شنبه, 19 خرداد 1397 14:46

2500 قطعه اردک قاچاق در آبیک کشف شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیک:

 

 

قزوین-ایرنا-رئیس اداره دامپزشکی آبیک گفت: 2 هزار و 500 قطعه اردک قاچاق و غیر مجاز در این شهرستان کشف و در نهایت نیز به کشتارگاه تحویل داده شد.

 

 

 

 

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، مرتضی یعقوبی روز شنبه افزود: در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری ‌های تنفسی های پرندگان، یک واحد پرورش و نگهداری اردک که پس از بررسی‌های لازم به علت عدم رعایت ضوابط و مقررات دامپزشکی در پرورش طیور، غیرمجاز اعلام و پس از مراحل قانونی اردک ها به کشتارگاه تحویل داده شدند.
وی اظهار داشت: پرورش و نگهداری هرگونه طیور باید در صورت دارا بودن شرایط بهداشتی، قرنطینه ای انجام و در غیر این صورت موجب تهدید علیه سلامت جامعه، خسارت های فراوان به صنعت طیور کشور و هدر رفت سرمایه ملی می شوند.
به گفته یعقوبی، واحدهای پرورش و نگهداری فاقد مجوز قانونی علاوه بر انتشار بیماری های واگیردار دام و طیور، سلامت و ایمنی غذایی جامعه را نیز تهدید می کند.
وی اضافه کرد: برخورد قاطع با این گونه واحدها در دستور کار دامپزشکی قرار داشته و در کنار سایر اقدام های پیشگیرانه دامپزشکی، فضایی امن و مطمئن برای سرمایه گذاری در صنعت دام و طیور استان فراهم خواهد شد.
وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه 1512 و یا شماره پیامک 50001512 به دامپزشکی اطلاع دهند.
استان قزوین دارای 149 دامپزشک، 19 کارشناس، 6 کارشناس ارشد و 103 کاردان دامپزشکی است.

خواندن 321 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 19 خرداد 1397 16:26
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.