پنج شنبه, 24 خرداد 1397 18:30

جزئیات قتل مهندس 50 ساله در مرغداری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

اخبار آبیک:

 

رئیس حوزه قضایی بخش بشاریات شهرستان آبیک گفت: خشم آنی و تصمیم اشتباه جوان 23 ساله موجب قتل مهندس 50 ساله در یکی از مرغداری‌های بخش بشاریات شد.
 
 
 

محمد گشتاسبی امروز در گفت با خبرنگار فارس در آبیک اظهار داشت: غروب روز شنبه 11 خرداد ماه جوانی 23 ساله که در یکی از مرغداری‌های روستاهای بخش بشاریات کار می‌کرد، با شلیک تیر به سمت مهندس مرغداری مرتکب قتل عمد می‌شود.

وی افزود: بر حسب اظهارات متهم به قتل عمد، بین پدر این متهم که در مرغداری مشغول به کار است و مهندس 50 ساله مرغداری جر و بحثی صورت می‌گیرد که خیلی هم جدی نبوده و متهم از دو نفر از کارگران از این موضوع مطلع می‌شود.

رئیس حوزه قضایی بخش بشاریات شهرستان آبیک ادامه داد: این موضوع موجب ناراحتی متهم به قتل عمد می‌شود و اسلحه شکاری که داخل یکی ازخانه‌های مسکونی مرغداری وجود داشته را برمی‌دارد و به سمت مهندس 50 ساله می‌رود.

گشتاسبی اضافه کرد: باید گفت فردی در یکی از خانه‌های سازمانی مرغداری کار می‌کرده که پس از کوچش از آنجا یک سری از  اسباب و اثاثیه خود را با می‌برد و وسایلی دیگری هم در خانه سازمانی خود باقی می‌گذارد که کلید این خانه در دست فرد متهم به قتل 23 ساله بوده است.

وی خاطرنشان کرد: متهم به قتل از وجود اسلحه شکاری در منزل مسکونی خانه‌های سازمانی مطلع بوده که پس از برداشتن اسلحه، به سمت محل استراحت مهندس 50 ساله می‌رود و در ساعت حدود 21 شب شنبه 11 خرداد ماه از پشت قنداق به شیشه منزل مهندس زده و  آن را می‌شکند.

این مسؤول قضایی بیان کرد: مهندس که متوجه این موضوع می‌شود از درب خانه‌اش خارج می‌شود که ببیند چه خبر است از فاصله سه تا چهار متری متهم با اسلحه شکاری به سمت وی شلیک می‌کند.

رئیس حوزه قضایی بخش بشاریات شهرستان آبیک افزود: گرچه متهم به قتل اظهار کرده که پس از شلیک تیر به سمت مهندس پشیمان می‌شود و فرار نمی‌کند اما با تدبیر نیروی انتظامی و ورود به محل حادثه فرد متهم در حین فرار دستگیر می‌شود.

گشتاسبی ادامه داد: پس از گذشت 20 دقیقه از حادثه تلخ، متهم به قتل بازداشت می‌شود و مهندس به بیمارستان منتقل شده و مورد جراحی قرار می‌گیرد که بر حسب اظهارات واصله، پس از دو روز مهندس 50 ساله بر اثر نوع جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

وی اضافه کرد: شلیک اسلحه شکاری به سمت مقتول موجب اصابت سه ساچمه در نقاطی حساس از بدنش می‌شود که پس از جراحی، بر اثر خونریزی فوت می‌کند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: خشم آنی و بدون وجود دلیل و مسئله خاص و حاد جوان 23 ساله موجب می‌شود در یک لحظه نتواند خشم و عصبانیت خود را کنترل کند و مهندس 50 ساله که دارای دو فرزند بود را به قتل می‌رساند.

 

*آستانه تحمل مردم بالا برود

رئیس حوزه قضایی بخش بشاریات شهرستان آبیک اذعان کرد: بیشتر افرادی که در یک لحظه تصمیم آنی می‌گیرند و مرتکب قتل می‌شوند، اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنند که چرا در یک لحظه تصمیمی گرفته‌اند که پشیمانی به همراه دارد.

گشتاسبی افزود: امروزه آستانه تحمل مردم و خویشتنداری آنان پایین آمده و خشم‌ افراد بسیار زود بروز و ظهور می‌یابد که لازم است مردم آستانه تحمل خود را بالا ببرند که آموزش و اطلاع‌رسانی خانواده‌ها در زمینه کنترل و مهار خشم ضروری است و قوه قضائیه و دولت هم باید در زمینه پیشگیری و آموزش افراد گام‌های موثرتری بردارند.

وی ادامه داد: در سخنان و احادیث انبیا و اهل بیت (ع) هم بر فرو بردن خشم تاکید شده و اگر کسی کظم غیظ کند و خشم خود را فرو ببرد می‌تواند بهتر فکر کرده و بهتر تصمیم بگیرد.

این مسؤول اضافه کرد: یک تصمیم اشتباه و آنی و خشم لحظه‌ای که ناشی از غرور جوانی هم می‌تواند باشد موجب شد جوان 23 ساله مرتکب قتل شود و آینده تلخی را برای خود رقم بزند.

رئیس حوزه قضایی بخش بشاریات شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: متهم به قتل مهندس 50 ساله در زندان مرکزی قزوین بازداشت است و پرونده وی در مرحله رسیدگی قرار دارد.

گشتاسبی یادآور شد: امروز با حضور متهم به قتل عمد و پلیس آگاهی صحنه قتل بازسازی شد.

خواندن 422 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 خرداد 1397 18:36
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.