سعید خدایاری

سعید خدایاری

اخبار آبیکی ها


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک با اشاره به پیش‌بینی پیک و سیر صعودی ابتلا به بیماری کرونا طی هفته آینده گفت: با توجه به بازگشت مسافران و در صورت ادامه ارتباطات اجتماعی و دید و بازدیدها، شاهد افزایش تعداد موارد مشکوک و مثبت این بیماری خواهیم بود.دکتر محسن چیت‌سازان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری شهرستان آبیک اظهار کرد: طبق نمودار موجود، میزان موارد مشکوک به بیماری کرونا در شهرستان آبیک در 29 اسفند ماه به 11 درصد رسیده بود که با تعطیلی ادارات و ایام اولیه نوروز به 2.6 درصد رسید؛ این در حالی است دید و بازدیدها در ایام تعطیلات نوروز قطعا در افزایش موارد مشکوک به کرونا تاثیرگذار بوده و در چهارم فروردین آمار موارد مشکوک به 19.6 درصد رسید.
وی افزود: در 6 فروردین ماه با توجه به بازگشت مسافران، نمودار تغییر یافت و موارد مشکوک به 54.5 درصد رسید ؛ در حال حاضر جهت نمودار رو به بالا بوده و در 10 فروردین به 14.7 رسیده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به بازگشت مسافران، خریدهای مردم و رعایت نکردن موارد بهداشتی و توصیه‌ای ، آمار ابتلای مردم به کرونا رو به افزایش بوده و پیش‌بینی می‌شود از هفته آینده روند صعودی این بیماری و افزایش تعدد موارد مشکوک و مثبت را شاهد خواهیم بود چرا که بررسی نمودار ، بیانگر رو به افزاینده بودن ابتلا به این بیماری است.

بیشترین درگیری کرونا متوجه گروه‌های فعال زیر 50 سال است
چیت‌سازان تعطیل کردن خریدها، کنسل کردن دید و بازدید ها و ارتباطات اجتماعی از سوی مردم شهرستان آبیک را بسیار حائز اهمیت و ضروروی دانست و اضافه کرد: اگر مردم حواسشان را جمع نکنند ، کرونا را جدی نگیرند و موارد مذکور را رعایت نکنند و ممکن است حجم، الگو و ماهیت ویروس کرونا تغییر کند و ما با ظرفیت موجود توان درمان افراد مبتلا را نخواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اشباع بیماری در استان‌های مجاور همچون البرز و قزوین، با رعایت نکردن مردم علاوه بر افزایش ابتلای آنها به کرونا، احتمال افزایش مرگ و میر هم وجود خواهد داشت.
این مسئول با ذکر اینکه ابتلای به کرونا همه گروه‌های سنی در شهرستان آبیک را درگیر کرده، بیان کرد: بیشترین درگیری با کرونا متوجه گروه‌های فعال زیر 50 سال است که موجب شده عمده درگیری افراد بالای 50 سال همین موضوع باشد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک افزود: وجود همین گروه‌های سنی فعال زیر 50 سال ،موجب ابتلای سالمندان و مرگ و میر آنها می‌شود که بیشترین مرگ و میر در سنین افراد بالای 60 سال در شهرستان آبیک همین امر بوده است.

