سعید خدایاری

سعید خدایاری

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- مردم آبیک از مسئولان انتظار دارند حالا که راه آهن برای دو خطه کردن مسیر خود پل روگذر آبیک را تخریب کرده نسبت به تعریض آن مانند سایر نقاط مسیر اقدام نماید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا ، این روزها اگر از سمت جنوب شهر آبیک وارد و یا خارج شوید حتما به پل تخریب شده روگذر راه آهن برخورد خواهید کرد؛ پلی که آبیکی ها خاطرات زیادی با آن دارند و البته تصادف به علت عرض کم پل یکی از آنهاست .
در طول این مسیر خط آهن تا تهران چندین پل به این شکل وجود دارد که بازسازی شده و البته تعریض شده اند ولی در خصوص آبیک گویا خبری از تعریض نیست و شواهد حاکی از آن‌است که پل مثل سابق خواهد شد و به مطالبه چندین ساله مردم این شهرستان توجهی نشده است که لازم است مسئولان شهرستان ، استان، دادستان آبیک بعنوان مدعی العموم و بویژه نمایندگان مجلس به موضوع ورود کنند تا این مطالبه به حق مردم محقق گردد.

اخبار آبیکی ها


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: در ۲ شهرستان آوج و آبیک ، امکان برگزاری مراسم در مساجد و حسینیه‌ها میسر است، اما باید یکسری اصول از قبیل استفاده از مهر و سجاده شخصی توسط نمازگزاران، محدودیت زمان حضور در مساجد، رعایت فاصله با یکدیگر و محدودیت تعداد نمازگزاران رعایت شود.
حبیبی با بیان اینکه در شهرستان‌های سفید امکان برگزاری نماز جماعت وجود دارد، افزود : در شهر‌های آوج و آبگرم نگرانی خاصی در این زمینه نداریم، اما در آبیک باید با احتیاط در این زمینه اقدام کرد و اگر لازم باشد این هفته هم نماز جمعه در شهر آبیک برگزار نشود.
وی گفت : بازگشایی مساجد در شهرستان‌های قزوین و تاکستان با وضعیت قرمز و شهرستان‌های بویین زهرا و البرز با وضعیت زرد به ویژه برای شب‌های قدر به تصمیم گیری مرکز امور مساجد استان محول می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار افزود : می‌توان تعداد مساجد محدودی را در این شهر‌ها مشخص کرد تا مراسم احیای شب‌های قدر در آن‌ها برگزار شود و مردم بتوانند در آن‌ها حضور یابند.
حبیبی گفت: تاکید می‌کنیم که همه دستورالعمل‌های بهداشتی در این مساجد باید رعایت و حداکثر ظرفیت ۲۵ درصد مساجد و حسینه‌ها استفاده و مراسم در فضای باز برگزار شود.
معاون استاندار افزود : دانشگاه علوم پزشکی باید این دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی را در اختیار اداره اوقاف و مرکز امور مساجد استان قرار دهد و شهرداری‌ها همکاری‌های لازم را برای تامین مواد ضدعفونی و گندزدایی پایگاه‌ها و مساجد داشته باشند.
وی گفت: بازگشایی محدود امامزاده حسین (ع) با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی اجرا شود تا مردم حداکثری بهره برداری را از این شب‌ها داشته باشند.
حبیبی افزود : آموزشگاه‌های رانندگی و باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی که ارتباط فردی زیادی با یکدیگر ندارند می‌توانند فعالیت داشته باشند به شرطی که دستور العمل‌ها را رعایت کنند.
وی گفت : فعالیت رستوران‌ها و گرمابه‌ها که جنبه عمومی دارند و موجب شیوع بیماری کرونا می‌شوند فعلا امکان پذیر نیست و نباید فعالیت داشته باشند.
حبیبی گفت: مهاد کودک، پیش دبستانی‌ها و مراکز استثنایی کماکان تعطیل هستند و هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت.
معاون استاندار با اشاره به وضعیت کرونا در استان، گفت: با اقدمات صورت گرفته در مقابل کرونا شرایط استان مساعد است، ولی نیازمند مراقبت جدی و مستمر هستیم تا این روند به سمت نزولی و صفر شدن پیش برود.
حبیبی با اشاره به وضعیت بازار افزود :  در این مدت افزایش نظارت و کنترل بازار و ذخیره سازی اقلام اساسی به واسطه ماه مبارک رمضان حایز اهمیت است و حوزه اقتصادی ماموریت یافته است بر بازار نظارت بیشتری داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه جاده سلامت باید کنترل شود، گفت: طبق گزارش‌ها باید نظارت بیشتری بر این جاده صورت گیرد و نیروی انتظامی وقت بیشتری در آنجا بگذارد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در این جاده پایگاه بزند.

