چهارشنبه, 09 مهر 1399 10:42

تدابیر لازم برای کاهش آلودگی هوای آبیک در فصل زمستان اتخاذ شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


قزوین-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان و احتمال افزایش آلودگی هوا در شهر آبیک، اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از آن ضروری است.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد روز سه شنبه در کار گروه مقابله با گرد و غبار و پیشگیری از آلودگی هوا استان قزوین که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، با اشاره به موضوع ریزگردها و چالش‌هایی که در استان به وجود آورده است، افزود: راهکارهای اداره حفاظت از محیط زیست استان قزوین برای مقابله با ریزگردها به عنوان مصوبات جلسه قرار گیرد تا با سرعت بیشتری برای کنترل و مدیریت موضوع ریزگردها اقدام کرد.  
معاون عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: در سال گذشته آلودگی هوا در آبیک معضلات جدی ایجاد کرد و شهر آبیک جزو آلوده ترین شهرهای کشور شناخته شد که باید قبل از فرارسیدن فصل زمستان تدابیر لازم برای کاهش آلودگی هوا در آبیک اتخاذ شود.
وی با اشاره به موضوع باغستان سنتی شهر قزوین و اهمیت آن در زمینه کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: موضوع باغستان یکی از بحث‌های جدی مدیریت شهری و محیط زیست استان قزوین بوده که با توجه به دستورالعمل نهاد ریاست جمهوری اهمیت بیشتری هم پیدا کرده است.
این مسوول عنوان کرد: باید بررسی‌های لازم صورت گیرد تا بدین وسیله میزان اهتمام دستگاه‌ها در نگهداری، حفظ و توسعه باغستان سنتی ارزیابی شود و در صورت کوتاهی هر کدام از دستگاه‌های ذیربط با آنها برخورد صورت گیرد.
فرخزاد با اشاره به اهمیت تشکیل شورای باغستان، خاطرنشان کرد: در این شورا برای دستگاه‌های مختلف وظایفی تعیین شده ولی هیچ گونه اهتمامی را برای عملیاتی شدن این وظایف شاهد نیستیم درحالیکه باید این موضوعات در سریعتر زمان ممکن پیگیری شوند.
این مسوول تصریح کرد: باید اعتبارات دستگاه‌های ذیربط در حفظ و توسعه باغستان سنتی بررسی شود تا میزان اهمیت و توجه به باغستان در آن دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی بیان کرد: دستگاه‌های متولی در موضوع باغستان سنتی در مدت زمان یک هفته گزارش‌های خود را در زمینه حفظ، نگهداری و توسعه باغستان سنتی ارائه دهند تا براساس این گزارش‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شود.
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: شورای باغستان سنتی باید هر چه سریعتر تشکیل جلسه دهد تا بدین وسیله بتوانیم مشکلات باغستان سنتی را در آن جلسه مطرح و آنها را برطرف کنیم.

خواندن 21 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.