شنبه, 06 ارديبهشت 1399 17:43

دشت الله آباد آبیک احیا می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: دشت الله آباد آبیک به عنوان یکی از کانون‌های آلودگی گرد و غبار احیا می‌شود.


 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, عباس نژاد گفت: دشت الله آباد آبیک ۶۰ هزار هکتار وسعت دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از آن مربوط به تالاب یعقوب آباد است و این منطقه یکی از کانون‌های گرد و غبار محسوب می‌شود.
عباس نژاد با بیان اینکه دشت الله آباد به ویژه تالاب یعقوب آباد باعث آلودگی هوا می شود افزود: مقرر شده است این دشت احیا شود و برای این کار برنامه‌های مختلفی در دستور کار است.
او اضافه کرد: قرار است برای احیای دشت الله آباد از منابع آبی چه به صورت طبیعی و چه در تصفیه خانه‌ها استفاده شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: موضوع احیای دشت در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از طرح‌های محوری و اصلی مبارزه با کانون‌های گرد و غبار در سطح کشور قرار داده شده و کار اجرایی آن در حال انجام است و منتظر تکمیل شدن مرحله مطالعات مشاور هستیم.
عباس نژاد گفت: یکی از فعالیت‌های ما با سازمان آب مهار سیلاب و هدایت آن به دشت الله آباد بود که این طرح اجرا شد و در حال حاضر به علت بارندگی‌های اخیر دشت الله آباد مرطوب و تالاب تقریبا آبیگری شده است، همچنین گزارش شده که پرندگان زیادی در آنجا جمع شده اند و کانون یکی از زادآوری پرندگان مهاجر شده است.
او در ادامه با اشاره به فعالیت شترداران بدون مجوز و ملاحظات زیست محیطی در دشت الله آباد گفت: برابر دستور قضایی برخورد‌های لازم انجام شده و پرونده آنان در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.
خواندن 146 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.