اخبار آبیکی ها


یوسف کازانی از سازش زوجین در 37 درصد پرونده های طلاق سامانه تصمیم طی 5 ماهه آخر سال 98 خبر داد.
کازانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آبیک با اشاره به فعالیت سامانه تصمیم اظهار داشت: در  پنج ماهه آخر سال 98  سامانه تصمیم در اداره بهزیستی شهرستان آبیک با همکاری فرمانداری، دادگستری و بهزیستی در مهر ماه 98 آغاز بکار کرد .
وی افزود: از اول آبان ماه تعداد 144 زوج متقاضی طلاق به سامانه تصمیم مراجعه کردند و پس از ارزیابی های لازم توسط سامانه به مرکز مشاوره طرف قرارد(مرکز مشاوره رهنما) جهت سازش ارجاع داده شداند .
کازانی در ادامه اظهار کرد: از تعداد 144 پرونده   91 پرونده بعد از انجام مشاورات لازم و اتمام مراحل مشاوره به نتایجی منتهی شد .
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آبیک تصریح کرد:   نتایج 92 پرونده بدین صورت است که در 63 درصد پرونده ها با عدم سازش زوجین و در 37 درصد پرونده ها با سازش زوجین مواجهه بودایم.
وی افزود: 53 پرونده ها با توحه اینکه در ماههای پایان سال مراجعه کرده بوداند در حال حاضر در مراحل مشاوره های لازم در مرکز مشاوره قرار دارند.
وی در پایان اظهار داشت: عمده اختلافات بین زوجین نبود مهارتهای زندگی و اعتیاد می باشد.

اخبار آبیکی ها


مردم باید کماکان بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند تا از ابتلا به کرونا مصون بمانند ، بعضی از شهروندان نسبت به گذشته به کرونا بی توجه شده اند .

این روزها که آبیک وضعیت سفید اعلام شده برخی شهروندان اظهار نگرانی می کنند که بسیاری از شهروندان به گمان اینکه کرونا تمام شده دیگر بهداشت عمومی را رعایت نمی کنند و همین ما را بر آن داشت که موضوع را با متولی سلامت شهرستان در میان بگذاریم که آیا کرونا تمام شده یا ضعیف شده و یا اینکه هنوز جدی است.

دکتر چیت سازان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آبیک ضمن تاکید بر اینکه مردم باید کماکان بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند تا از ابتلا به کرونا مصون بمانند اظهار داشت: بعضی از شهروندان نسبت به گذشته به کرونا بی توجه شده اند و مانند قبل که ماسک و دستکش استفاده می کردند  و از مواد ضدعفونی کننده بهره می بردند ، خبری نیست و بدون وسایل محافظتی در سطح شهر تردد می کنند و حال که فصل آلرژی و عطسه کردن هم هست و امکان انتقال ویروس بیشتر است شاهد کم توجهی ها هستیم که این خود موجب افزایش آمار افراد مشکوک خواهد شد.
به گفته وی کرونا در اسفند و فروردین دغدغه اصلی مردم بود اما گویا این روزها دیگر دغدغه اصلی نیست و اگر اینگونه ادامه یابد به روزهای اول یعنی روند افزایشی افراد مشکوک، آمار صعودی مبتلایان، افزایش بستری ها و تعداد مرگ و میر بر اثر کرونا باز خواهیم گشت.
دکتر چیت سازان تاکید کرد: شهروندان گول وضعیت سفید را نخورند، کرونا باید همچنان دغدغه مردم باشد و لازم است شهروندان به زندگی با کرونا توجه بیشتری داشته باشند زیرا هنوز درمان قطعی برای این بیماری نداریم و تنها راه مبارزه با آن مراقبت و رعایت‌ بهداشت فردی و عمومی است

اخبار آبیکی ها


یکی از شروط شورا برای شهرداری آبیک سکونت شهردار در آبیک بود که در روزهای اخیر مورد انتقاد در فضای مجازی واقع شد و رئیس شورای شهر در این باره توضیح داد.

