یکشنبه, 15 تیر 1399 11:05

فرماندار آبیک مطرح کرد: اختصاص حدود 32 میلیارد تومان اعتبار به آبیک/سایه فقر بر سر ادارات شهرستان/صرف اتکا به بودجه‌های شهرستانی دردی را دوا نمی‌کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


فرماندار شهرستان آبیک از اختصاص حدود 32 میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان خبر داد و گفت: باید از ظرفیتهای پنهان بودجه استفاده شود
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی، شهرام احمدپور در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک ملاک ارزیابی عملکرد مدیران این شهرستان را تخصیص و جذب اعتبارات سال گذشته ذکر و اظهار کرد: برخی از دستگاههای شهرستان آبیک در جذب اعتبارات موفق عمل کرده‌اند اما برخی دستگاهها تخصیص بسیار پایینی برای پروژه ها داشتند که ضعف مسئولین محسوب می‌شود.
وی افزود: از تعدادی از مدیران استان قزوین درخواست می‌شود در برخی اعتبارات همچون تعمیر و تجهیز سهم شهرستان آبیک لحاظ شود که این موضوع در استانداری قزوین رعایت نمی‌شود و به تبع آن در ادارات کل هم رعایت نمی‌شود و در استان هزینه می‌شود.
فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: ادارات شهرستان آبیک در زمینه فضای فیزیکی و نیروی انسانی فقیر هستند؛ فقط تابلوهای ادارات تغییر یافته و با ظرفیتهای 15 ساله به مردم خدمات ارائه می‌شود.
احمدپور اضافه کرد: بنا به اقوال و گفته ها تخصیص اعتبارات سال 99، 60 درصد است که ظرفیتهای پنهان بودجه باید مورد توجه مسئولان استانی و شهرستانی قرار گیرد چرا که صرف اتکا به بودجه های شهرستانی دردی را دوا نمی کند و باید از فرصتهای فاینانس، مشارکت بخش خصوصی و واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی می‌تواند گره گشا باشد.
احمدپور خاطرنشان کرد: اعتبار پیش بینی شده امسال شهرستان آبیک حدود 32 میلیارد تومان است که اگر تخصیص 60 درصد را در نظر بگیریم، تخصیص 18 میلیارد تومان می‌شود که با افزایش قیمتهای فعلی، در موضوعات مختلف زیرساختی مبلغ قابل توجهی نیست.
وی بیان کرد: مدیران باید به ظرفیتهای موجود در بودجه 99 توجهات ویژه داشته باشند و در تکمیل و اجرای پروژه ها گامهای ارزنده‌ای برداشته شود.
این مسئول به استقرار هفت تا هشت اداره در مجتمع ادارات شهرستان آبیک و خراب بودن چندین ساله آسانسور مجتمع و نارضایتی مردم از این موضوع افزود: این مجتمع فاقد دیوار، دوربین مداربسته، آسفالت و حفاظ بوده و از سوی استان اعتباری برای این موضوعات اختصاص نمی یابد.
فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: سال گذشته برای آسانسور اداره آموزش و پرورش 100 میلیون تومان اعتبار لحاظ شد که برای اخذ اعتبار خط خورده شد و با توجه به اینکه بیشتر فرهنگیان بازنشسته مسن هستند و خانواده های معظم شهدا و بعضا افراد ناتوان به این اداره تردد دارند باید اعتبار لحاظ شود.

 

خواندن 58 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.