شنبه, 07 دی 1398 14:49

بیمارستانی خصوصی با تعرفه دولتی ؛ بیماران اورژانسی و ارتوپدی، عمده مراجعان به بیمارستان ولیعصر(عج)آبیک

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- دکتر حسن زاده گفت: اگر یک شهروند آبیکی به بیمارستان ولیعصر(عج)آبیک مراجعه کنند همانند بیمارستان‌دولتی تعرفه پرداخت خواهد کرد و اختلاف قیمت بخش خصوصی و دولتی را تا یک حدی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می کند.
دکتر اردشیر حسن‌زاده رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) آبیک در گفتگو با خبرنگار "آبیک فردا" با بیان اینکه بیمارستان ولیعصر(عج) آبیک در سال 1386 با 32 تخت شروع به کار کرد که شامل بخشهای رادیولوژی اورژانس داخلی و جراحی و زنان بود که به مرور بخش های سی سی یو و آی سی او نیز به آنها اضافه شد. پس از آن طرح خرید خدمت در بیمارستان اجرا شد به این صورت که به علت نبود بیمارستان دولتی در آبیک این بیمارستان به عنوان یک بیمارستان خصوصی دولتی امور مربوطه را انجام می داد می‌توان گفت که تنها بیمارستانی که در کشور این کار را انجام می دهد بیمارستان ولیعصر (عج) آبیک می باشد. به همین خاطر اگر یک شهروند آبیکی وارد بیمارستان شود همانند بیمارستان‌دولتی تعرفه پرداخت خواهد کرد و اختلاف قیمت بخش خصوصی و دولتی را تا یک حدی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می کند.اگر فردی از شهرهای همجوار به این بیمارستان بیاید این امکانات با قیمت بخش خصوصی در اختیار ارتش قرار می گیرد.
حسن زاده در خصوص انجام عمل های جراحی سخت در این بیمارستان نیز اظهار داشت:در این بیمارستان عمل تعویض مفصل زانو و مفصل لگن انجام می گیرد که در خیلی از بیمارستان‌های دانشگاهی انجام نمی شود ؛ در حالی که ما در هر ماه حدود 10 مورد انجام می دهیم حتی در استان قزوین در ماه شاید دو مورد هم انجام نگیرد اما ما مفصل لگن را خریداری می‌کنیم و عمل انجام می‌دهیم و سازمانهای بیمه گر ممکن است تا 10 ماه دیگر مبلغ را به ما پرداخت نکنند اما ما این کار را انجام می دهیم و هیچ بیماری حق پرداخت پول جهت خرید وسایل مورد نیاز بابت این عمل را ندارد و بر اساس تعرفه دولتی ما این عمل را انجام دهیم .وی تصریح کرد:همین مورد در بیمارستان های غیر دولتی حدود 60 الی 70 میلیون تومان هزینه در بر دارد و ما این را در بیمارستان با سه و نیم تا چهار میلیون تومان انجام می دهیم.
رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج) آبیک در ادامه افزود:در حال حاضر به دنبال افزایش تخت هستیم که تعداد آن را به 52 تخت رسانده‌ایم و بخش‌ها را نیز فعال تر کرده و از پزشک های متخصص بهتری استفاده کرده‌ایم.با همه بیمه ها قرارداد داریم و بخش اطفال را نیز فعال نموده ایم . یکی از فعال‌ترین بخش‌های ما نیز بخش ارتوپدی است و آقای دکتر لطفعلیان را که یکی از بهترین پزشک ها در سطح کشور می باشد در این بخش از حضورشان استفاده می کنیم .

