پنج شنبه, 08 آبان 1399 11:58

وزیر راه : آزادراه آبیک - چرمشهر پاییز امسال افتتاح می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


قزوین-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه آبیک - چرمشهر پاییز امسال با حضور رئیس جمهوری مورد بهره برداری قرار می گرد.


به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از آزادراه در دست احداث "آبیک-چرمشهر" به خبرنگاران گفت: این پروژه برگ زرینی دیگری بر افتخارات دولت است که توانسته این طرح را در چارچوب زمانبندی مصوب و در شرایطی که منابع مالی کشور به دلیل مشکلات مختلف و متاثر از تحریم و شیوع ویروس کرونا وجود داشته را با راندمان بسیار بالا به انجام برساند.
وی بابیان اینکه آزادراه آبیک - چرمشهر بخش مهمی از ترافیک ترانزیت شرق و غرب کشور را برطرف خواهد کرد افزود: این آزادراه بخش مهمی از جاده ابریشم را به خود اختصاص داده و سهم بزرگی را نیز در جابجایی خودروها از قزوین به سمت مشهد مقدس بر عهده خواهد داشت.
به گفته وی، آزادراه 160 کیلومتری آبیک-چرمشهر از پروژه های مهم و تاثیرگذاری است که در زندگی و رفت و آمد ایمن شهروندان نقش بسزایی را برعهده خواهد داشت.
اسلامی ادامه داد: موضوع حایز اهمیت دراجرای این پروژه آن است که همه دست اندرکاران ، از سرمایه گذار تا دستگاه های اجرایی با تلاش مضاعف خود به خصوص طی دو سال گذشته که این پروژه با پیشرفت 50 درصدی رو به رو بوده همراه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت : این آزادراه به لحاظ ترافیک سبک حدود دو ساعت مسیر را برای خودروها و در بخش ترافیک سنگین نیز حدود 90 دقیقه مسیر آبیک تا گرمسار را برای کامیونها کوتاهتر می کند.

اسلامی یادآور شد: ارزش پروژه احداث آزاد راه آبیک-چرمشهر بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.
وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان قزوین از پروژه های عمده حمل و نقل و جاده ای این استان بازدید خواهد داشت.
بازدید از سه راهی رحیم آباد-دانسفهان، بهسازی تونل و پل شورآب در آوج، بازدید از گردنه سلطان بلاغ و تقاطع غیر همسطح ضیاآباد و بازدید از بافت فرسوده شهر تاکستان در برنامه های وزیر راه و شهرسازی در سفر به قزوین است.

خواندن 9 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.