یکشنبه, 15 تیر 1399 12:04

امام جمعه آبیک: استاندار قزوین و نمایندگان مجلس طی بازدید میدانی، مشکلات پروژه انتقال آب سدّ طالقان به آبیک را رصد کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


امام جمعه شهرستان آبیک گفت: وضعیت و تکلیف پروژه آب آبیک از سد طالقان به این شهر لازم است میدانی بررسی و مشخص شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی میرامینی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک اظهار کرد: وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک در شهریور ماه سال گذشته داده شده بود که تحقق نیافت و موجی از نارضایتی در بین مردم ایجاد و به موضوع چالشی تبدیل شد.
وی افزود: با توجه به وضعیت کرونا و تحریم‌ها بعید میدانم شهریور ماه امسال آب سد طالقان به آبیک برسد که استاندار قزوین زمستان سال گذشته قول رسیدن آب سد طالقان به آبیک را داده بودند.
امام جمعه شهرستان آبیک ضمن دعوت از استاندار قزوین به این شهرستان به همراه نمایندگان مجلس برای بررسی وضعیت پروژه آبرسانی از سد طالقان به آبیک و بازدید از این پروژه تصریح کرد: مردم شهرستان آبیک منتظر هستند تا هفته دولت آب سد طالقان به آبیک برسد که لازم است استاندار قزوین با حضور در شهرستان با بررسی و بازدید پروژه، مشکلات تاخیر در اجرای آن را رصد کرده و اگر به دلایلی آب تا شهریور ماه به آبیک نرسد، اطلاع رسانی کنند.
حسینی میرامینی با بیان اینکه جالب و برازنده نیست مردم شهر آبیک با احشام از یک مکان آب تهیه و مصرف کنند، افزود: با توجه به دغدغه مندی و مطالبه گری و میدانی کار کردن سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، از ایشان درخواست داریم تکلیف پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک را میدانی بررسی و تکلیف آن را مشخص کند.
وی اذعان کرد: در حال حاضر تامین لوله 1400 و 1600 برای مسیر خوزنان تا طالقان است که باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد.
امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به شیوه کاری سال گذشته مبنی بر اختصاص بودجه دو مسجد در هر سال و اداره مستقل آنها افزود: امسال هم قول داده شده برای مساجد دیگر و حوزه های علمیه بودجه اختصاص داده شود.
حسینی میرامینی اضافه کرد: با اختصاص بودجه به مساجد و ایجاد موقوفه برای داشتن درآمد پایدار، موجب می‌شود مساجد مستقلا به فعالیت‌های خود ادامه دهند.
وی در بخش دیگری از بیانات خود رسالت امامان معصوم "ع" را خاص خودشان و مقدمه سازی برای امام بعدی دانست و خاطرنشان کرد: امام رضا "ع" نخستین امامی بودند که موضوع ولایت را مطرح کردند؛ البته ولایت پذیری، اعتقادپذیری بوده و کسانی که در دل کنکاش و مشکلی در زمینه ولایت دارند باید بدانند که ولایت پذیری، موضوع سیاسی نیست بلکه اعتقادی است.

 

خواندن 54 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.