دوشنبه, 12 آبان 1399 10:06

رئیس علوم پزشکی استان قزوین: سرازیری مراسمات عروسی استان البرز به آبیک مشکل‌ساز شده است/ بیمارستان صحرایی هرچه زودتر برپا شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


رئیس علوم پزشکی استان قزوین گفت: طبق گزارش‌های که به دست ما رسیده است؛ از آنجایی که رستوران‌ها و تالارهای استان البرز تعطیل است، لذا عروسی‌ها و مراسمات به آبیک منتقل می‌شود که مشکل‌ساز شده است.


به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، دکتر پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونا که عصر امروز در استانداری قزوین برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت استان قزوین اظهار کرد: یک خواسته ما درباره بیمارانی است که در قرنطینه هستند و ستاد استانی این مجوز را صادر کند که در هر منطقه‌ای اسامی کسانی که تست مثبت دارند را در اختیار نیروهای داوطلبی که تحت نظر فرمانداری‌ها کار می‌کنند، گذاشته شود.

وی افزود: تعداد کشته‌های موج دوم کرونا در اروپا یک دهم کشور ماست و تعداد بیماران بالای ۶۵ سال هم در این کشورها بسیار کم بوده چون قرنطینه معکوس انجام شده است.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین اذعان کرد: اگر ما هم این ایده را اجرایی کنیم یعنی با هماهنگی فرمانداری‌ها به مناطق مراجعه کرده و نیازهای افراد بالای ۶۰ سال را در درب منزل مرتع کنیم، شرایط خیلی بهتر خواهد شد.

وی بیان کرد: بازدید از اماکن و اصناف هر منطقه هم توسط نیروهای همیار سلامت که از هلال احمر، بسیج و افراد داوطلب هستند، انجام شود؛ خواسته مهم دیگر ما عدم برگزاری تجمعات مذهبی و برگزاری مراسمات ترحیم و عروسی توسط همین نیروهای همیار سلامت پیگیری شود.

۱۵۰ نیروی کادر درمان استان قزوین مبتلا به کرونا هستند

این مقام مسئول بیان کرد: اکنون ۱۵۰ نیروی کادر درمان استان قزوین به دلیل ابتلا به کرونا در مرخصی هستند؛ همه دستگاه‌ها باید این احساس را داشته باشند که صاحب کار در قضیه کرونا هستند. طبق گزارش‌های که به دست ما رسیده است؛ از آنجایی که رستوران‌ها و تالارهای استان البرز تعطیل است، لذا عروسی‌ها و مراسمات به آبیک منتقل می‌شود که مشکل‌ساز شده است.

وی عنوان کرد: هرگونه کمک آموزشی و بهداشتی که لازم است توسط نیروهای علوم پزشکی در اختیار قرارگاه سلامت و نیروهای داوطلب قرار خواهد گرفت. سخنان مقام معظم رهبری در اجرای محدودیت‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت فصل الختمام است و همه دستگاه‌ها باید اجرا کنند.

نامدار گفت: پتانسیل پایگاه‌های بسیج و مساجد به عنوان پایگاه سلامت در هر محله بسیار کارساز است. هم اکنون قوانین سختگیرانه‌ای در کشورهای اروپایی برای محدودیت‌های کرونایی اجرا می‌شود، متاسفانه این قوانین در کشور ما سفت و سخت اجرا نمی‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از معضلات ما مردم هستند که متاسفانه به شرایط واقف نیستند؛ ما روزانه ۴۰۰ فوتی در کشور داریم و متناسب با جمعیت خود در فوتی‌ها جزو اولین کشور در جهان هستیم.

ظرفیت ۶۰۰ نفری تخت‌های کرونای استان تکمیل شد

رئیس علوم پزشکی استان قزوین گفت: مخابرات برای ارسال پیام‌های بهداشتی قطعا باید ورود پیدا کند، از ستاد کرونا خواستاریم توسط موبایل‌ها، افراد مبتلا به کرونا ردگیری شوند تا اگر مسافت زیادی را طی می‌کنند توسط مراقبین سلامت بتوانیم به آن‌ها هشدار دهیم. برای اولین بار در کشور سامانه‌ای را راه‌اندازی کردیم که به افرادی که تست می‌دهند، پیامک ارسال شود تا از مراجعه حضوری به مراکز بهداشتی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: سامانه کووید در ادارات پر نمی‌شود که این موضوع نشان می‌دهد اهمیتی برای دستگاه‌ها نداشته است؛ متاسفانه همچنان شرایط در نظر ارگان‌ها و مردم عادی است و وضعیت بحرانی را جدی نگرفته‌اند.

این مقام مسئول ابراز کرد: باید قدرت اختیار بیشتری به دهیاران در برخورد بار برگزاری مراسمات داده شود؛ در آرامستان‌ها مقرر شده که فوتی‌های کرونایی از ساعت دو بعداز ظهر به بعد تدفین شوند تا مدیریت و نظارت بهتری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: همچنان طبق گزارش‌ها در آرامستان‌ها به جز پنجشنبه و جمعه، در روزهای عادی هم متوفیان با تعداد بالای افراد حاضر تدفین می‌شوند که این شایسته نیست و اگر شرایط مدیریت شده بود اکنون چنین ضعیتی را نداشتیم.

وی در پایان گفت: ظرفیت ۶۰۰ نفری تخت‌های ما پر شده و نمایشگاه باید برای بیمارستان صحرایی آماده شود؛ بیشتر از ۵۰ نفر دیگر را نمی‌توانیم پذیرش کنیم و در شرایط پیش رو و به دلیل فصل سرما ممکن است که وضعیت بدتری را داشته باشیم.

خواندن 21 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.