چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 10:59

مدیر شبکه بهداشت آبیک هشدار داد: مردم گول وضعیت سفید را نخورند/ کرونا دغدغه اصلی نباشد به روزهای اول باز می گر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مردم باید کماکان بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند تا از ابتلا به کرونا مصون بمانند ، بعضی از شهروندان نسبت به گذشته به کرونا بی توجه شده اند .

این روزها که آبیک وضعیت سفید اعلام شده برخی شهروندان اظهار نگرانی می کنند که بسیاری از شهروندان به گمان اینکه کرونا تمام شده دیگر بهداشت عمومی را رعایت نمی کنند و همین ما را بر آن داشت که موضوع را با متولی سلامت شهرستان در میان بگذاریم که آیا کرونا تمام شده یا ضعیف شده و یا اینکه هنوز جدی است.

دکتر چیت سازان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آبیک ضمن تاکید بر اینکه مردم باید کماکان بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند تا از ابتلا به کرونا مصون بمانند اظهار داشت: بعضی از شهروندان نسبت به گذشته به کرونا بی توجه شده اند و مانند قبل که ماسک و دستکش استفاده می کردند  و از مواد ضدعفونی کننده بهره می بردند ، خبری نیست و بدون وسایل محافظتی در سطح شهر تردد می کنند و حال که فصل آلرژی و عطسه کردن هم هست و امکان انتقال ویروس بیشتر است شاهد کم توجهی ها هستیم که این خود موجب افزایش آمار افراد مشکوک خواهد شد.
به گفته وی کرونا در اسفند و فروردین دغدغه اصلی مردم بود اما گویا این روزها دیگر دغدغه اصلی نیست و اگر اینگونه ادامه یابد به روزهای اول یعنی روند افزایشی افراد مشکوک، آمار صعودی مبتلایان، افزایش بستری ها و تعداد مرگ و میر بر اثر کرونا باز خواهیم گشت.
دکتر چیت سازان تاکید کرد: شهروندان گول وضعیت سفید را نخورند، کرونا باید همچنان دغدغه مردم باشد و لازم است شهروندان به زندگی با کرونا توجه بیشتری داشته باشند زیرا هنوز درمان قطعی برای این بیماری نداریم و تنها راه مبارزه با آن مراقبت و رعایت‌ بهداشت فردی و عمومی است

خواندن 149 دفعه