اسماعیل عبادی رئیس شورای شهر آبیک در گفتگو با پایگاه خبری آبیک در خصوص انتشار برخی مطالب در فضای مجازی مبنی بر عدم انجام شرط اسکان شهردار آبیک در این شهر اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری آبیک برای سکونت شهردار یک باب منزل مسکونی در اختیار دارد این امر در دستور کار قرار داشت اما به علت اینکه دارای مشکلاتی بود و نیاز به تعمیرات اساسی داشت در دست تعمیر قرار گرفت.
اسماعیل عبادی افزود: بر این اساس با توجه به اقدامات صورت گرفته به زودی کار تعمیر ساختمان مذکور به پایان می رسد و شهردار آبیک نیز در آن ساکن خواهد شد.
رئیس شورای شهر آبیک در خصوص آبگرفتگی های روز گذشته در پی بارش باران  نیز گفت: طراحی جوی های شهری برای حالت نرمال است و باران شدیدی که روز گذشته بارید و موجب ایجاد حجم زیاد آب در جوی ها و ایجاد آبگرفتگی شد در هر شهر دیگر نیز اتفاق می افتد  که بصورت لحظه ای رخ  می دهد و با حضور نیروهای خدمات شهری مرتفع گردید .
وی اظهار کرد: در همان زمان رئیس شورا و شهردار و فرماندار در سطح شهر بودیم که نیروهای خدمات شهری نیز با حضور خود اقدام به رفع آبگرفتگی نمودند .
عبادی در پایان در رابطه با امکان وقوع سیلاب و آمادگی شهرداری آبیک نیز گفت: همه ساله قبل از بارش ها لایروبی مسیل ها و رودخانه ها انجام می شود و امسال نیز از سوی شهرداری انجام شده و مردم آبیک نگرانی در این زمینه نداشته باشند

یکشنبه, 14 ارديبهشت 1399 13:54

عدم فعالیت معادن در آبیک

اخبار آبیکی ها


معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:درصدی از آلودگی هوا در آبیک ناشی ازفعالیت معادن است و از همین رو طبق دستور استاندار از فعالیت معادن در آبیک جلوگیری خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاددرجلسه هماهنگی رفع مسائل اجرایی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران که در سالن جلسات باقر العلوم بحران برگزار شد، در خصوص فعالیت معدن واقع در آبیک برای تامین مصالح موردنیاز این آزاد راه تاکید کرد:با توجه به اینکه شهر آبیک در زمستان سال گذشته به لحاظ آلودگی هوا با مشکلات متعددی روبه رو بود، از هم اکنون هماهنگی های لازم به عمل آمده تا امسال آلودگی در این شهر به کمترین حد ممکن کاهش یابد.

فرخ زاد افزود: در همین راستا سال گذشته گزارش جامعی از آلاینده های شهر آبیک تهیه شد که درصدی از آن نیز مربوط به فعالیت معادن بود لذا طی بازدیدی که هفته گذشته به اتفاق استاندار از این معدن و معادن دیگر داشتیم، دستور صریح از سوی استاندار صادر شد که هیچ معدنی در آبیک فعالیت نداشته باشد.

اخبار آبیکی ها


رئیس کمیته امداد آبیک از تحویل 660 بسته غذایی به مددجویان تا کنون و توزیع 1850 بسته دیگر در این هفته خبر داد.
دوستعلی حیدری  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان آبیک درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آبیک با اشاره به ماه مبارک رمضان و لزوم حمایت و توجه بیشتر به نیازمندان اظهار داشت: در این راستا کمیته امداد آبیک تا کنون 660 بسته غذایی تهیه و بین نیازمندان توزیع شده که ارزش هر بسته 3 میلیون ریال می باشد.
وی در ادامه افزود: همچنین 1850 بسته دیگر نیز با همین ارزش ریالی طی هفته جاری بین نیازمندان  توزیع خواهد شد.
حیدری اظهار کرد:با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک تعداد 5 آشپزخانه برای طبخ غذا هماهنگ شده که شب های ماه مبارک در قالب3 گروه غذا بین مددجویان توزیع می شود .
رئیس کمیته امداد آبیک در ادامه خاطر نشان کرد:در ایام ماه مبارک رمضان حدود 2500 لیتر محلول ضدعفونی کننده  و 5900 ماسک بین مددجویان توزیع خواهد شد.
حیدری در پایان اظهار داشت:در آبیک 5 مرکز نیکوکاری داریم که حدودا 15 هزار غذا و 1800 بسته غذایی با ارزش 3میلیون ریال نیز توسط این مراکز بین اقشار نیازمند تهیه و توزیع خواهد شد.

شنبه, 06 ارديبهشت 1399 17:43

دشت الله آباد آبیک احیا می‌شود

اخبار آبیکی ها


مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: دشت الله آباد آبیک به عنوان یکی از کانون‌های آلودگی گرد و غبار احیا می‌شود.


