دوشنبه, 01 دی 1399 10:05

۷۵۰هزار متر مربع از اراضی تالاب اله آباد آبیک احیا شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


قزوین - ایرنا -مدیرکل حفاطت از محیط زیست استان قزوین گفت: ۷۵۰ هزار متر مربع از اراضی تالاب اله آباد آبیک با کشت انواع گیاهان بومی و جلو گیری از ایجاد کانون گرد و غبار در منطقه الله آباد توسط حفاظت محیط زیست قزوین احیا شد.

به گزارش ایرنا، حسن عباس نژاد روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: در سال های اخیر، مدیریت سیلاب‌ها و آب های ورودی در محدوده تالابی منجر به تقویت پوشش گیاهی و همچنین محل‌های زاد آورد گونه های جانوری به ویژه  پرندگان مهاجر شده است.
وی افزود: این موضوعات باعث شده که کشت گونه های بومی در زمین‌های عاری از پوشش گیاهی از جمله فعالیت ها و پروژه های این اداره کل در راستای کاهش کانون های گرد و غبار در تالاب الله آباد شود.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: برای اجرای پروژه واکاری و کاشت گیاهان بومی در کانون های گرد و غبار ابتدا با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان نسبت به مکانیابی و امکان سنجی محدوده  اقدام و سپس در منطقه ای به وسعت ۷۵۰ هزار متر مربع در تالاب الله آباد معروف به (موسی لو کهنه) عملیات کاشت، واکاری و آبیاری و نگهداری گونه های گیاهی بومی انجام شد.
این مسوول اضافه کرد: خشک سالی های چند سال گذشته در منطقه الله آباد مشکلات زیادی را به وجود آورده بود که مهمترین مساله برای ما ورود دام های سنگین به دشت تالابی، ایجاد زهکشی های دولتی و خصوصی و تغییر کاربری برخی اراضی تالابی بوده است.
عباس نژاد افزود: بحث دیگر توجه به مدیریت منابع آب های زیر زمینی دشت تالابی و تغییر الگو کشت و زراعت در اراضی حاشیه تالاب می باشد.
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین گفت: تلاش می کنیم تا با هماهنگی لازم با شرکت آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان در راستای بهره برداری سازگار با منابع منطقه به مرحله  اجرا گذاشته شود.

خواندن 41 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.