سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 10:09

بازگشایی مساجد شهرستان‌های آوج و آبیک برای مراسم احیا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: در ۲ شهرستان آوج و آبیک ، امکان برگزاری مراسم در مساجد و حسینیه‌ها میسر است، اما باید یکسری اصول از قبیل استفاده از مهر و سجاده شخصی توسط نمازگزاران، محدودیت زمان حضور در مساجد، رعایت فاصله با یکدیگر و محدودیت تعداد نمازگزاران رعایت شود.
حبیبی با بیان اینکه در شهرستان‌های سفید امکان برگزاری نماز جماعت وجود دارد، افزود : در شهر‌های آوج و آبگرم نگرانی خاصی در این زمینه نداریم، اما در آبیک باید با احتیاط در این زمینه اقدام کرد و اگر لازم باشد این هفته هم نماز جمعه در شهر آبیک برگزار نشود.
وی گفت : بازگشایی مساجد در شهرستان‌های قزوین و تاکستان با وضعیت قرمز و شهرستان‌های بویین زهرا و البرز با وضعیت زرد به ویژه برای شب‌های قدر به تصمیم گیری مرکز امور مساجد استان محول می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود : می‌توان تعداد مساجد محدودی را در این شهر‌ها مشخص کرد تا مراسم احیای شب‌های قدر در آن‌ها برگزار شود و مردم بتوانند در آن‌ها حضور یابند.
حبیبی گفت: تاکید می‌کنیم که همه دستورالعمل‌های بهداشتی در این مساجد باید رعایت و حداکثر ظرفیت ۲۵ درصد مساجد و حسینه‌ها استفاده و مراسم در فضای باز برگزار شود.
معاون استاندار افزود : دانشگاه علوم پزشکی باید این دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی را در اختیار اداره اوقاف و مرکز امور مساجد استان قرار دهد و شهرداری‌ها همکاری‌های لازم را برای تامین مواد ضدعفونی و گندزدایی پایگاه‌ها و مساجد داشته باشند.
وی گفت: بازگشایی محدود امامزاده حسین (ع) با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی اجرا شود تا مردم حداکثری بهره برداری را از این شب‌ها داشته باشند.
حبیبی افزود : آموزشگاه‌های رانندگی و باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی که ارتباط فردی زیادی با یکدیگر ندارند می‌توانند فعالیت داشته باشند به شرطی که دستور العمل‌ها را رعایت کنند.
وی گفت : فعالیت رستوران‌ها و گرمابه‌ها که جنبه عمومی دارند و موجب شیوع بیماری کرونا می‌شوند فعلا امکان پذیر نیست و نباید فعالیت داشته باشند.
حبیبی گفت: مهاد کودک، پیش دبستانی‌ها و مراکز استثنایی کماکان تعطیل هستند و هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت.
معاون استاندار با اشاره به وضعیت کرونا در استان، گفت: با اقدمات صورت گرفته در مقابل کرونا شرایط استان مساعد است، ولی نیازمند مراقبت جدی و مستمر هستیم تا این روند به سمت نزولی و صفر شدن پیش برود.
حبیبی با اشاره به وضعیت بازار افزود :  در این مدت افزایش نظارت و کنترل بازار و ذخیره سازی اقلام اساسی به واسطه ماه مبارک رمضان حایز اهمیت است و حوزه اقتصادی ماموریت یافته است بر بازار نظارت بیشتری داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه جاده سلامت باید کنترل شود، گفت: طبق گزارش‌ها باید نظارت بیشتری بر این جاده صورت گیرد و نیروی انتظامی وقت بیشتری در آنجا بگذارد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در این جاده پایگاه بزند.

خواندن 130 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.