 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, عباس نژاد گفت: دشت الله آباد آبیک ۶۰ هزار هکتار وسعت دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از آن مربوط به تالاب یعقوب آباد است و این منطقه یکی از کانون‌های گرد و غبار محسوب می‌شود.
عباس نژاد با بیان اینکه دشت الله آباد به ویژه تالاب یعقوب آباد باعث آلودگی هوا می شود افزود: مقرر شده است این دشت احیا شود و برای این کار برنامه‌های مختلفی در دستور کار است.
او اضافه کرد: قرار است برای احیای دشت الله آباد از منابع آبی چه به صورت طبیعی و چه در تصفیه خانه‌ها استفاده شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: موضوع احیای دشت در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از طرح‌های محوری و اصلی مبارزه با کانون‌های گرد و غبار در سطح کشور قرار داده شده و کار اجرایی آن در حال انجام است و منتظر تکمیل شدن مرحله مطالعات مشاور هستیم.
عباس نژاد گفت: یکی از فعالیت‌های ما با سازمان آب مهار سیلاب و هدایت آن به دشت الله آباد بود که این طرح اجرا شد و در حال حاضر به علت بارندگی‌های اخیر دشت الله آباد مرطوب و تالاب تقریبا آبیگری شده است، همچنین گزارش شده که پرندگان زیادی در آنجا جمع شده اند و کانون یکی از زادآوری پرندگان مهاجر شده است.
او در ادامه با اشاره به فعالیت شترداران بدون مجوز و ملاحظات زیست محیطی در دشت الله آباد گفت: برابر دستور قضایی برخورد‌های لازم انجام شده و پرونده آنان در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

اخبار آبیکی ها


مدیرکل محیط زیست استان گفت: تمدید و توسعه فعالیت‌های معدنی در شمال شهر آبیک ممنوع است.


 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین, عباس نژاد گفت: در جلسه ی بررسی مشکلات زیست محیطی شهرستان آبیک مقرر شد هرگونه تمدید و توسعه فعالیت های معدنی در شمال شهر آبیک ممنوع باشد .
وی درباره آلودگی هوای آبیک هم گفت: دستگاه اندازه گیری آلودگی هوا در شهرستان آبیک ، آلودگی را به صورت لحظه ای نشان می دهد و ممکن است خودرویی در کنار این دستگاه آجر تخلیه کند و گرد و غبار تولید شده بر اثر این تخلیه روی سنسورهای این دستگاه اثر بگذارد و میزان آلودگی را بالا نشان دهد .
مدیرکل محیط زیست استان افزود: آنچه که در برنامه ریزی ها و فعالیت های کنترلی اهمیت دارد آلودگی پایدار است که به صورت ساعتی و 24 ساعته لحاظ می شود .

 اخبار آبیکی ها


فرماندار آبیک گفت: اگر واحدهای نانوایی دستورالعملهای ابلاغی در پیشگیری از کرونا را جدی نگیرند و رعایت نکنند از سهمیه آرد آنان کاسته شده و به واحدهای نانوایی فعال داده می‌شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک، شهرام احمدپور شهرستان آبیک اظهار کرد: تعدادی از تخلفات واحدهای نانوایی شهرستان آبیک مربوط به کسر چونه بوده که تخلف محسوب می‌شود و به عنوان حق الناس باید رعایت شود.
وی افزود: صاحبان رستورانها و ساندویچ فروشیها فقط مجاز به صورت غذای بیرون بر هستند بنابراین اگر در این واحدها تجمع افراد برای سرو صورت گیرد، برخورد می‌شود.
فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی کاسپین یک و یک واحد تولیدی  در شهرک صنعتی کاسپین دو تا چند روز دیگر نسبت به تولید ماسک اقدام خواهند کرد.
در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان آبیکادامه داد: با همکاری و پای کار آمدن تمام مسئولان و نیروهای مردمی خودجوش و اطلاع رسانی اصحاب رسانه شهرستان آبیک طی 58 روز گذشته توانسته ایم گامهای ارزنده‌ای در پیشگیری و مقابله با کرونا برداریم.
احمدپور با اشاره به اجرای طرح کمک مومنانه در شهرستان آبیک و وجود چهار محله فوق العاده ضعیف مالی در این شهرستان توضیح داد: اگر افرادی که می شناسید که در زمینه مالی مشکل دارند میتوان به سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام معرفی کرد از سویی اگر افراد متمکنی را می‌شناسید میتوانید به مشارکت در طرح کمک مومنانه ترغیب کنید.
وی اذعان کرد: وضعیت کنونی همانند روزهای اول کرونا در شهرستان آبیک است و هیچ تفاوتی نکرده گرچه از نظر امکانات بهداشتی و نحوه رفتار وضعیت بهتر شده اما لازم است مردم همچنان توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

صفحه 1 از 58

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.