چهارشنبه, 25 دی 1398 09:54

بابایی خبر داد: کاهش 40 درصدی تعدیل نیرو در واحدهای مشمول قانون کار در آبیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک از کاهش ۴۰ درصدی تعدیل نیروی انسانی در این شهرستان، طی ۹ ماهه امسال نسبت به مشابه سال گذشته خبر داد.

 

حسین بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر قزوین اظهار کرد: از علل کاهش تعدیل 40 درصدی نیروی انسانی در واحدهای مشمول قانون کار در شهرستان آبیک می‌توان به رفع مشکلات واحدهای صنعتی، خدماتی و کشاورزی با پیگیری‌های مسئولان شهرستان آبیک و استان قزوین، پرداخت تسهیلات مناسب و ارزان و به موقع به واحدهای تولیدی و آرامش روانی حاکم شده در بازار اشاره کرد.

وی افزود: بر اساس قوانین بیمه بیکاری تمام مشمولین تامین اجتماعی که تابع قانون کار هستند، چنانچه به صورت غیرارادی و بدون میل خود بیکار شده باشند و آماده کار باشند می‌توانند از حقوق بیمه بیکاری استفاده کنند.

بابایی مطرح کرد: بیمه شدگانی که به دلیل تعمیرات ساختار اقتصادی و یا به علت حوادث قهریه و غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، جنگ، آتش‌سوزی و غیره بیکار شوند از محل مقرری بیکاری استفاده خواهند کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک بیان کرد: بیمه بیکاری به عنوان یکی از حمایت‌های اجتماعی دولت از کارگران محسوب می‌شود که سازمان اجتماعی مکلف است به بیمه شدگانی که طبق مقررات این قانون بیکار می‌شوند، مقرری پرداخت کند.

بابایی اضافه کرد: در حال حاضر کارگران شهرستان آبیک می‌توانند برای دریافت حقوق بیمه بیکاری و تشکیل پرونده در این زمینه به کاریابی‌های غیردولتی مستقر در شهرستان آبیک و یا جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره‌های لازم، به کارشناس واحد بیمه بیکاری مستقر در اداره اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون از 6 ماه تا 50 ماه برای افراد با شرایط تأهل و شرایط سنی، پوشش بیمه بیکاری پیش‌بینی شده است.

خواندن 65 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.