دوشنبه, 23 دی 1398 21:26

مهدیخانی در پاسخ به تیتر قزوین مطرح کرد: محدود شدن سهمیه گاز نیروگاه شهید رجایی/حل نشدن آلودگی هوای آبیک با تعطیلی مدارس و معادن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: اخیرا تصمیماتی در مرکز أخذ شده که موجب شده سهمیه گاز نیروگاه شهید رجایی محدود شود.

 

قدرت‌االله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر قزوین اظهار کرد: سه موضوع بیشترین تاثیرگذاری را در آلودگی هوای شهر آبیک دارد که یک موضوع، کارخانه سیمان است که خارج از محدوده استان قزوین قرار دارد.

وی افزود: هفته گذشته از نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به استان قزوین دعوت به عمل آورده بودیم که جلساتی برگزار و صحبت‌هایی انجام شد و مقرر شد جلساتی با مسئولان استان البرز برای کنترل آلایندگی کارخانه سیمان داشته باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین ادامه داد: از دیگر عوامل ایجاد آلودگی هوا در شهرستان آبیک وجود ریزگردها در جنوب این شهرستان و نیروگاه شهید رجایی است.

مهدیخانی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش سهمیه گاز نیروگاه شهید رجایی صحت دارد، ضمن تایید این موضوع توضیح داد: اخیرا تصمیماتی در مرکز أخذ شده که موجب شده سهمیه گاز نیروگاه شهید رجایی محدود شود.

وی افزود: به دلیل محدودیت در مصرف گاز نیروگاه شهید رجایی، از سوخت مازوت یا گازوئیل در این نیروگاه استفاده می‌شودگرچه خروجی‌های نیروگاه در حد استاندارد و قابل قبول است.

این مسئول ادامه داد: معمولا در فصول سرد سال اولویت مصرف گاز، مصارف خانگی بوده و مردم باید در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند تا کار به جایی نرسد که صنایع را تعطیل کنیم.

این مسئول اذعان کرد: شاخص آلودگی هوا از صفر تا 50 پاک محسوب می‌شود، 51 تا 100 قابل قبول، از 101 تا 151 ناسالم برای گروه‌های حساس و از 151 تا 200 وضعیت اضطراری است که در شهر آبیک، چند روز هوا در این وضعیت قرار داشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین با ذکر این مطلب که با تعطیلی مدارس و معادن مشکل آلودگی هوای شهر آبیک رفع نمی‌شود و باید فکر اساسی اندیشیده شود، بیان کرد: جلساتی با اداره کل حفاظت از محیط زیست استان قزوین برگزار شده و پیگیری‌هایی در دستور کار قرار گرفته تا به نتیجه قابل قبولی در این زمینه دست یابیم.

خواندن 127 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.