مرگ یک درصد از جوانان بدون بیماری زمینه‌ای
مدیر شبکه بهداشت و درما ن شهرستان آبیک افزود: یک درصد از افراد جوان که هیچ گونه بیماری زمینه‌ای ندارند اگر به کرونا مبتلا شوند، جان خود را از دست می‌دهند که در این زمینه در شهرستان آبیک هم موردی داشته ایم.
چیت‌سازان ادامه داد: در بین روستاهای شهرستان آبیک ، روستاهای زیاران و قشلاق بیشترین میزان مبتلایان به کرونا را دارند و در شهر آبیک نیز خیابان های مطهری، صدوقی، شریعتی و محلات شهرک بعثت و خرم بیشترین موارد ابتلا را دارا هستند.
وی ضمن قدردانی از مردم شهرستان آبیک در زمینه رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه خانگی، در زمان اپیدمی بیماری زمان قرنطینه را طولانی عنوان کرد و گفت: اگر مردم قرنطینه خانگی را ادامه دهند و مسائل بهداشتی را رعایت و بی‌خیال دید و بازدیدها و خریدها ی غیرضروریشوند؛ زنجیره انتقال بیماری کرونا کمتر شده ، بیمارستان‌ها خالی و امکانات احیا می‌شود و با شرایط موجود، از افزایش مرگ ومیر هم جلوگیری و تعداد بهبودیافتگان هم بیشتر خواهد شد.
این مسئول در پایان اظهار کرد: از مردم شهرستان آبیک درخواست می کنیم اجازه بیمار شدن به خود ندهند، از تردد در سطح شهر خودداری کرده ، کماکان در خانه بمانند ، روابط اجتماعی را حذف کنند تا در زمان پیک بیماری در هفته آینده، شاهد افزایش مبتلایان نباشیم و با قطع زنجیره انتقال، بتوانیم کرونا را شکست دهیم.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- رضا پاریاب از تولید 100هزار ماسک در دو کارگاه تولیدی در آبیک  دو هفته آینده خبر داد و اولویت بندی توزیع ماسک ها را اعلام کرد‌.
رضا پاریاب جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک با اشاره به نقش مجموعه سپاه و بسیج که همراه با سایر مجموعه ها و مسئولان شهرستان با تشکیل قرارگاههای مقابله با کرونا اقداماتی داشتند،اظهار داشت: با امضای تفاهم‌نامه با شبکه بهداشت و برگزاری جلسات آموزشی و تشکیل تیم های مراقبت به مبتلایان کرونا مراجعه و بسته های بهداشتی و توصیه های لازم ارائه می شود.
وی افزود: همچنین تیم های نظارتی بر اصناف با تولیت بسیج پیشکسوتان ، اصناف و شبکه بهداشت ضمن مراجعه حضوری توصیه های لازم را عنوان کرده و اکثر اصناف توجه لازم را دارند.
جانشین فرمانده سپاه شهرستان آبیک در ادامه ضدعفونی کردن معابر و سطح شهر اشاره کرد و گفت: با محلول هایی که از نیروگاه شهید رجایی تحویل گرفته می شود، بخشی از این کار با مشارکت شهرداری و بخشی هم توسط حوزه های بسیج صورت گرفته است.
پاریاب در ادامه در خصوص تولید ماسک در شهرستان اظهار داشت: با کمک و مشارکت مسئولان و نهادهای مردمی و خیرین توانستیم 2 کارگاه تولید ماسک در شهر آبیک و خاکعلی راه اندازی کنیم که از ساعت 8 صبح تا 8 شب فعال هستند.
وی گفت: این کارگاهها با حضور برادران و خواهران بسیجی روزانه 4 هزار ماسک تولید می کنند و مقرر شده تا یکصد هزار ماسک تولید کنیم.
پاریاب در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری آریا در خصوص اینکه مردم می پرسند این ماسک ها به کجا داده می شود، اظهار کرد  : فعلا به مرحله توزیع نرسیده ایم و با توجه به دستورالعمل قرارگاه مرکزی استان متناسب با سیاست های مربوطه بعد از استریل شدن بر اساس اولویت به بیمارستان ها، مراکز درمانی و بین مردم توزیع خواهد شد.
وی افزود: پیش بینی می شود در یک بازه دو هفته ای این کار انجام شود و در فاز اول به 25 هزار ماسک برسیم توزیع خواهد شد.
وی در خصوص جزئیات تولید ماسک ها اظهار کرد: ماسک های مذکور سه لایه است و از لحاظ بهداشتی و مواد اولیه بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت بوده و لایه های بیرونیو درونی ماسک ها از پارچه های اسپان باند و میت بلوند می باشد.
جانشین فرمانده سپاه شهرستان آبیک در پایان ضمن تشکر از مسئولان شهرستان ، خیرین و نیروهای جهادی و روحانیت که پای کار آمدند اظهار داشت: امیدواریم با همکاری همه مجموعه ها بتوانیم از این مقطع نیز همچون سایر بحران ها با موفقیت عبور کنیم.

