چاپ کردن این صفحه
پنج شنبه, 26 دی 1398 18:32

مدیر آموزش و پرورش آبیک خبر داد: 95 درصد مردم آبیک باسواد هستند/15 طلبه جذب آموزش و پرورش می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: ۹۵ درصد از جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان آبیک باسواد هستند که باید گفت ۵ درصد مردم این شهرستان بی‌سواد هستند.

 

به گزارش خبرنگار تیتر قزوین، علیرضا اینانلو در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار کرد: 96 درصد از جمعیت استان قزوین باسواد است که در شهرستان آبیک میزان باسوادی 95 درصد است یعنی 5 درصد افراد 10 تا 49 سال شهرستان آبیک بی‌سواد هستند.

وی افزود: اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در زمینه وصولی  پنج درصد از عوارض شهرداری آبیک ربته سوم استان قزوین را کسب کرده و نسبت به یک سال گذشته دریافتی از این عوارض حدود دو برابر شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: 5 درصد از عوارض دریافتی شهرداری آبیک صرف هزینه‌ها و تعمیرات جزئی در مدارس می‌شود.

اینانلو از اعزام 200 دانش‌آموز پسر پایه دوم متوسطه به مناطق عملیاتی جنوب در بهمن ماه خبر داد و ضمن تاکید مساعدت مسئولان بیان کرد: اردوی راهیان نور اثرات خاص خودش را دارد و بخشی از تربیت و آموزش زندگی دانش‌آموزان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یادواره ش20 شهید فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان آبیک با محوریت گرامیداشت شهید 13 ساله بهمن بیگ‌زاده بهمن ماه برگزار می‌شود.

این مسئول اذعان کرد: 300 طلبه در استان قزوین جذب مدارس می‌شوند که از این تعداد، 15 طلبه وارد چرخه آموزش و پرورش شهرستان آبیک می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک افزود: با تشکیل کمیته کیفیت‌بخشی در امر آموزش، از هر رشته و پایه تحصیلی متوسطه اول و دوم پنج درس انتخاب شده تا عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان به دلیل تعطیلات متعدد رفع شود.

اینانلو ادامه داد: در زمینه اجرای محوطه‌سازی و دیوارکشی مدرسه 18 کلاسه خیرساز سمائیان شهر آبیک به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی شهرستان آبیک از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین با پیمانکار قرارداد منعقد شده و به زودی اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط آلودگی هوا و تعطیلات بسیار زیاد مدارس شهرستان آبیک با تدابیر معاونت آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان با برگزاری کلاس‌های جبرانی به نوعی حل می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ستاد بزرگذاشت دهه فجر در اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک تشکیل شده و برنامه‌های مختلف و متنوعی برای ایام الله دهه فجر پیش‌بینی شده است.

خواندن 206 دفعه