چهارشنبه, 02 بهمن 1398 11:24

دادستان آبیک مطرح کرد: پیشنهاد تخفیف برای متصرفین اراضی دولتی در آبیک/تشکیل 300 پرونده تصرف در حریم رودخانه‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: برای رفع تصرف اراضی شهری و دولتی در شهر آبیک پیشنهاد شده حداقل ارفاق برای متصرفین لحاظ شودو قیمت کارشناسی‌ها باید ملایم باشد

 

به گزارش خبرنگار تیتر قزوین، سعید احمدزاده در جلسه بررسی اراضی شهرستان آبیک اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح کاداستر در شهر آبیک، شناسایی بخشی از حوزه پلاک این شهر انجام شده و بخشی دیگر در حال انجام است که برخی معضلات شهری با ورود به نقشه‌برداری رفع شد.

وی با بیان اینکه برخی اختلافات در حوزه اراضی شهری آبیک مربوط به 30 تا 40 سال گذشته است و تلاش‌های مسئولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با نقشه کاداستر دقیق‌تر و موشکافانه  بود، افزود:  گرچه این مهم طولانی شده که به دلیل اهمیت و دقت بالای مسئولان در این زمینه بوده و شاید 10 سال یا بیشتر نیازمند بررسی بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: حدود 200 پرونده برای صدور سند در اراضی شهری از سوی متقاضیان قطعه 6 شهر آبیک در اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین تشکیل شده و برای ساماندهی این وضعیت و جلوگیری از تنش اجتماعی موضوع در شورای حفظ حقوق بیت‌‎المال مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

احمدزاده با اشاره به بررسی قطعه 6 شهر آبیک اضافه کرد: برخی در این قطعه سند رسمی مالکیت أخذ کرده‌اند، برخی متصرف هستند و اعیانی ساخته‌اند و برخی متصرف چهاردیواری بوده و بعضا متصرف اراضی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص تصمیم‌گیری در زمینه قطعه 6 شهر آبیک نیاز به مقدماتی بود و تصمیم بر این شد که اراضی باقی مانده از این قطعه که متصرف ندارد حفظ و حراست شود.

این مسئول قضایی بیان کرد:  2هزار تا 3 هزار پرونده در خصوص قطعه 6 شهری آبیک در راه و شهرسازی تشکیل شده که لازم است در تعیین تکلیف آنها تسریع بخشیده شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک افزود: برای رفع تصرف اراضی شهری و ملی پیشنهاد شده حداقل ارفاق برای متصرفین لحاظ شود، کارشناسی قیمت‌ها ملایم باشد و شرایط اقساطی و واگذاری‌ها به گونه‌ای باشد که موجب تنش بین مردم نشود.

احمدزاده ادامه داد: به دلیل اینکه در قطعه 6 افراد سهم را می‌خریدند و به متراژ می‌فروختند مشخص نبود که سهام چقدر مساحت دارد و مردم عادی از این موضوع اطلاع نداشتند و شخص اول هم یا اذعان می‌کند اطلاع ندارد و یا زیر بار نمی‌رود.

وی مطرح کرد: برخی از پرونده‌های تشکیل شده درخصوص قطعه 6 بیش از 10 یا 20 سال گذشته و مشمول ورود زمان شده و احراز مالکیت را نمی‌توانیم مشخص کنیم در حالی که در خصوص تمام اراضی متصرفی در شهر آبیک تصمیم قانونی لازم أخذ می‌شود.

این مسئول قضایی افزود: حدود 300 پرونده تصرف در حریم و بسترهای رودخانه‌ها در شهرستان آبیک تشکیل شده که در قسمت‌های شرقی، غربی و مرکزی شهر آبیک است و لازم است به وضعیت حریم و بستر رودخانه‌ها و آبراهه‌ها ساماندهی شوند. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: بیش از 90 درصد اختلافات اراضی قولنامه‌ای موجود در شهر آبیک مربوط به اراضی دولتی است.

خواندن 186 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.