شنبه, 11 آبان 1398 22:39

عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: ضرورت برنامه‌ریزی برای هزینه‌کرد بودجه/ تصویب شهر شدن زیاران درکمیته سیاسی هیأت دولت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اخبار آبیکی ها


عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بر لزوم برنامه‌ریزی برای هزینه‌کرد بودجه برای سال آینده تاکید کرد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیده حمیده زرآبادی در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک اظهار کرد: وضعیت نامطلوب مدیریت شهری در آبیک نارضایتی مردم را به همراه داشته و برخی از مناطق این شهر همچون ساکنان شهرک فردوس که اراضی قولنامه‌ای دارند با دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، برق و گاز مشکل دارند و انشعابات به آنان داده نشده است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه گاهی اوقات انشعاب غیرمجاز هم در برخی مناطق شهر آبیک به دلیل نداشتن مجوز از ادارات مربوطه صورت می‌گیرد که ممکن است سبب بروز حادثه‌ای شود که باید تلاش شود به موقع و هدفمند مشکل اراضی قولنامه‌ای در این شهر حل شود.

 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهر شدن روستای زیاران شهرستان آبیک در کمیته سیاسی هیئت دولت مصوب شده که پیگر هستیم در هیئت دولت هم به تصویب برسد و با شهر شدن، خدمات بهتری به ساکنان این روستا داده شود.

 

زرآبادی اضافه کرد: با توجه به سفر مدیرعامل آب و فاضلاب کشور به استان قزوین، موضوع حق آبه از طرح آبرسانی طالقان به قزوین برای شهر آبیک به طور مجزا و با فوریت پیشنهاد و مطرح می‌شود که اعتباری در این زمینه باید اختصاص داده شود تا مشکل آب شرب شهر آبیک برای همیشه حل شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برخی بانک‌ها از استمهال وام‌ها و سرمازدگی به کشاورزان سر باز زده‌اند در حالی که طبق مصوب قانون باید اجرایی شود و هر استان هم سهمیه‌ای دارد که در مدیریت بر تعداد، به افراد بیشتری می‌توان پرداخت کرد.

 

این نماینده مجلس با تاکید بر تهیه و اعلام الگوی کشت به کشاورزان از سوی دستگاه‌های متولی تصریح کرد: سال گذشته افزایش قیمت گوجه‌فرنگی موجب شد کشاورزان به کشت این محصول روی آورند که به دلیل کشت بسیار با مشکل مواجه شدند و نتوانستند از سرمایه و دارایی خود بهره‌برداری مطلوب را داشته باشند.

 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی افزایش تعرفه مالیات بر ارزش افزوده آب کشاورزی هم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

زرآبادی ادامه داد: اولویت‌بندی پروژه‌ها با توجه به اینکه در فصل بودجه قرار داریم، امری لازم و ضروری است و بودجه‌ای که دولت تقدیم می‌کند وابستگی به نفت را دارد به صفر می‌رساند که برای هزینه‌کرد بودجه، باید برنامه‌ریزی انجام شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت حاکم بر کشور، مدیریت امری دشواری است و باید با برنامه کشور را مدیریت کرد.

 

این نماینده مجلس اذعان کرد: تلاش کردیم کمبود پرسنل نیروی انتظامی را برطرف کنیم اما این مهم محقق نشد

خواندن 117 دفعه
عضویت
مرا به خاطر بسپار

جستجوی کاربران

  • فقط اعضاء با آواتار
  • یکی بودن همه معیار
  • یکی بودن هر معیار

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.