پنج شنبه, 14 آذر 1398 21:33

فرماندار آبیک: شاخص بهداشتی آب روستایی آبیک 20 درصد بیشتر از میانگین کشوری است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


فرماندار شهرستان آبیک شاخص بهداشتی آب روستایی آبیک بالاتر از 95 درصد دانست و گفت: شاخص بهداشتی آب روستایی این شهرستان نسبت به میانگین کشوری، 20 درصد بیشتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک اظهار کرد: به استناد مرکز بهداشت شهرستان آبیک تعداد بیماران ریوی و قلبی رو به افزایش است در حالی که آبیک متاثر از آلایندگی انواع آلاینده‌ها است.

وی افزود: حجم عظیمی از تردد خودروها در بزرگراه قزوین-تهران  به ویژه در پیک مسافرات، مخاطرات جدی برای شهرستان آبیک محسوب می‌شود و موجب وقوع تصادفات جاده‌ای می‌شود.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد:  اگر استانداردها و شاخص‌های  بهداشتی در روستاها بالا باشد میزان مراجعه مردم به پزشک کمتر است و کمتر درگیر مسائل بهداشتی می‌شوند.

احمدپور با اشاره به حجم عظیمی از تولید روزانه زباله از سوی مردم اضافه کرد: لازم است در زمینه مدیریت پسماندها از سوی مردم گام مثبت برداشته شود و شاهد تولید کمتر زباله باشیم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است دهیاران موضوعات مشکوک در حوزه بهداشت و سلامت مردم در روستاها را به مسئولان مربوطه گزارش دهند تا در اسرع وقت اقدام لازم صورت گیرد.

این مسئول بیان کرد: در پیشگیری از بروز آنفلوآنزا در مدارس شهرستان آبیک باید برنامه‌های آموزشی در دستور کار اداره آموزش و پرورش قرار گیرد تا دانش‌آموزان سفیران سلامت باشند.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: با همت مضاعف مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، معاونان وی، نمایندگان مجلس و مسئولان شهرستان آبیک راه‌اندازی کامل بیمارستان شهدای آبیک تا پایان پاییز به نتیجه خواهد رسید.

احمدپور مطرح کرد: راه‌اندازی کامل بیمارستان شهدای آبیک از مطالبات به حق، منطقی و درست مردم این شهرستان بوده که شش سالی بود بر زمین مانده بود.

خواندن 183 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.