کافی برای حمل محصولات کشاورزی امیدواریم امسال نیز در خرید تضمینی محصولات کشاورزی مشکلی ایجاد نشود.

خواندن 5984 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.