جمعه, 27 دی 1398 09:37

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: سرانه سینما را در استان افزایش می دهیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


نشست معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور با اعضای انجمن سینمای جوان استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محمدحسین اسماعیلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه  که با حضور رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، سیدی مدیرکل ارزیابی سازمان سینمایی، ناصر ایزدفر معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و برخی اعضای انجمن سینمای جوان قزوین برگزار شد، بیان داشت: با توجه به اهمیتی که حوزه سینما دارد و زحماتی که دوستان در این حوزه می‌کشند، خواستیم از فرصت حضور شما در استان نهایت استفاده را داشته و جلسه ای با اعضای انجمن سینمای جوان قزوین داشته باشیم تا نتیجه و خروجی خوبی نیز از این جلسه کسب کنیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه انجمن سینمای جوان استان قزوین از انجمن های ریشه دار، خوب ، فعال و پویا است و در همین مدت اندکی که من در خدمتشان بوده ام این پویایی ، فعالیت و دغدغه مندی آنان در حوزه سینمایی را شاهد بوده ام چراکه برنامه‌ها، نشست‌ها و کارگاه های تخصصی این انجمن به صورت مستمر برگزار می شود و در جشنواره ها نیز حضور فعالی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: مشکل ما در حوزه سینمایی در استان قزوین بحث زیرساخت‌ها است چرا که هم از نظر امکانات و تجهیزات مشکلات زیادی وجود دارد و هم از لحاظ زیرساخت هایی همچون فضا و سینما و ... به طور مثال در استان قزوین ۲ سینمای فعال داریم که آنها نیز بسیار قدیمی و مستعمل است و پاسخگوی نیاز مردم نمی‌تواند باشد.

اسماعیلی ادامه داد: در تلاش هستیم تا بتوانیم سرانه سینما را در استان قزوین افزایش دهیم و چند برنامه دیگر نیز در این حوزه داریم که می خواهیم با کمک شما آنها را اجرایی کنیم؛ از جمله پردیس سینمایی امید شهرستان البرز که امور مقدماتی آن انجام شده و سعی داریم با مشارکت شهرداری ، این سالن سینمایی را در شهرستان البرز راه اندازی کنیم.

وی عنوان داشت: در شهرستان بویین زهرا نیز با ورود بخش خصوصی در تلاش هستیم سالنی که در این شهرستان در اختیار داریم را تبدیل به سینما کنیم و در شهرستان آبیک نیز در تفاهم‌نامه امسال مان آمده است که سالن این شهرستان را به کمک شما و با همراهی دوستان انجمن تبدیل به سینما کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اظهار داشت: تلاش داریم با کمک بخش خصوصی یک پردیس سینمایی هم در استان قزوین راه اندازی کنیم و آن را به سرانه سینمایی استان بیفزاییم.

خواندن 173 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.