جمعه, 23 اسفند 1398 10:15

رییس شبکه بهداشت شهرستان آبیک اعلام کرد: مردم کرونا را جدی بگیرند / یک فوتی، 130 نفر مشکوک و 19 نفر ابتلای قطعی به کرونا در آبیک/مردم دو هفته از خانه خارج نشوند/ مکرر دستها را بشویید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا_ دکتر چیت سازان گفت: یک‌چاره داریم و آن این است که مبتلا نشویم و یک راه بیشتر ندارد و آن اینکه در اجتماع و ازدحام و محل انتشار ویروس قرار نگیریم.
به گزارش خبرگزاری آریا ،  دکتر چیت سازان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در نشست خبری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا که در دفتر امام‌جمعه شهرستان آبیک و با حضور امام جمعه ، فرماندار و مسئولان شهرستان در جمع اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه مقابله با کرونا دست به دست هم دادن می خواهد و اگر همه با هم باشند حتما کرونا را شکست خواهیم داد، گفت: پای کار آمدن مردم و ادارات با ارزش است و اگر ادامه یافته و سهم همه مشخص باشد برای آینده اسباب خیر خواهد بود.
وی در ادامه افزود: مردم از اوضاع اطلاع دارند اما فاصله ای میان دانش و رفتار که منجر به اقدام شود وجود دارد و لازم است موضوع کرونا جدی گرفته شود .
چیت سازان گفت: از ابتدای شیوع کرونا در آبیک با بررسی 90 مورد نمونه 19 نفر بطور قطعی مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده اند و  هم اکنون 130 نفر نیز مشکوک به کرونا در شهرستان آبیک داریم که تحت نظارت هستند.
وی افزود: بجز این افراد مابقی 100 هزار نفر جمعیت شهرستان آبیک سالم هستند ولی هر بیمار قابلیت انتقال ویروس به 5 نفر را دارد و اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود و مردم به هشدارها توجه نکنند مثل اب خوردن با یک افزایش تصاعدی همه این مردم ممکن است به بیمار کرونایی تبدیل شوند .
وی تصریح کرد: البته 80 درصد مبتلایان مشکلی پیدا نمی کنند اما 20 درصد مبتلایان بسیار اذیت خواهند شد ولی ممکن است هرکدام از شما جزو 20 درصد باشید پس باید کرونا جدی گرفته شود ضمن اینکه امکانات بیمارستانهای شهرستان و حتی استان هم جوابگوی این آمار بیماران نخواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در ادامه افزود: ما یک‌چاره داریم و آن این است که مبتلا نشویم و یک راه بیشتر ندارد و آن اینکه در اجتماع و ازدحام و محل انتشار ویروس قرار نگیریم.
وی تاکید کرد: مردم دو هفته به هر نحو ممکن از خانه خارج نشوند.
چیت سازان در پاسخ به اینکه اگر ماسک در دسترس وجود ندارد تکلیف چیست گفت: طبق نظر سازمان‌جهانی بهداشت برای عدم ابتلای مردمی که با بیماران در تماس نیستند به ماسک و ژل و ... نیاز نیست . اگر سرفه و عطسه دارید ، با بیماران در تماس هستید نیاز به ماسک دارید.
وی گفت: مردم بدون این وسایل نیز کافی است از یک‌ پارچه بعنوان ماسک استفاده کنند تا از برخوردها تصادفی با مبتلایان جلوگیری شود. ضمن اینکه دست های ما هر کاری کنیم آلوده می شود و باید مکرر دست هایمان را بشوییم و از آلودگی تصادفی جلوگیری کرده و از رفتارهایی مثل دست کشیدن به صورت و دهان و بینی خودداری شود.
  رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک اظهار داشت : هر یک نفر  می تواند 5 نفر را مبتلا کند، اما هر انسان می تواند حداقل محیط اطراف خود را سالم سازی کند و نتیجه آن سالم سازی محل و شهرمان خواهد بود.
وی در پایان تاکید کرد:  رعایت نکات بهداشتی جدی گرفته شود و شستن مکرر دست ها 40 ثانیه با آب خالی و یا 20 ثانیه با مواد شوینده مهمترین راه پیشگیری از کرونا می باشد.

خواندن 183 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.