شنبه, 20 بهمن 1397 13:36

توافق FATF را امضا نکرده‌ام/ راه‌اندازی بیمارستان شهدای آبیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیک:

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، داود محمدی در بین صلاتین جمعه شهر آبیک که در مسجد ولی‌عصر (عج) این شهر برگزار شد، گفت: ۱۱۰ واحد قطعه‌ساز در استان قزوین وجود دارد که ۱۰ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

وی افزود: واحدهای قطعه‌ساز زمین‌گیر شده بودند و مطالباتی از صنایع بزرگ خودروساز دارند که طی جلساتی با وزیر صنعت، اجازه ندادیم کارگران مشغول در این واحدها بیکار شوند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به طرح سوال یکی از نمازگزاران درخصوص امضای لوایح FATF، با اشاره به امضای استیضاح رئیس‌جمهور اظهار داشت: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، مراجع عظام مخالف امضای FATF بودند. ما هم که در مسائل عبادی مجتهد نیستیم. به نظر مراجع مقید هستیم و حق نداریم امضا کنیم که امضا هم نکرده‌ام.

محمدی با بیان اینکه کسی درخصوص FATF اظهارنظر نکرده است، تصریح کرد: با گوش‌های خودم شنیدم که مقام عظمای ولایت FATF را قبول ندارند و بنده هم برای دفاع از حقوق مردم که واجب است، امضا نکردم. بنده مانند فرماندار و استاندار نیستم که از وزرات کشور ابلاغ بگیرم چراکه ابلاغ من، رأیای است که مردم داده‌اند و باید از حقوق آنان دفاع کنم.

وی ادامه داد: مردم ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستای استان قزوین از آب با کیفیت و مطلوب برخوردار نیستند که در رایزنی با وزیر نیرو موضوع اختصاص آب از سد طالقان به استان مطرح شد که اذعان شد به قدر لیوان آب هم تخصیص نمی‌دهیم بلکه متعلق به جمعیت ۲۰ میلیونی تهران و کرج است. پس از پیگیری‌های فراوان توانستیم ۶۰ میلیون مترمکعب تخصیص آب از سد طالقان به استان قزوین أخذ کنیم که تثبیت هم شده است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین خاطرنشان کرد: هفته گذشته جلساتی با وزیر نیرو، معاونان وی و شرکت لوله‌گذاری انتقال این پروژه برگزار شد. از مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین درخواست کرده‌ام مکتوب موضوع مذکور را اعلام کنند که مقرر شده در فاز نخست پیمانکار و مشاور برنامه‌ریزی کرده و کار عملیات اجرایی آبیک تا شهریور ماه سال آینده به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه قرارداد لوله‌های چدن انتقال آب از سد طالقان به آبیک توسط پیمانکار با کارخانه لوله منعقد شده و پیش پرداخت آن پرداخت شده است، ابراز داشت: از ۲۵ بهمن ماه جاری لوله‌ها به محل پروژه انتقال و عملیات لوله‌گذاری مسیر آبیک آغاز می‌‍شود. پیمانکار مقرر شده نسبت به مذاکره و عقد قرارداد با کارخانه برای لوله‌های سایز بزرگ مسیر انتقال آب اقدام کرده و عملیات اجرایی در ۹ کیلومتر اول شهر آبیک را آغاز کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: ماه گذشته از نوبخت، معاون رئیس‌جمهور دستور مجوز ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان شهدای آبیک أخذ شده که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین قرار گرفته و مسئولان دانشگاه متعهد شده‌اند تا پایان امسال نسبت به راه‌اندازی بیمارستان اقدام کنند که پیگیری‌ها هم ادامه می‌یابد.

محمدی با بیان اینکه پیمانکار پروژه چهار بانده کردن آبیک به محمدیه از اداره راه و شهرسازی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال طلب دارد، عنوان کرد: در رایزنی با نوبخت، بودجه‌ای به میزان ۸۰ میلیارد ریال أخذ شده مشروط بر اینکه در ازای پرداخت آن به پیمانکار، روند اجرای پروژه ادامه یابد.

وی با بیان این مطلب که ادعا نداریم مشکلی در کشور نداریم، یادآور شد: قطع به یقین مشکلاتی وجود دارد و مردم با مسائل اقتصادی و معیشتی با مشکل مواجه هستند اما دستاوردهای ارزشمندی طی ۴۰ سال اخیر داشته‌ایم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در ۴۰ سال اخیر میزان تولید محصولات کشاورزی از ۲۰ میلیون تن به ۱۲۰ میلیون تن، فضاهای ورزشی، علمی، دانشگاهی و فرهنگی بین ۱۰ تا ۶۰ برابر و گازرسانی به روستاها ۲۷ هزار برابر افزایش داشته است. البته در برخی جاها مسئولان کوتاهی داشته ایم که دلیل آن تبعیت نکردن از مقام معظم رهبری و عمل نکردن به فرمایشات ایشان بوده است.

خواندن 280 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 20 بهمن 1397 13:41
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.