شنبه, 16 آذر 1398 20:58

عباس‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا خبر داد: سایه سنگین غبار محلی در آبیک / افزایش نظارت و کنترل بر واحدهای صنعتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


مدیرکل محیط زیست استان قزوین از افزایش گرد و غبار محلی در استان به ویژه حومه شهرستان آبیک خبر داد.

حسن عباس‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین، در خصوص وضعیت هوای استان قزوین اظهار کرد: هفته گذشته مشکلی از نظر آلودگی هوا در استان قزوین نداشتیم اما شب گذشته طبق گزارشی که ارسال شده، غبار محلی در قزوین و شهرهای اطراف به ویژه حومه آبیک کمی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ملاحظات لازم با توجه به وضعیت غبار محلی باید در واحدهای مختلف رعایت شود، افزود: کنترل و نظارت بیشتری بر فعالیت معادن و واحدهای صنعتی که احتمال آلایندگی آنها وجود داشته باشد و یا پتانسیل آلودگی را دارند به مسئولان مربوطه تاکید شده و در دستور کار آنها قرار گرفته است.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین ادامه داد: فیلترهای واحدهای صنعتی باید فعال باشد و ملاحظات زیست محیطی باید کاملا رعایت شود.

عباس‌نژاد اضافه کرد: گرچه غبار محلی در شهر آبیک بیشتر وجود دارد اما به مرز هشدار نرسیده که بخواهیم اقداماتی همچون تعطیلی واحدها و اقدامات دیگری را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود غبار محلی در استان قزوین، فعلا هوا در وضعیت سکون قرار دارد که امیدواریم میزان غبار محلی افزایش نیابد.

این مسئول تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی شاهد بارش نزولات جوی در استان قزوین خواهیم بود که با تحقق این مهم، وضعیت هوا در استان و شهرستان آبیک بهتر می‌شود.

خواندن 185 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.