درمان رایگان بیماران تصادفی
رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج) آبیک اضافه کرد : در این بیمارستان انواع عمل های جراحی انجام می شود و علاوه بر این ، بیمارستان ولیعصر(عج)  برای بیماران تصادفی از ورود تا خروج به صورت رایگان می باشد و هر کسی به هر دلیلی تصادف کند اگر با اورژانس 115 بیاید و یا کروکی پلیس داشته باشد همه خدمات از جمله اعمال جراحی که در بیمارستان انجام میشود برای آن شخص رایگان خواهد بود و هزینه پرداخت را از دولت و دانشگاه علوم پزشکی دریافت خواهیم کرد.
وی افزود: بیمارستان به لحاظ موقعیتی که دارد و در گذرگاه اتوبان قرار گرفته‌ایم که گذرگاهی برای تصادف است؛ میزان بیماران تصادفی نیز زیاد است و همچنین زایمان طبیعی در این بیمارستان نیز رایگان می باشد و 24 ساعته بیماران تحت پوشش پزشکان متخصص می باشد.
حسن زاده تصریح کرد: برنامه آنکالی را نیز در بیمارستان داریم یعنی پزشک که صبح تا ظهر در بیمارستان می باشد اگر هنگام عصر باید بیمارستان باشد و یا در خانه است؛ موظف است در صورت نیاز ظرف نیم ساعت خودش را به بیمارستان برساند .
وی افزود هم اکنون ما تعداد ده پزشک عمومی و 35 متخصص در بیمارستان داریم ، اورژانس فعالی داریم و در بخشهای اورولوژی داخلی، قلب، آی سی یو و سی سی یو ، زایشگاه نیز فعال هستیم.

هیچ بیمار آبیکی بعلت مشکل مالی برگردانده نمی شود
دکتر حسن زاده در ادامه اظهار داشت :غیر ممکن است که یک بیمار آبیکی به بیمارستان بیاید و مشکل مالی داشته باشد و بیمارستان بگوید عمل نمی کنیم یا از خدمات بیمارستان محروم شود.ما بیماری داشتیم که یک کودک شش ساله بود و از دو پا ناتوان بود؛ عمل جراحی بر روی آن انجام ‌شد ،پروتز ساخته شد و حدود 30 میلیون تومان هزینه شد و به علت داشتن وضعیت بد مالی و عدم توانایی پرداخت این خدمات به صورت رایگان انجام و ترخیص گردید. یعنی ما بیماری را به خاطر مشکل مالی برنمی گردانیم .ولی افرادی که عمل زیبایی انجام می دهند مشمول این موضوع نمی شوند و هزینه ها را باید پرداخت نمایند. وی گفت:در این بیمارستان عمل زیبایی بینی نیز انجام میشود که در تعهد بیمه نیست و به صورت آزاد انجام می گیرد.

 انجام عمل تعویض مفصل زانو و مفصل لگن
حسن زاده در خصوص انجام عمل جراحی سخت در این بیمارستان نیز اظهار داشت:در این بیمارستان عمل تعویض مفصل زانو و مفصل لگن انجام می گیرد که در خیلی از بیمارستان‌های دانشگاهی انجام نمی شود ؛ در حالی که ما در هر ماه حدود 10 مورد انجام می دهیم حتی در استان قزوین در ماه شاید دو مورد هم انجام نگیرد اما ما مفصل لگن را خریداری می‌کنیم و عمل انجام می‌دهیم و سازمانهای بیمه گر ممکن است تا 10 ماه دیگر مبلغ را به ما پرداخت نکنند اما ما این کار را انجام می دهیم و هیچ بیماری حق پرداخت پول جهت خرید وسایل مورد نیاز بابت این عمل را ندارد و بر اساس تعرفه دولتی ما این عمل را انجام دهیم .وی تصریح کرد:همین مورد در بیمارستان های غیر دولتی حدود 60 الی 70 میلیون تومان هزینه در بر دارد و ما این را در بیمارستان با سه و نیم تا چهار میلیون تومان انجام می دهیم.بیماران اورژانسی و ارتوپدی، عمده مراجعان به بیمارستان
دکتر حسن زاده در ادامه افزود:عمده مراجعان به این بیمارستان، بیماران اورژانسی و ارتوپدی می باشند که بعد از آن در زمینه زنان و بیماران قلبی مراجعه کننده داریم ، ما در ماه به طور متوسط 250 تا 300 مورد عمل جراحی انجام می‌دهیم که استاندارد آن به ازای هر یک تخت بایستی 5 عمل می باشد ،یعنی قانونا اگر بیمارستان 50 تختخوابی باشد بایستی 250 مورد انجام دهد که ما مطابق نرم و استاندارد عمل جراحی انجام می دهیم .

خواندن 393 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.