اخبار آبیکی ها


‍ اعتراض رییس شورای شهر آبیک به تصمیم استان برای ایجاد شهرک نساجی در شمال آبیک
ایجاد شهرک صنعتی در شمال آبیک اشتباه بود و ادامه این روند هم اشتباه است
برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا همراهی مردم یک ضرورت است

اسماعیل عبادی رییس شورای اسلامی شهر آبیک در نشست خبری پایان سال مدیریت شهری ضمن قدردانی از زحمات شهردار ، پرسنل شهرداری ، شورای شهر ، رسانه ها و دست اندرکاران مقابله با کرونا اظهار داشت : شورای شهر یا تمام توان در کنار شهرداری بوده و تمام مواردی که نیاز به مصوبه بوده علی رغم محدودیت هایی که داشتیم انجام شده است.
وی در ادامه افزود : در خصوص پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا همراهی مردم یک ضرورت است و تا زمانی که مردم در خانه نمانند و توصیه های بهداشتی را جدی نگیرند موفق نخواهیم شد و لازم است همه شهروندان این اصل را جدی بگیرند و البته شهرداری نیز در زمینه ضدعفونی شهر و اقدامات مربوطه انجام وظیفه کرده است.
رئیس شورای شهر آبیک همچنین با اعتراض به تصمیم مسئولان استان قزوین برای تغییر شهرک دانشگاهی آبیک به شهرک صنعتی اظهار کرد: متاسفانه استان پیگیر است شهرک دانشگاهی آبیک صنعتی شود و علی رغم مخالفت شورای شهر پیگیر احداث شهرک نساجی و پوشاک در اراضی شمال شهر آبیک است.
عبادی افزود: این اقدام آسیب های زیادی به شهر می زند و سیمای بصری شهر را نیز تخریب نموده و از طرفی پیغمبرکوه و اکوسیستم منطقه را نیز تحت تاثیر قرار می دهد .
وی گفت: شورای شهر آبیک بصورت مکتوب اعتراض و پیشنهادات خود را به شورای عالی معماری شهرسازی اعلام کرده و درخواست داریم اراضی مذکور به شهرداری آبیک تحویل داده شود .
عبادی تاکید کرد: ایجاد شهرک صنعتی در شمال شهر آبیک از ابتدا اشتباه بود و ادامه این روند نیز اشتباه است و اگر مسئولان استان قصد ایجاد شهرک نساجی را دارند می توانند در ضلع غربی شهر از اراضی آستان قدس برای این امر استفاده کنند.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا - دکتر اردشیر حسن زاده از تداوم خدمات رسانی با تعرفه دولتی در بیمارستان ولیعصر (عج) آبیک  خبر داد و گفت: یک بخش ویژه کرونا در بیمارستان ولیعصر (عج) برای نیاز احتمالی شهرستان آماده سازی شده است.دکتر اردشیر حسن زاده رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا ضمن تبریک سال نو اظهار داشت : بیمارستان  ولیعصر (عج) بیمارستانی خصوصی است که با پزشکان بنام و کادر درمانی مجرب و پرتلاش با تعرفه دولتی به مردم شریف آبیک خدمات ارائه می کند و در سال 98 با بیشترین مراجعات اعمال جراحی در خدمت شهروندان بوده است.
وی افزود: دومین بخش مراجعات در زمینه ارتوپدی بوده که توسط دکتر لطفعلیان ، در بخش جراحی ارولوژی توسط دکتر یاور ، در بخش اعمال جراحی گوش و حلق و بینی توسط دکتر حسن زاده و در بخش زنان و زایمان طبیعی و سایر اعمال جراحی زنان نیز توسط متخصصین بیمارستان انجام می شود. همچنین عمل های جراحی عمومی نیز توسط همکاران متخصص جراحی عمومی همچون دکتر حصاری فرد و خانم دکتر اسماعیلی انجام می شود.
رئیس بیمارستان ولیعصر (عج)  در ادامه اظهار کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یکی از بخش های بیمارستان را تجهیز و آماده سازی کرده ایم تا در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی قزوین مورد استفاده قرار گیرد ‌.
وی گفت: به خاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در حال حاضر در بیمارستان ولیعصر (عج) عمل های جراحی الکتیو کنسل شده است و فقط عمل های جراحی اورژانس انجام می شود.     
