یکشنبه, 22 دی 1398 09:00

لطفی در گفت‌وگو با تیتر قزوین مطرح کرد: فعالیت 22 صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در آبیک/جذب بیش از 8 میلیارد ریال تسهیلات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۴ و ۶ درصدی توسط ۲۲ صندوق اعتبارات خرد زنان‌ روستایی و عشایری شهرستان آبیک جذب شده است.

 

بیژن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تیترقزوین اظهار کرد: شهرستان آبیک در سال 98، با 19 صندوق روستایی و 3 صندوق عشایری ویژه زنان روستا بالاترین میزان تشکیل صندوق در استان قزوین به خود اختصاص داده است.

وی افزود: هشت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات با سود 4 و 6 درصدی توسط 22 صندوق‌ اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری زنان شهرستان آبیک جذب شده است.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان آبیک ادامه داد: صندوق‌های خرد اعتباری محلی زنان در این شهرستان علاوه بر تقویت ارتباط بین روستایی انسجام اقتصادی و اجتماعی زنان در روستا ها را به همراه داشته است.

لطفی اضافه کرد: به این دلیل که تشکیل این صندوق‌ها به صورت گروهی است، موجب ترویج فرهنگ کار تیمی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این صندوق‌ها بسترهای تقویت انسجام اجتماعی در راستای آگاهی بخشی از حقوق شهروندی، توانمند‌سازی فردی، درک اهمیت جایگاه روستا و توسعه  آن  و همراهی با جریان‌های مختلف از سیاسی تا اقتصادی و مدنی نیز است.

این مسئول کارکرد اصلی این صندوق‌ها را اقتصادی ذکر کرد و گفت: تقویت اشکال مختلف سرمایه  از طریق ایجاد پس‌انداز، دسترسی به وام‌های کوچک کم بهره با ضمانت دیگر اعضا تحت یک قاعده منسجم و الزام‌آور موجب می‌شود  که همه اعضا ملزم به رعایت ساز و کار مشخصی  بوده و برای فعالیت اقتصادی خود یک فرآیند برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کنند.

طبق اذعان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک، سود و زیان کسب و کار افراد عضو در این صندوق‌ها در ارتباط با جمع  تعریف شده است که این مهم،  امر حس مسئولیت فراگیری مهارتهای مالی را برای همه ضروری می‌کند.

لطفی مطرح کرد: در نتیجه بستری برای آموزش مهارت‌های مالی فراهم می‌شود که  همه اعضا را وارد یک جریان اقتصادی می‌کند که  دانایی در آن اهمیت  و جایگاه مهمی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک افزود: به منظور آشنایی بیشتر با مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان توانمند این شهرستان و در راستای تقویت روحیه خود باوری زنان در ایجاد و یا توسعه کسب و کارهای محلی، به معرفی این صندوق‌ها و کسب و کارهای مرتبط با آنان در رسانه‌ها خواهیم پرداخت.

به گفته لطفی، صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی شهرستان آبیک زمینه‌ساز تغیرات  مثبت اقتصادی و اجتماعی در این شهرستان می‌شود.

خواندن 112 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.