دوشنبه, 26 آبان 1399 12:55

قول آقای استاندار و اقدامات زیرپوستی در استان !

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


استاندار قزوین در سفری به آبیک پیغمبرکوه در شمال شهر این شهر را بستر خوبی برای گردشگری ذکر کرد و قول داد ڪه حوزه محیط زیستی، منابع طبیعی و گردشگری آبیڪ مورد تعرض واقع قرار نگیرد


به گزارش خبرنگار آبیک فردا، پس از کش و قوس‌های بسیار و اعتراضات مردمی در خصوص کاهش و توقف فعالیت معادن به دلیل آلایندگی در شهر آبیک، هدایت‌الله جمالی پور استاندار قزوین درباره حفظ طبیعت بڪر شمال آبیک و عدم صدور مجوز برای معادن قول پیگیری داده و پیغمبرکوه در شمال شهر این شهر را بستر خوبی برای گردشگری ذکر کرد و قول دادند ڪه حوزه محیط زیستی، منابع طبیعی و گردشگری آبیڪ مورد تعرض واقع قرار نگیرد.

از سوی دیگر نمایندگان مردم در مجلس و برخی مسئولان استانی از معاونین تا مدیران ڪل بر اساس مصوبه استانی صدور هرگونه مجوز معادن را منتفی اعلام ڪرده و بر حفظ پیغمبرڪوه و محیط زیست آن و ایجاد بستری برای توسعه گردشگری در این منطقه تاڪید کرده‌اند.اما خبرهای خوبی به گوش نمی رسد و برخی با اقداماتی زیرپوستی به دنبال دادن مجوز جدید معدن در شمال شهر آبیک هستند و یک ،شرکت هم درخواست سینه کار جدید از پیغمبرکوه داده است که برخی مسئولان استانی مجدانه پیگیر تحقق این مهم هستند اما مسئولان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آبیک به دلیل وجود پوشش گیاهی درختچه‌ای بادام کوهی ممنوع القطع، مخالف صدور این مجوز هستند که دوستداران محیط زیست و کوهنوردان و مردم نیز اعلام مخالفت نموده اند و حتی امام جمعه آبیک نیز در دیدار استاندار و مسئولان دولتی با ایشان به استاندار خاطرنشان کرد که برخی مسئولان استانی در حال شیطنت برای دادن مجوز در پیغمبرکوه هستند و لازم است استاندار قزوین از این مهم جلوگیری کند و اجازه چنین کاری را ندهد. در همین راستا از دو نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی نیز موضوع را پیگیری کردیم.

واکنش فاطمه محمد بیگی به اقداماتی برای صدور مجوز جدید معدن در پیغمبرکوه:

نماینده مردم قزوین آبیک و البرز بر اجرای طرح های گردشگری در منطقه پیغمبرکوه به جای تعرض به محیط زیست منطقه تاکید کرد.

دڪتر فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین آبیڪ و البرز در گفتگو با خبرنگار آبیک فردا درخصوص اقداماتی ڪه در استان قزوین جهت صدور مجوز برای یک معدن در پیغمبرکوه علی‌رغم مصوبه استانی مبنی بر عدم صدور مجوز جهت معادن در شمال شهر آبیڪ اتفاق می افتد، اظهار داشت: سال گذشته استاندار قزوین مصاحبه داشتند و در آن قول دادند ڪه حوزه محیط زیستی، منابع طبیعی و گردشگری آبیڪ مورد تعرض واقع قرار نگیرد.

وی افزود: ما نیز طبق قول آقای استاندار این ماجرا را پیگیری خواهیم ڪرد .

نماینده مردم قزوین آبیڪ و البرز در ادامه گفت: به نظر می‌رسد آلودگی هوای آبیڪ باید بیشتر از اینها جدی گرفته شود و بحث زیست بوم آن منطقه ڪه درختهای بادام ڪوهی دارد و همچنین گردشگری منطقه آبیڪ مورد توجه است.

محمد بیگی تاکید ڪرد: خوب است در آن منطقه طرحهای گردشگری اجرا شود و قاعدتاً ادارات محیط زیست و منابع طبیعی معترض این گونه پروژه ها هستند و باید این قضیه حتماً از طرق قانونی پیگیری شود.

تاکید رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:مصوب شده در پیغمبرکوه فعالیت جدید معدنی صورت نگیرد

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شمال آبیک پتانسیل گردشگری دارد در واکنش به این موضوع گفت: منطقه شمال شهر آبیک نباید دستکاری شود.

لطف‌الله سیاهکلی‌مرادی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: قبلا در جلسات شورای عالی معادن استان قزوین مصوب شده که در منطقه شمال شهر آبیک یعنی پیغمبرکوه فعالیت جدید معدنی صورت نگیرد و دست‌کاری نشود.

وی افزود: از اینکه منطقه شمال شهر آبیک قابلیت گردشگری را دارد و نباید خدشه بر پیکره پیغمبرکوه وارد شود، حمایت می‌کنیم.این نماینده مجلس ادامه داد: با تشکیل جلسه شورای عالی معادن استان قزوین، موضوع معادن شهرستان آبیک به ویژه شمال این شهرستان پیگیری می‌شود.

خواندن 41 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.