بیمارستان ولیعصر (عج) در پایان اظهار داشت : برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شستن مکرر دست ها و عدم مواجهه با افراد مشکوک به بیماری ، عدم انجام دید و بازدید و مصافحه و دیده بوسی ، قرار نگرفتن در محل های پر ازدحام و رعایت خود قرنطینگی و در خانه ماندن باید مود توجه قرار گیرد و امیدواریم سال جدید سال سلامتی و شادکامی برای همه مردم ایران بویژه مردم فهیم شهرستان آبیک باشد.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا _ مرتضی کشاورز کلهر با تشریح اقدامات شهرداری آبیک از اجرای ممیزی املاک مسکونی از ابتدای سال 99 خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا مرتضی کشاورز کلهر شهردار آبیک در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان آبیک ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز به مردم شریف آبیک و تقدیر از رسانه ها بابت انعکاس رویدادها و اخبار مختلف شهرستان به ویژه اخبار ایام اخیر و اقدامات شهرداری در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: در سال 98 فراز و فرودهای زیادی در کشور داشتیم و در آبیک نیز با آن مواجه بودیم که از جمله آنها بدهی های شهرداری بود که  توانستیم حقوق عقب افتاده از تیر ماه سال جاری را با کمک اعضای شورای شهر به حدود یک ماه برسانیم و بخشی از عیدی پرسنل رانیز پرداخت کردیم و بخش دیگر را نیز پیگیری می‌کنیم تا پرداخت شود.
 وی افزود: حقوق عقب افتاده خدمات شهری نیز پرداخت شده و دو ماه پایانی مانده که به زودی رفع خواهد شد.
شهردار آبیک در ادامه اظهار داشت: شرایط تخفیف 20 درصدی عوارض شهرداری به علت شرایط شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین ماه تمدید شده که در ادامه احتمال تمدید نیز وجود دارد.
 وی افزود: سیستم نرم افزارهای اداری شهرداری آبیک در بخش‌های مختلف بعد از 10 سال به روزرسانی گردید.
وی اطهار داشت: موضوع ممیزی املاک مسکونی شهر آبیک نیز بعد از تعطیلات نوروز اجرایی خواهد شد و این در حالی است که فقط 7 درصد عوارض دریافتی شهرداری در این زمینه تاکنون محقق می شد .
شهردار آبیک در خصوص درآمد ها از اصناف نیز اظهار داشت: از ابتدای سال تا اوایل دی ماه دو میلیون و 300 هزار تومان دریافتی داشتیم که با پیگیری‌هایی که انجام شد در بهمن ماه به 35 میلیون تومان رسید.
وی در ادامه به سنددار کردن املاک، الکترونیکی کردن خدمات شهر ،  پیگیری وضعیت منطقه 6 و اقدامات در زمینه اگو اشاره کرد و اظهار داشت: همه این موارد در حال پیگیری است و در خصوص اگو نیز فقط چند خیابان باقی مانده که پس از انجام اتصالات توسط آبفا آن نیر انجام شده و به اتمام خواهد رسید.
 مرتضی کشاورز کلهر اظهار داشت : فضای سبز شهر اعم از پارک شهید رجایی و پارک های دیگر و بلوارهای شهر علیرغم درآمد کم و مشکلات مالی در حال انجام است و به مناسبت نوروز رنگ آمیزی جداول نیز صورت گرفته تا روحیه نشاط و زیبایی در شهر جاری باشد. شهردار آبیک در خصوص اقدامات انجام شده برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: از روز اعلام از اسفند ماه در زمینه ضدعفونی شهر هرشب اقدامات لازم انجام گرفته است که در این رابطه از خیرین و مدیران چند گاوداری در راستای تامین مواد ضدعفونی کمک کننده کمک گرفته شده است که قدردانی می گردد.
 وی افزود: علاوه بر ضدعفونی هر شب شهر آبیک، حدود 70 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده مورد تایید شبکه بهداشت بین شهروندان توزیع شده است.
 وی به ضدعفونی تاکسی ها و ترمینال ها، مرکز معاینه فنی ، پارکینگ ها و توزیع مواد ضدعفونی کننده به راننده‌های تاکسی و همچنین گندزدایی سرویس های بهداشتی سطح شهر و ترمینال ها و محل هایی که با ارباب رجوع سر و کار دارند اشاره کرد و افزود: در این ایام تمام شهر و ادارات توسط شهرداری ضدعفونی شده و مجموعه های تحت نظر شهرداری مانند استخر نیز تعطیل گردیده است.
 وی گفت: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا اقداماتی از جمله ارائه دستکش و ماسک برای پرسنل و ارباب رجوع در شهرداری و ضدعفونی ست های ورزشی و بازیگاههای کودک به صورت روزانه انجام می‌شود؛ همچنین پیام ها و توصیه ها و هشدارهای لازم با نصب بنر و فضای مجازی در سطح شهر صورت گرفته است.
 وی همچنین به اجرای طرح تب سنج در ورودی شهرداری اشاره کرد و پیشنهاد داد: این کار می تواند در سطح شهر نیز اجرایی گردد .
شهردار آبیک در پایان ضمن تبریک عید نوروز و آرزوی سلامتی و توفیق و بهترین روز ها در سال جدید اظهار داشت: امیدوارم ان‌شاءالله ویروس کرونا هر چه زودتر از کشور و جهان رخت ببندد و در سال جدید با کارهای بهتر و بیشتر در خدمت مردم باشیم، با کمترین خسارت به سال جدید ورود پیدا کنیم و سال 99 برای همه شهروندان سال پر خیر و برکت و سلامت باشد.

