یکشنبه, 11 اسفند 1398 08:53

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفتگو با آریا اعلام کرد: آخرین وضعیت بیمار آبیکی مبتلا به کرونا/ توزیع مواد ضدعفونی کننده در روزهای آینده توسط سازمان صمت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا-نامدار گفت: تا امروز حدود 70 نفر مشکوک به کرونا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و در هر شهرستان بیماران مبتلای حوزه خودشان بستری و درمان می شوند.
دکتر پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی  استان قزوین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا در تشریح آخرین وضعیت شهروند آبیکی مبتلا به کرونا اظهار داشت: این بیمار آبیکی که تست کرونای آن مثبت بود یک آقای 55 ساله بوده که پس از طی مراحل درمان، ترخیص و در خانه قرنطینه و تحت نظر قرار گرفته و هم اکنون نیز در شرایط خوبی قرار دارد و بیمار دیگری در شهرستان آبیک به کرونا مبتلا نشده است .
وی در ادامه افزود:بیمارستان هایی که موارد کرونای مثبت در آنها وجود دارد در قرنطینه کامل هستند و اقدامات درمانی در آنها انجام می شود. اینکه گفته می شود بیماران کرونایی سایر نقاط به برخی بیمارستانها منتقل می شود، صحیح نیست و در هر شهرستان بیماران حوزه خودشان بستری و درمان می شوند.
نامدار گفت: تا امروز حدود 70 نفر مشکوک به کرونا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.
این مقام مسئول تاکید کرد: مردم با رعایت بهداشت فردی، شستن مکرر دست ها و در خانه ماندن و عدم حضور در اماکن عمومی و پر جمعیت می توانند از ابتلا به کرونا پیشگیری کنند.
وی درخصوص در دسترس نبودن ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز اظهار داشت: استفاده از ماسک را برای بیماران و خانواده های آنها فقط توصیه می کنیم و مواد ضدعفونی کننده و ژل نیز از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت به سرعت در حال ورود به بازار است .
نامدار افزود: البته تقاضا در این زمینه زیاد است ولی بر اساس مصوبات کمیته استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، تولیدات در این زمینه که توسط کارخانجات استانی صورت می گیرد ، متناسب با شهرستان ها نیز توزیع خواهد شد که متولی این کار، سازمان صمت می باشد.
وی افزود: ما در حوزه مراکز بهداشتی و درمانی  موظف به توزیع این اقلام هستیم اما در سایر مراکز که قرار است تولیدات استان در اختیار عموم قرار گیرد، از طریق سازمان صمت مراکز و داروخانه های منتخب اعلام و پخش خواهد شد که قول داده شده در روزهای آینده به میزان زیادی در سطح استان توزیع شود.

خواندن 244 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.