یکشنبه, 10 آذر 1398 19:27

رئیس کمیته امداد آبیک خبر داد: تحویل 30 دستگاه میوه خشک کنی به مددجویان کمیته امداد/ درآمد 12 میلیون ریالی با راهبر تضمینی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- حیدری از تحویل 30 دستگاه میوه خشک کنی به مددجویان کمیته امداد متقاضی اشتغال در شهرستان آبیک خبر داد. 

دوستعلی حیدری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا اظهار داشت : در راستای انجام طرح اشتغالزایی کمیته امداد که از اردیبهشت ماه امسال برنامه‌های آن اجرایی شده است به عنوان طرح نوین اشتغالزایی در شهرستان دنبال و با همت  این مجموعه جهت ارتقای سطح درآمدی خانواده های تحت حمایت پیگیری و انجام گردید.
وی افزود: این امر با حضور مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین حسینی میر امینی امام جمعه آبیک و شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک تحویل مددجویان متقاضی اشتغال تحت پوشش کمیته امداد  آبیک گردید.
 وی در ادامه افزود: مرحله دوم تحویل دستگاه ها در نیمه دوم آذرماه با حضور مسئولان شهرستان و استان انجام خواهد شد .
حیدری اظهار داشت: این طرح تا پایان سال ادامه دارد و برای حدود 120 خانوار هدفگذاری شده است؛ به نحوی که متقاضیان اشتغال خانگی اعلام آمادگی در قالب وام 200 میلیون ریالی که 15 میلیون ریال بابت خرید دستگاه و  5 میلیون ریال هم بابت خرید میوه و ملزومات مورد نیاز به مددجویان مذکور اعطا می‌شود.
 به گفته وی مبلغ وام با اقساط 60 ماهه بدون سود و با تنفس 6 ماهه پرداخت می گردد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که این طرح دارای راهبر شغلی بوده و راهبر موظف است که مورد نیاز طرح را تهیه و تامین نماید و در اختیار مجریان طرح قرار داده و به صورت هفتگی میوه خشک را دریافت و مبلغ کارمزد کار مجریان طرح را به حساب آنان واریز نماید.
 رئیس کمیته امداد شهرستان آبیک در ادامه گفت:  اگر روزانه 8 ساعت با این دستگاه کار شود درآمد حاصله  حداقل 12 میلیون ریال خواهد بود که از این مبلغ حدود 40 میلیون ریال بابت قسط وام و هزینه برق دستگاه می باشد و مابقی سود خالص مجری طرح خواهد بود. 
دوستعلی حیدری تصریح کرد: همچنین فرد برای خودش نیز می تواند به صورت مجزا و مستقلاً با اتحادیه ها و افراد دیگر قرارداد بسته و میوه خشک را به فروش برساند که درآمد بیشتری حاصل خواهد شد.
وی افزود:این کار به گونه ای است که افراد سالمند نیز قادر به انجام آن خواهند بود و اقدامی شایسته جهت ارتقاء سطح درآمدی این قشر از جامعه می باشد.
 رئیس کمیته امداد شهرستان آبیک افزود : طبق هماهنگی‌های صورت گرفته، راهبر شغلی به مدت 3 سال متعهد می باشد تا میوه طرح را تحویل داده و میوه خشک را خریداری نماید.
وی در پایان خاطرنشان کرد : این کار نیاز به فضایی شش متری دارد و در یک محدوده کوچک به اندازه ی دستگاه که تقریباً به اندازه یک دستگاه یخچال 12 فوت است، قابل اجرا می باشد و قیمت این دستگاه در بازار آزاد 21 میلیون تومان می باشد که کمیته امداد آن را طی تفاهم‌نامه‌ای با تولیدکننده به مبلغ 15 میلیون تومان به مددجو  تحویل می دهد.

خواندن 111 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.