اخبار آبیکی ها


مرتضی نعمتی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرستان آبیک با هماهنگی فرمانداری تا کنون 10900 بطری مواد ضدعفونی کننده توزیع کرده ایم .
وی در ادامه افزود : در زمینه عرضه مایع ضد عفونی کننده هیچ محدودیتی نداریم و روز گذشته 2000 بطری به داروخانه های آبیک توزیع شده است .
نعمتی تصریح کرد: شرکت ها و مجموعه های مختلف اگر نیاز به مواد ضدعفونی کننده داشته باشند به استان معرفی می شود تا به میزان نیازشان دریافت نمایند.
رئیس اداره صمت شهرستان آبیک در ادامه اظهار کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا تا امروز 45 هزار دستکش توزیع گردیده است.
نعمتی در خصوص وضعیت تهیه و توزیع ماسک در شهرستان نیز گفت: در زمینه ماسک در کل کشور کمبود وجود دارد و ما نیز مانند مستثنی نیستیم و فقط میزان ماسک تولیدی استان تحویل بیمارستان ها می شود اما خوشبختانه قرارگاه جهادی مقابله با کرونا زیر نظر امام جمعه محترم شهرستان و همچنین گروههایی توسط سپاه ناحیه آبیک اقدام به تولید ماسک نموده و بین مردم توزیع می نمایند.  
وی در ادامه اظهار داشت : در این ایام شاهد اقدامات خوبی هم از سوی اصناف بودیم و اتحادیه طلافروشان و تعدادی از فروشندگان لوازم خانگی به صورت خودجوش برای کاهش شیوع ویروس  کرونا تعطیل کردند و همچنین دفاتر املاک نیز تعطیل شدند و توصیه می کنیم که سایر اصناف غیر ضروری نیز تعطیل نمایند تا به کاهش انتقال ویروس کمک شود.
رئیس اداره صمت آبیک در پایان تاکید کرد : مردم آبیک مطمئن باشند در ایام تعطیل نانوایی ها و فروشگاههای مواد غذایی و مورد نیاز مردم مانند سابق فعال خواهند بود و از این بابت شهروندان نگرانی نداشته باشند.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- حمید رضا کیخا از تولید روزانه 100 لیتر آب ژاول که  امکان تهیه 800 لیتر مواد ضدعفونی کننده برای گندزدایی معابر و اماکن را دارد، خبر داد.‌

