چهارشنبه, 24 بهمن 1397 18:28

احداث 2 مجتمع گلخانه‌ای آبیک در مرحله استعلامات قرار دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیک:

یوسف جلوخانی مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: وضعیت مجتمع‌های گلخانه‌ای شهرستان آبیک در مرحله استعلامات قرار دارد و با توجه به همت موجود در مسئولان شهرستان آبیک، اگر پیش از پایان امسال کارهای اداری دو مجتمع گلخانه‌ای تازه‌آباد و قزانچال انجام شود، سال آینده کار عملیاتی دو مجتمع را آغاز می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت آب در کشور و به تبع آن در استان قزوین و نداشتن  وضعیت مناسب در این زمینه در استان، دولت درصدد است تولید سبزی و صیفی را در گلخانه‌ها ارتقا دهد که در برنامه کاری شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین قرار گرفته و در حال انجام است.

این مسئول تصریح کرد: در یک واحد گلخانه، می‌توانیم 10 برابر فضای باز تولید داشته باشیم و در مصرف آب هم 90 درصد صرفه‌جویی کرد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین افزود: در مجتمع‌های گلخانه‌ای، می‌توانیم شرکت‌های خدماتی احداث کنیم تا افراد را تحت پوشش قرار دهد و صادرات، بازار و مدیریت بهره‌برداری را برعهده بگیرد.

جلوخانی یادآورشد: وظیفه شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین فراهم کردن زیرساخت‌های گلخانه‌ای، دامی و غیره است و با فراهم 70 تا 100 زیرساخت‌ها در متاطق مختلف، اراضی را به سرمایه‌گذاران برای احداث گلخانه واگذار می‌کند. به سرمایه‌گذاران در بخش گلخانه بر اساس طرحی که ارائه می‌کنند، تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت می‌شود.

خواندن 291 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 بهمن 1397 18:39
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.