شنبه, 16 اسفند 1399 10:00

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک معلمان، الگوی مجسم ایثار هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


کازانی گفت: معلمان الگوی مجسمی هستند که با رفتار و الگو مهربانی، رفاقت، همدلی و معنویات اخلاقی را معنا می‌بخشند و هنرمندانه به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، سعید کازانی بعد از ظهر امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان فعال در اجرای پویش سراسری لبخند رضایت که در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک برگزار شد، اظهار کرد: معلمان در دوران دفاع مقدس وظیفه خود را شناختند و به موقع و با حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به تکلیف خود به نحو احسن ایفا کردند که در دوران شرایط کرونایی هم معلمان با شناخت وظیفه خود به تکلیف خود عمل کردند.

وی افزود: به خاطر شیوع ویروس کرونا جریان آموزش و زندگی تعطیل نشد و امر تدریس به سمت فضای مجازی سوق یافت گرچه امر آموزش در این فضا مشکلاتی را برای معلمان و دانش آموزان به همراه دارد اما با صبوری و همدلی دانش آموزان و معلمان و همگامی اولیا در این شرایط حساس آموزش صورت می‌گیرد که لازم است معلمان با اولیا و دانش آموزان در زمینه آموزش و اقتصادی همچنان نقش بسزایی ایفا کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: معلمان الگوی مجسمی هستند که با رفتار و الگو مهربانی، رفاقت، همدلی و معنویات اخلاقی را معنا می‌بخشند و هنرمندانه به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند.در دوران سخت کرونایی بسیاری از معلمان به مشکلات خانوادگی دانش‌آموزان رسیدگی کردند و گوشی هوشمند برای دانش‌آموزان فاقد گوشی هدیه داده‌اند حتی شاهد معلمانی بوده‌ایم که علاوه بر نقش معلمی، در قالب مشاور، مددکار اجتماعی و خیر نقش‌های مهمی را ایفا کرده‌اند که از همه معلمان دلسوز و پرتلاش شهرستان آبیک قدردانی می‌کنم.

کازانی با بیان اینکه وظیفه داریم در کیفیت بهبود رفاریند تعلیم و تربیت از عهده مسئولیت خود به خوبی برآییم، تصریح کرد: جامعه و اولیا بهترین سرمایه و امانت‌ها را به آموزش و پرورش سپرده‌اند که متولیان امر تعلیم و تربیت باید با حفظ این امانت‌ها، دانش‌آموزانی شایسته و در شأن نظام که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده، تحویل جامعه دهند.

وی افزود: در تبدیل وضعیت موجود به مطلوب باید تمام دست‌اندرکاران دست به دست هم داده و با برنامه‌ریزی دقیق و تعیین اهداف انجام شده و برنامه‌های مشخص شده از قبل به اهداف د رامر تعلیم و تربیت دست یابیم.

این مسئول ادامه داد: مدیران و آموزگاران مدارس نقش اساسی و بی‌بدیلی را در این شرایط حساس داشته‌اند و انصافا مسئولیت‌ها و و ظایف خود را به نحو احسن انجام داده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک اضافه کرد: در تهیه تبلت و گوشی همراه برای دانش‌اموزان نیازمند مسئولان شهرستان آبیک به ویژه سپاه و بسیج، کمیته امداد، جمعیت هلال احمر و بهزیستی پشتیبان و یار و یاور اداره آموزش و پرورش بوده‌اند و در مرحله سوم کمک مومنانه حدود 1000 بسته آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند اهدا و توزیع شد.

کازانی بیان کرد: در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش شهرستان آبیک علاوه بر نقش‌آفرینی معلمان باصفا و همدلی آنان در اجرای برنامه‌ها، تعامل مسئولان شهرستان آبیک هم در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش تاثیرگذار بوده که سپاه و بسیج همیشه یار و یاور این اداره بوده و هستند.

وی با اشاره به روز جشن نیکوکاری و هفته احسان  بر مشارکت معلمان در این جشن تاکید و خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان نیازمند دستان پرمهر و محبت معلمان و خیران و مردم نوع دوست شهرستان آبیک هستند و امیدواریم روزی برسد که نیازمند و دانش‌اموزان نیازمندی نداشته باشیم.

این مسئول  یادآور شد: طبق گفته رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک 1000 دست لباس توسط خیر تهیه شده و بین دانش آموزان نیازمند در حال توزیع است که همچنین اذعان شده به دانش آموزان امدادبگیر اداره بهزیستی، تبلت رایگان به دانش آموزان نیازمند اهدا می‌شود.

در پایان این مراسم، از فرهنگیان فعال در اجرای پویش لبخند رضایت با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

خواندن 35 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.