حمیدرضا کیخا رییس اداره آبفای شهری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا با اشاره به اقدامات این اداره در زمینه پیشگیری و  مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت : در این راستا ظرفیت سیستم گندزدایی آب شرب شهر آبیک را افزایش داده ایم و روزانه 100 لیتر آب ژاول تولید میکنیم.
وی در ادامه افزود: با این میزان آب ژاول و با مخلوط شدن با آب روزانه 800 لیتر مواد ضد عفونی کننده تهیه می شود که بر این اساس این مواد به دستگاههای خدمات رسان مانند شهرداری و شبکه بهداشت و سایر مجموعه هایی که نیاز داشته باشندجهت ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی تحویل خواهد شد .

اخبار آبیکی ها


یوسف کازانی رییس اداره بهزیستی شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آریا در تشریح اقدامات این اداره در زمینه پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در روزهای گذشته 1000 ژل ضدعفونی کننده بین مددجویان این اداره توزیع شده است و از روز شنبه 24 اسفندماه 1500  مایع دستشویی نیز به مددجویان تحت پوشش تحویل داده خواهد شد.
کازانی در ادامه افزود: البته در راستای تصمیمات اتخاذ شده 6 مرکز زیر نظر  این اداره که 5 مهد کودک و یک مرکز روزانه ذهنی رشد می باشد تعطیل شده و تا اطلاع ثانوی فعالیت نخواهند داشت تا اوضاع به روال عادی برگردد.
وی گفت: در روزهای گذشته با هماهنگی شهرداری آبیک به مددجویان تحت پوشش مواد ضدعفونی کننده تحویل داده شده و اداره بهزیستی شهرستان و مرکز سالمندان و 2 مجتمع خدمات بهزیستی نیز توسط عوامل آتش نشانی شهرداری آبیک با محلول ضدعفونی کننده،  ضدعفونی شده است.
به گفته رییس اداره بهزیستی شهرستان از روزهای آینده مقداری محلول ضدعفونی کننده توسط نیروگاه شهید رجایی به این اداره تخصیص داده خواهد شد تا در بین مددجویان تحت پوشش توزیع شود.
کازانی با اشاره به اینکه در آستانه سال جدید هستیم تصریح کرد: تا کنون 140 بسته غذایی هریک به ارزش 500 هزار تومان به مددجویان نیازمند و مددجویان که به سبب شیوع ویروس کرونا وضعیت درآمدی آنان با مشکل مواجه شده  تحویل داده شده است .
وی افزود: همچنین توزیع 600 دست لباس اهدایی از سوی خیّرین به ارزش تقریبی یک‌میلیارد ریال به مددجویان را در برنامه کاری این اداره داریم که تا کنون 70 درصد آن توزیع شده و مابقی نیز در حال انجام است.  
وی در پایان گفت: مقداری گوشت و مرغ اهدایی توسط خیّرین به ارزش 65 میلیون ریال نیز به مددجویان توزیع گردیده که از مشارکت و همراهی مردم شریف و خیّرین گرانقدر شهرستان تشکر می نماییم.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- حجت‌الاسلام  جانمحمدی از اقدامات ویژه  روحانیون و طلاب شهرستان آبیک که در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام می شود خبرداد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آریا حجت الاسلام جانمحمدی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در نشست خبری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا که در سالن جلسات شهید طباطبایی دفتر امام جمعه آبیک برگزار شد به فعالیت های قرارگاه جهادی طلاب شهرستان در طول روز های گذشته اشاره کرده و اظهار داشت: بر اساس منویات امام جمعه محترم شهرستان با تشکیل قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا با حضور طلاب ، مبلغین و مبلغات در خدمت رسانی به مردم شریف آبیک در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا کارهای خوبی انجام شده که تولید و توزیع بسته های بهداشتی بین مردم، ضد عفونی کردن معابر، اماکن عمومی و وسائط نقلیه، فعالیت در کارگاه های تولید و بسته بندی ماسک، دستکش و لباس مخصوص کادر درمان، تولید محتوا برای فضای مجازی با تقسیم کار بین تمام روحانیون شهرستان را می توان نام برد.
وی افزود:در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با تمامی هیات امنای مساجد صحبت و هماهنگی های لازم جهت تعطیلی نماز جماعات بعمل آمده و ضدعفونی کردن مساجد نیز صورت گرفته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین جانمحمدی در پایان اظهار کرد: هیئات مذهبی نیز در زمینه تولید و بسته بندی و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز نقش ویژه ای داشته اند و امیدواریم به زودی این وضعیت تمام شود و مردم عزیز از آن به سلامت عبور کنند.

