پنج شنبه, 14 آذر 1398 09:53

حیدری به ایلنا خبر داد: اشتغال‌زایی 350 مددجوی آبیکی با اجرای طرح پرورش بوقلمون

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


رئیس کمیته امداد شهرستان آبیک از اشتغالزایی برای 350 مددجوی روستایی این شهرستان در قالب طرح پرورش بوقلمون خبر داد :

 

دوست‌علی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: با یک راهبر شغلی برای طرح اشتغالزایی پرورش بوقلمون قرارداد منعقد شده و به هر مددجو از سوی کمیته امداد 20 میلیون تومان وام با 4 درصد کارمزد و بازپرداخت 60 ماهه پرداخت می‌شود و هر مددجو به مدت سه تا 4 ماه 100 جوجه را پرورش می‌دهد.

وی افزود: فضای لازم برای پرورش بوقلمون 25 متر مربع بوده و خرید پرورش بوقلمون اعم از تخم‌ و گوشت آن توسط راهبر شغلی صورت می‌گیرد و مددجو برای فروش هیچ مشکلی نخواهد داشت.

رئیس کمیته امداد شهرستان آبیک ادامه داد: در مرحله نخست برای 50 مددجو طرح اشتغالزایی پرورش بوقلمون به عنوان پایلوت به اجرا درآمده و تا پایان امسال، 300 مددجوی دیگر از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

حیدری با بیان اینکه تمام مددجویان طرح اشتغالزایی پرورش بوقلمون از مددجویان روستایی هستند، اضافه کرد: مدت قراداد منعقده با راهبر شغلی پرورش بوقلمون سه سال است و متعهد شده 350 نفر از مدجویان را تحت پوشش قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: کار تحویل 36 دستگاه میوه خشک‌کنی به مددجویان صورت گرفته و تا پایان امسال تحویل این دستگاه به 120 مددجو می‌رسد.

این مسئول اذعان کرد: برای اجرای این طرح هم یک راهبر شغلی تعیین شده که روزانه 40 کیلوگرم میوه به مددجو تحویل می‌دهد و 4 کیلوگرم میوه خشک روزانه از مددجو تحویل می‌گیرد.

 حیدری یادآور شد: امسال برای ایجاد اشتغال 305 نفر متعهد شده بودیم که اکنون 280 شغل ایجاد شده و تا پایان سال میزان اشتغال به بیش از 650 شغل می‌رسد.

خواندن 208 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.