دوشنبه, 23 دی 1398 21:23

فرماندار آبیک: تصرف در حریم رودخانه‌ها خسارات جبران‌ناپذیری به همراه دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


فرماندار شهرستان آبیک گفت: تصرف در حریم و بسترهای رودخانه‌ها خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.

 

به گزارش خبرنگار تیتر قزوین، شهرام احمدپور در جریان بازدید قدرت‌الله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین بازدید از مسیل‌ها و حرایم رودخانه‌های تعدادی از روستاهای بخش بشاریات شهرستان آبیک اظهار کرد: تصرف غیرقانونی حرایم و بستر رودخانه‌ها موجب شده در زمان وقوع سیل و حوادث دیگر، خسارات جبران‌ناپذیری به روستاها و مردم وارد شود.

وی لایروبی پل‌ها و بسترهای رودخانه‌های بخش بشاریات شهرستان آبیک را ضروری دانست و افزود: مسیر رودخانه‌ها در برخی از روستاهای این بخش تا تالاب الله‌آباد هدایت می‌شد اما به مرور زمان توسط برخی کشاورزان تبدیل به اراضی کشاورزی شده که باید رفع تصرف شوند.

فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به تصرف بستر رودخانه‌ای در یکی از روستاهای بخش بشاریات بیان کرد: به صورت غیرمجاز یک واحد دامداری در این روستا احداث شده که بستر رودخانه تصرف شده و مسیر رودخانه قوس پیدا کرده و وارد بافت روستا شده است.

احمدپور ضمن تاکید بر رعایت قانون از سوی دهیاران و شوراهای روستاها افزود: لازم است مسئولان و کارشناسان بخشداری بخش بشاریات هفته‌ای دو بار از روستاها بازدید داشته باشند و از وضعیت ساخت و سازها در حرایم و بسترهای رودخانه‌ها مطلع شوند و از این مهم جلوگیری کنند.

وی مطرح کرد: پیگیری مسئولان منابع اداره امور آب نباید به دادن اخطار یک واحد متخلفی که در بستر رودخانه اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده، بسنده شود بلکه باید تلاش شود اقدامات لازم و قانونی در این زمینه انجام دهند.

به گزارش تیتر قزوین، در بازدید از مسیل و بستر رودخانه‌ها و پل‌های زیرگذر تعدادی از روستاهای بخش بشاریات معصومه شیشه‌گرها بخشدار این بخش، بیژن لطفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان آبیک و رئیس اداره منابع امور آب این شهرستان هم حضور داشتند.

مسئولان از مسیر رودخانه‌ها، آبراهه‌ها و پل‌های زیرگذر روستاهای زعفران، مورآباد، مالی‌آباد، گیل‌زور، باقرآبادکرد، شهرآباد و حاجی‌تپه بازدید کردند.
خواندن 99 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.