شنبه, 30 فروردين 1399 10:47

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبیک بیان کرد: 3 روستای بشاریات نیازمند فضای آموزشی/ پروژه فردوس جزء پروژه‌های بحرانی شده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک سه روستای بخش بشاریات این شهرستان را نیازمند فضای آموزشی جدید دانست و گفت: برای احداث مدرسه در این سه روستا با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین و خیّران رایزنی می‌کنیم.
سعید کازانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌‍‌رسانی آبیک در خصوص وضعیت پروژه‌های آموزشی اظهار کرد: در حال حاضر مدرسه خیرساز 18 کلاسه شهر آبیک در حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد این در حالی است که خیّر به بسیاری از تعهدات خود عمل کرده و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین هم نسبت به دیوارکشی، برق سیستم داخلی و غیره اقدام کرده اما اجرای سیستم گرمایشی گازهنوزباقی مانده است.
وی افزود: به احتمال قوی، در مهر ماه سال جاری این پروژه تکمیل و تحویل اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک ‌شود.
سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به تقسیمات خاص اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین در زمینه پروژه‌های آموزشی به انواع بحرانی و مشکل‌ ادامه داد: پروژه آموزشی در دست ساخت شهرک فردوس شهر آبیک جزء پروژه‌های بحرانی و پروژه شهرک بعثت هم به عنوان پروژه‌های مشکل تعیین شده است.

پیشرفت حدود 40 درصدی پروژه شهرک بعثت
به گفته کازانی، پیش‌بینی می‌شود تا مهر ماه امسال پروژه شهرک فردوس شهر آبیک که در حال حاضر حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، به اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک تحویل داده شود؛ تامین اعتبار برای پروژه شهرک بعثت هم که حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد را پیگیری می‌کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که در کدام روستاها با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم، توضیح داد: روستاهای زعفران، حسین‌آبادرضی و شهرستان بخش بشاریات شهرستان آبیک نیازمند فضای آموزشی سه کلاسه هستند که برای ساخت این مدارس با خیران و نوسازی استان رایزنی خواهیم کرد؛ مذاکره اولیه و پیگیری‌های اولیه با خیران برای احداث مدرسه سه کلاسه در روستای زعفران با مشارکت اداره کل نوسازی و تجهیز استان قزوین صورت گرفته است.
این مسئول افزود: تلاش خواهیم کرد با خیران روستای زیاران نسبت به مرمت و بهسازی مدرسه جلال آل احمد این روستا اقدام کنیم.
رایزنی با کارخانه قند یزبر برای ساخت مدرسه
سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک پیشرفت فیزیکی فضای آموزشی جدید 10 کلاسه شهر خاکعلی را حدود 15 درصد ذکر و ادامه داد: برای احداث مدرسه در روستای شهرستان بخش بشاریات با کارخانه قند یزبر توافق اولیه انجام شده است تا شاید بتوانیم یک مدرسه 3 کلاسه در این روستا احداث کنیم.
کازانی با اشاره به آموزش در فضای مجازی توسط معلمان و ارتباط آنان با دانش‌آموزان تصریح کرد: در دورترین مناطق شهرستان معلمان با خانواده‌ها ارتباط برقرار کرده و با حضور در مدارس با رعایت مسائل بهداشتی و ایمنی نسبت به آموزش و دادن تکلیف اقدام کرده‌اند.
طبق اذعان وی، در برخی مدارس هوشمند و مدرسه امام صادق (ع) آموزش به دانش‌آموزان دوره‌های متوسطه اول  و دوم در شبکه‌های اجتماعی به صورت تصویری در حال اجرا است.
کازانی این را هم گفت که در سال تحصیلی 99-98 به دلیل آلودگی هوا، بارش برف، برودت هوا و بیماری آنفلوانزا مدارس شهرستان آبیک 23 روز تعطیل بوده که در زمینه آلودگی هوا، بیشترین تعطیلی مربوط به این شهرستان بوده است.

خواندن 173 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.