چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 31 فروردين 1399 11:31

مدیرکل بهزیستی استان: اجاره بهای مهدهای کودک آبیک بخشیده شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیرکل بهزیستی استان گفت: در شهرستان آبیک استان با تلاش اداره بهزیستی، مالکان تمام مهدها اجاره بهای ماه‌های تعطیل را بخشیدند.


علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا مهدهای کودک اولین مراکزی بودند که تحت تاثیرات آن تعطیل شدند؛ به طوری که تعداد ۱۱۰ واحد مهد روستایی و شهری در سطح استان فعالیت خود را از ابتدای اسفند سال گذشته متوقف کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان این مطلب افزود: تعطیلی مهدهای کودک، کارکنان این مراکز را همانند بسیاری از مشاغل آسیب‌پذیر دچار تنگناهای مالی شدید کرده است.

این مقام مسئول ابراز کرد: بدین جهت و در راستای حمایت از فعالیت مهدهای کودک، مالکین در سراسر کشور و استان با درک این موضوع پیشقدم در انجام کار خیر شده‌اند و با بخشش تمام یا بخشی از اجاره بهای ساختمان‌های خود، قدم‌هایی بسیار ارزشمند برای کمک به همنوعان خود و تقویت آموزش و مراقبت کودکان برداشته‌اند.

وی ادامه داد: در همین راستا در شهرستان آبیک استان با تلاش اداره بهزیستی، مالکان تمام مهدها اجاره بهای ماه‌های تعطیل را بخشیدند.

مدیرکل بهزیستی استان ضمن سپاسگزاری از این مالکان ابراز کرد: روحیه جوانمردی ریشه‌های عمیق در جامعه ما دارد که هر گاه لازم باشد به منصه ظهور می‌رسد.

وارثی عنوان کرد: این اقدام خیرین در قالب پویش همدلی همچنان تا پایان بحران شیوع ویروس کرونا ادامه داشته و سایر مالکین می‌توانند به این پویش نوع‌دوستانه بپیوندند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بعد از پایان بحران شیوع کرونا و با جریان یافتن شور و نشاط حضور کودکان در مهدهای کودک از این خیرین بزرگوار از سوی کودکان، مهدهای کودک و سازمان بهزیستی تقدیر و سپاسگزاری به عمل خواهد آمد.

وی در پایان گفت: امیدوارم تا ماه آینده بتوانیم درصد بیشتری را برای شرکت در این امر خداپسندانه و بشردوستانه ترغیب نماییم.

خواندن 156 دفعه