چهارشنبه, 23 خرداد 1397 19:25

27 هزار رأس دام در آبیک مورد تست سل قرار گرفتند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

اخبار آبیک:

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک اظهار کرد: به منظور پیشگیری از بروز بیماریهای مشترک بین انسان و دام کارشناسان این اداره طی سال گذشته تعداد ۲۷هزار و 880 رأس گاو در سطح واحدهای گاوداری صنعتی و نیمه صنعتی از نظر بیماری سل گاوی پایش شد.
 
 
مرتضی یعقوبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های مشترک بین انسان و دام کارشناسان این اداره طی سال گذشته تعداد ۲۷ هزار و 880 رأس گاو در سطح واحدهای گاوداری صنعتی و نیمه صنعتی از نظر بیماری سل گاوی پایش شد.
این مسوول گفت: تست و غربالگری دام‌ها از جمله برنامه‌های مدون و مستمر دامپزشکی در راستای تشخیص، کنترل و پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام است که به طور گسترده در سطح واحدهای گاوداری صنعتی به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: سل عفونت مزمنی است که به وسیله باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» و گاهی به وسیله سایر مایکوباکتریوم‌ها ایجاد می‌شود. این بیماری اغلب ریه را درگیر می‌کند اما تقریباً هیچ کدام از دستگاه‌های بدن از عوارض بیماری سل در امان نیستند و سایر اعضای بدن هم ممکن است با این بیماری درگیر شوند.
یعقوبی دلیل کاهش این بیماری را رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای توسط دامداران و اقدام به موقع عملیات تست سل توسط کارشناسان دامپزشکی دانست و افزود: تمام خدمات تست سل به صورت رایگان اجرا می‌شود.
خواندن 829 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 خرداد 1397 19:30
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.