چهارشنبه, 24 بهمن 1397 17:45

چهره حاشیه اتوبان آبیک با پاکسازی زیباتر شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیک:

محمد ایران‌نژاد رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک با مشارکت شرکت خدماتی شهرک صنعتی کاسپین یک، نسبت به پاکسازی و جمع‌آوری حاشیه اتوبان آبیک - قزوین لاین شمالی حد فاصل شهرک صنعتی کاسپین تا ورودی جاده انجیلاق نسبت به طول حدود پنج کیلومتر از چهره زباله‌ها، کیسه‌های نایلونی و ظروف یک بار مصرف اقدام کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه زباله‌های نایلونی و ظروف یک بار مصرف 300 سال طول می‌کشد تا بازیافت شوند و چهره زشتی هم به حاشیه اتوبان می‌دهند، نسبت به پاکسازی حاشیه اتوبان آبیک با حضور حدود 50 نفر اقدام شد.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک ادامه داد: از مردم و مسافران درخواست می‌شود از ریختن زباله در حاشیه اتوبان، داخل شهرها و روستاها و رودخانه‌ها و مکان‌های مختلف دیگر خودداری کنند و در مدیریت پسماند دقت لازم را داشته باشند تا از پراکندگی زباله‌ها جلوگیری شود و به محیط زیست آسیب نرسد.

ایران‌نژاد اضافه کرد: مردم و مسافران می‌توانند زباله‌های خود را در شوتینگ‌های تعبیه شده در مجمتع‌های بین راهی، پارکینگ‌ها و مسیرهای بین‌راهی و محورهای مواصلاتی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: زباله‌ها و کیسه‌های نایلونی و ظروف یک بار مصرف جمع‌آوری شده از حاشیه اتوبان شهرستان آبیک به مکان مورد تایید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک منتقل شد.

این مسئول تصریح کرد: حفظ محیط زیست بدون مشارکت و همکاری مردم محقق نمی‌شود و مردم باید در مدیریت پسماند، مسئولان را یاری کنند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک افزود: برنامه پاکسازی محورهای مواصلاتی با مشارکت مردم و دوستداران محیط زیست و واحدهای خدماتی مستقر در محورها  همچنان در دستور کار محیط زیست قرار دارد.

خواندن 1571 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.