اخبار آبیکی ها


خبرگزاری آریا- اسماعیل عبادی با اشاره به برنامه ریزی مدیریت شهری در عدم مراجعه شهروندان به شهرداری برای پیشگیری از شیوع کرونا گفت: مهلت پرداخت عوارض تا اردیبهشت ماه سال 99 و با نرخ سال 98 تعیین شد.
اسماعیل عبادی رییس شورای اسلامی شهر آبیک در نشست خبری قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا که در سالن جلسات شهید طباطبایی دفتر امام جمعه آبیک و در جمع اصحاب رسانه برگزار شد، به تشریح اقدامات مدیریت شهری آبیک در جهت پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخت و گفت:هر اقدامی در مدیریت شهری نیازمند همراهی مردم است که امیدواریم در این رابطه نیز با کمک مردم عزیز این روزهای سخت سپری شود و به زودی از آن گذر کنیم.
وی افزود:  مدیریت شهری نیز در کنار سایر ارگانها اقداماتی داشته که از فعالیت های شورا و شهرداری در روزهای گذشته بوده و می توان به گند زدایی هر روزه از سطح معابر و سطل های زباله، توزیع دستکش و ماسک بین کادر خدمات شهری و جلوگیری از توزیع بیماری در بین کارکنان و مراجعین شهرداری، حذف اثر انگشت از نحوه حضور و غیاب پرسنل ،توزیع مواد ضدعفونی کننده در شهر و برخی روستاها و تاکسی ها ، تعطیلی استخر و ضدعفونی کردن پارک ها، آرامستان ، معابر و اماکن عمومی و استفاده از دستگاه تب سنج در شهرداری و اماکن مدیریت شهری اشاره کرد.
عبادی در ادامه افزود: با نظر شورای اسلامی شهر آبیک دریافت عوارض ساختمانی آخر سال که با تخفیف همراه بود تا پایان فروردین 99 تمدید شد و به احتمال زیاد تا پایان اردیبهشت ماه99 با نرخ سال 98  انجام می شود و شهروندان در سال آینده مراجعه نمایند.
وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل شهرداری و مسئولان مدیریت شهری آبیک اظهار امیدواری کرد با کمک مردم و مسئولان به سلامت از این بحران‌پیش رو گذر کرد.

 
 
 
صفحه 1 از 55

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.