چهارشنبه, 28 اسفند 1398 16:34

شهردار آبیک در نشست خبری پایان سال اعلام کرد: تمام شهر آبیک هرشب ضدعفونی می شود / اجرای ممیزی املاک مسکونی از ابتدای سال 99

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا _ مرتضی کشاورز کلهر با تشریح اقدامات شهرداری آبیک از اجرای ممیزی املاک مسکونی از ابتدای سال 99 خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا مرتضی کشاورز کلهر شهردار آبیک در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان آبیک ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز به مردم شریف آبیک و تقدیر از رسانه ها بابت انعکاس رویدادها و اخبار مختلف شهرستان به ویژه اخبار ایام اخیر و اقدامات شهرداری در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: در سال 98 فراز و فرودهای زیادی در کشور داشتیم و در آبیک نیز با آن مواجه بودیم که از جمله آنها بدهی های شهرداری بود که  توانستیم حقوق عقب افتاده از تیر ماه سال جاری را با کمک اعضای شورای شهر به حدود یک ماه برسانیم و بخشی از عیدی پرسنل رانیز پرداخت کردیم و بخش دیگر را نیز پیگیری می‌کنیم تا پرداخت شود.
 وی افزود: حقوق عقب افتاده خدمات شهری نیز پرداخت شده و دو ماه پایانی مانده که به زودی رفع خواهد شد.
شهردار آبیک در ادامه اظهار داشت: شرایط تخفیف 20 درصدی عوارض شهرداری به علت شرایط شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین ماه تمدید شده که در ادامه احتمال تمدید نیز وجود دارد.
 وی افزود: سیستم نرم افزارهای اداری شهرداری آبیک در بخش‌های مختلف بعد از 10 سال به روزرسانی گردید.
وی اطهار داشت: موضوع ممیزی املاک مسکونی شهر آبیک نیز بعد از تعطیلات نوروز اجرایی خواهد شد و این در حالی است که فقط 7 درصد عوارض دریافتی شهرداری در این زمینه تاکنون محقق می شد .
شهردار آبیک در خصوص درآمد ها از اصناف نیز اظهار داشت: از ابتدای سال تا اوایل دی ماه دو میلیون و 300 هزار تومان دریافتی داشتیم که با پیگیری‌هایی که انجام شد در بهمن ماه به 35 میلیون تومان رسید.
وی در ادامه به سنددار کردن املاک، الکترونیکی کردن خدمات شهر ،  پیگیری وضعیت منطقه 6 و اقدامات در زمینه اگو اشاره کرد و اظهار داشت: همه این موارد در حال پیگیری است و در خصوص اگو نیز فقط چند خیابان باقی مانده که پس از انجام اتصالات توسط آبفا آن نیر انجام شده و به اتمام خواهد رسید.
 مرتضی کشاورز کلهر اظهار داشت : فضای سبز شهر اعم از پارک شهید رجایی و پارک های دیگر و بلوارهای شهر علیرغم درآمد کم و مشکلات مالی در حال انجام است و به مناسبت نوروز رنگ آمیزی جداول نیز صورت گرفته تا روحیه نشاط و زیبایی در شهر جاری باشد. شهردار آبیک در خصوص اقدامات انجام شده برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: از روز اعلام از اسفند ماه در زمینه ضدعفونی شهر هرشب اقدامات لازم انجام گرفته است که در این رابطه از خیرین و مدیران چند گاوداری در راستای تامین مواد ضدعفونی کمک کننده کمک گرفته شده است که قدردانی می گردد.
 وی افزود: علاوه بر ضدعفونی هر شب شهر آبیک، حدود 70 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده مورد تایید شبکه بهداشت بین شهروندان توزیع شده است.
 وی به ضدعفونی تاکسی ها و ترمینال ها، مرکز معاینه فنی ، پارکینگ ها و توزیع مواد ضدعفونی کننده به راننده‌های تاکسی و همچنین گندزدایی سرویس های بهداشتی سطح شهر و ترمینال ها و محل هایی که با ارباب رجوع سر و کار دارند اشاره کرد و افزود: در این ایام تمام شهر و ادارات توسط شهرداری ضدعفونی شده و مجموعه های تحت نظر شهرداری مانند استخر نیز تعطیل گردیده است.
 وی گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا اقداماتی از جمله ارائه دستکش و ماسک برای پرسنل و ارباب رجوع در شهرداری و ضدعفونی ست های ورزشی و بازیگاههای کودک به صورت روزانه انجام می‌شود؛ همچنین پیام ها و توصیه ها و هشدارهای لازم با نصب بنر و فضای مجازی در سطح شهر صورت گرفته است.
 وی همچنین به اجرای طرح تب سنج در ورودی شهرداری اشاره کرد و پیشنهاد داد: این کار می تواند در سطح شهر نیز اجرایی گردد .
شهردار آبیک در پایان ضمن تبریک عید نوروز و آرزوی سلامتی و توفیق و بهترین روز ها در سال جدید اظهار داشت: امیدوارم ان‌شاءالله ویروس کرونا هر چه زودتر از کشور و جهان رخت ببندد و در سال جدید با کارهای بهتر و بیشتر در خدمت مردم باشیم، با کمترین خسارت به سال جدید ورود پیدا کنیم و سال 99 برای همه شهروندان سال پر خیر و برکت و سلامت باشد.

خواندن 116 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 اسفند 1398 17:02
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.