به گزارش خبرنگار برنا از قزوین، لطف الله سیاهکلی در جلسه شورای معادن استان قزوین که عصر شنبه در محل استانداری برگزار شد اظهارداشت: شهرستان آبیک سالهای متوالی است از آلودگی هوا و کمبود و گوارا نبودن آب آشامیدنی در رنج است و منطقی نیست با تداوم فعالیتهای معدنی زندگی بر مردم این منطقه را سخت تر کنیم.

وی بیان کرد: آلودگی معادن در کنار فعالیت کارخانه سیمان مشکلات زیادی برای سلامت مردم این شهرستان ایجاد کرده و اخیرا موضوع انفجار معادن نگرانی مردم را بیشتر کرده بود و در بازدیدهایی که صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که توسعه فعالیت معدنی در منطقه متوقف و محدود شود.

سیاهکلی یادآورشد: منطقه شمال اتوبان آبیک به قزوین و تهران به دلیل قرار گرفتن در محدوده کوهستانی ظرفیت ارزشمندی برای گردشگری دارد که با بررسی های کارشناسی این ظرفیت می تواند شکوفا شود.

وی اظهارداشت: خوشبختانه امروز هم در جلسه شورای معادن مباحث خوبی در خصوص محدود کردن برخی فعالیت های معدنی مطرح شد و ضمن تاکید اینجانب و آقای عباسپور نماینده بویین زهرا در مجلس خوشبختانه استاندار هم موافقت کرد تا از توسعه فعالیت معدنی در شمال آبیک جلوگیری شود.