پنج شنبه, 29 آبان 1399 12:57

طرح محدودیت‌های هوشمند در قزوین اجرا می ‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها از ابتدای آذرماه در قزوین اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان که صبح امروز در سالن جلسات باقرالعلوم استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: محدودیت و ممنوعیت فعالیت کسبه و مشاغل متناسب با رنگ‌بندی شهرستان‌ها اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تردد افراد از ساعت 9 شب تا 4 صبح در این دو هفته ممنوع بوده و متخلفان جریمه می‌شوند.

حبیبی عنوان کرد: همچنین مقرر شده تا از ظرفیت مهمان‌خانه‌ها به عنوان مکان قرنطینه افراد مبتلا به کرونا استفاده شود و چنانچه نیاز به قرنطینه باشد بیماران در این اماکن حضور خواهند یافت.

وی با بیان اینکه واکسن کرونا نزدیک به 94 درصد اثرگذاری داشته تصریح کرد: کشور ایران نیز اقدام به خرید واکسن کرونا کرده اما این که چه زمانی این واکسن به کشور وارد می‌شود مشخص نیست.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه امیدواریم تا پایان سال این واکسن به کشور وارد شود، عنوان کرد: همزمان با ورود به کشور ایران این دارو در اختیار مردم استان قزوین نیز قرار می‌گیرد. 

وی با بیان اینکه شهرستان‌های قزوین، البرز، آبیک، تاکستان و بویین زهرا در وضعیت قرمز و شهرستان آوج در وضعیت زرد قرار دارد، افزود: به جز مشاغل گروه یک و سطح یک مابقی مشاغل ظرف این دو هفته اجازه فعالیت در شهرستان‌های قرمز را نخواهند داشت.

حبیبی عنوان کرد: خوشبختانه تعداد مشاغل گروه یک زیاد است و نیازمندی‌های اولیه مردم را تامین خواهد شد به همین سبب مشکلی برای رفع نیازهای مردم به وجود نمی‌آید.

وی گفت: دانش آموزان باید در شبکه شاد فعالیت داشته باشند به همین سبب فعالیت‌ اصنافی که به نحوی با فضای مجازی و امور رایانه‌ای و تلفن همراه در ارتباط هستند مجاز اعلام می‌شود.

فعالیت مشاغل و دستگاه‌های خدمت‌رسان خارج از محدودیت‌ است 

حبیبی خاطرنشان کرد: مشاغل و دستگاه‌های ضروری همچون نیروهای انتظامی، امنیتی، امدادی، هلال احمر، خدماتی، تامین اجتماعی، استانداری و علوم پزشکی استثنا هستند و باید به صورت 100 درصدی فعال باشند در حالی که بقیه دستگاه‌ها باید فعالیت کارکنان خود را محدود کنند.

وی اظهار داشت: شهرستان‌هایی که وضعیت قرمز دارند تنها یک سوم کارکنان می‌توانند در محل کار حضور یابند در حالی که ادارت شهرستان‌ها با وضعیت نارنجی تنها باید از ظرفیت 50 درصد کارکنان خود به صورت حضوری بهره‌مند شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: شهرستان‌هایی که در وضعیت زرد هستند نیز می‌توانند از ظرفیت دو سوم کارکنان خود استفاده کنند.

ورود به شهرهای قرمز و نارنجی با پلاک‌های غیربومی ممنوع است 

حبیبی تصریح کرد: ترددها و ورود و خروج از شهرها در این دو هفته متفاوت خواهد بود چرا که محدودیت‌های فراوانی در این خصوص اعمال می‌شود.

وی افزود: قزوین استانی صنعتی بوده و فعالیت‌های تولیدی و صنعتی متعددی دارد به همین سبب نیاز است تا مدیریت جامع‌تری در این خصوص صورت گیرد.

حبیبی عنوان کرد: ورود به شهرهای قرمز و نارنجی با پلاک‌های غیربومی ممنوع است به همین سبب برای متخلفینی که در این دو هفته به شهرهای نارنجی وارد شده یا از آن خارج شوند جریمه 500 هزار تومانی و برای ورود و خروج افراد به شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: فعالیت واحد‌های تولیدی، کشاورزی و صنعتی محدود نشده به همین سبب آن تعداد از افرادی که باید تردد داشته باشند با هماهنگی فرمانداران و نیروی انتظامی می‌توانند اقدام به تردد کنند.

وی افزود: فعالیت‌های آموزشی کماکان غیرحضوری برگزار خواهد شد و نباید هیچ کلاسی به صورت حضوری برپا شود. 

حبیبی عنوان کرد: نماز جمعه، مراسم مذهبی و آیینی و مساجد در این دو هفته تعطیل هستند و هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت این در حالی است که افراد فعال در قرارگاه شهید سلیمانی امکان حضور در مساجد را دارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اظهار داشت: این محدودیت‌ها تنها به سبب ارتقای سلامت مردم تعیین شده و امید است تا در زمانی کوتاه شاهد کاهش میزان مرگ و میرها در استان باشیم.

 وی با بیان اینکه در شهرستان‌های نارنجی تجمع بیش از 20 نفر ممنوع اعلام شده افزود: همچنین در شهرستان‌های قرمز تجمع بیش از 15 نفر و در شهرستان زرد تجمع بیش از 30 نفر ممنوع است.

حبیبی گفت: باید برای شهرستان‌ها کمربندی ایجاد کنیم که در صورت اضطرار، افراد بتوانند بدون حضور در شهر از طریق کمربندی به مقصد برسند.

وی عنوان کرد: طرح محله محور شهید قاسم سلیمانی با هماهنگی فرمانداران قابل اجرا است و تاثیرات خود را در محلات خواهد گذاشت به همین سبب لازم است گروه‌های جهادی با محوریت سازمان تبلیغات ساماندهی شده فعالیت خود را آغاز کنند.

سلامت مردم در اولویت است 

محمد قاسمی نیز در این جلسه گفت: مردم در چند روز گذشته در جریان کلیات طرح قرار گرفته‌اند اما اجرای صحیح آن باید در اولویت باشد.

دادستان قزوین افزود: اگر بهترین طرح‌ها را داشته باشیم اما به درستی آنها را اجرا نکنیم قطعا به نتیجه مطلوب و موثر نمی‌رسیم.

وی ادامه داد: اگر پیوست‌های این طرح انجام شود نتایج مطلوب را در استان خواهیم دید و مردم نیز نتیجه شیرین آن را درک می‌کنند به همین سبب انتظار داریم همکاری مردم و دولت بیش از بیش باشد.

دادستان قزوین گفت: سلامت مردم در اولویت قرار دارد بنابراین انتظار داریم نظارت‌های دقیقی در اجرای این طرح انجام شود زیرا ممکن است برخی از مردم در مقابل اجرای طرح مقاومت کنند.

قاسمی با بیان اینکه مصوبات ستاد کرونا همانند قانون است عنوان کرد: دستگاه قضائی این آمادگی را دارد که با متخلفان و برهم ‌زنندگان نظم، سلامت و امنیت در استان برخورد کند. 

خواندن 50 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.