سعید خدایاری

سعید خدایاری

اخبار آبیکی ها 


در نشست خبری جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق قزوین با اشاره به برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح این شهرستان در هفته دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس دو شهید گمنام میهمان آبیکی‌ها می‌شوند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نشست خبری ویژه هفته دفاع مقدس با حضور جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه این شهرستان با حضور جمعی از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی برگزار شد.

 

رضا پاریاب جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) در این نشست از اجرای صبحگاه مشترک نیروهای مسلح روز یکشنبه 31 شهریور ماه در میدان صبحگاه آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک خبر داد و گفت: امیر قربانی فرمانده هوانیروز ارتش سخنران مراسم صبحگاه است که میزبان دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس هم در این مراسم خواهیم بود و تشییع صورت می‌گیرد و سپس به معراج الشهدای تهران منتقل می‌شوند.

 

این مسئول افزود: بعد از نماز مغرب و عشاء شب شنبه 30 شهریور ماه مردم می‌توانند از وجود شهدا در مسجد امام جعفر صادق (ع) بهره‌مند شوند؛ این در حالی است که سپس پیکر مطهر شهدا به حسینیه ثارالله (ع) شهر آبیک شده و به دلیل اینکه درب این حسینیه تا صبح باز است مردم می‌توانند برای زیارت مراجعه کنند.

 

 جانشین سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک به برگزاری همایش گرامیداشت روز سرباز با حضور سربازان نیروهای مسلح شهرستان آبیک به همراه خانواده‌های آنان در فرهنگسرای باران اشاره و تصریح کرد: برگزاری گلباران و عطرافشانی گلزار شهدای آبیک، خاکعلی، قشلاق و زیاران، حضور بسیجیان در نمازجمعه شهرهای آبیک و خاکعلی، تجلیل از خانواده‌های شهدا و رزمندگان و همایش پیشکسوتان دفاع مقدس، برپایی چادرهای سلامت و میز خدمت از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته دفاع است که به اجرا در می‌آید.

 

این مسئول ادامه داد: فراخوان تمرینات تاکتیکی گردان‌های بیت‌المقدس شهری آبیک صورت گرفته که در قالب رزمایش و سه گردان در پادگان قدس، بسیجیان برای آمادگی دفاع از کیان نظام و تحقق منویات رهبری به تمرین می‌پردازند.

 

جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک اضافه کرد: در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلف و بسیاری به اجرا درمی‌آید که می‌توان به نشست‌های بصیرتی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، محافل انس با قرآن کریم و غیره اشاره کرد.

 

بخش عمده‌ای از رسالت رسانه‌ها به امیدآفرینی در جامعه بازمی‌گردد

 

حجت‌الاسلام محمد پنجی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک هم در این نشست با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، این بیانیه را جامع و با نگاه به گذشته و آینده دانست و گفت: در این بیانیه هفت محور مطرح بوده که پیش از آنها، امیدواری و امیدبخشی است که بخش عمده‌ای از رسالت رسانه‌ها به این مهم بازمی‌گردد.

 

وی با بیان اینکه در هر جایی از اخبار نباید کلید واژه امید را برجسته کرد، افزود: باید واقعیت‌ها را به شکل میدانی و در قالب‌های متنوع و از طریق نمونه‌های عینی برای مردم امید ایجاد کرد.

 

این مسئول ادامه داد: گاهی اوقات موضوع شهادت، جبهه و جهاد از زبان افرادی بیان می‌شود که بهره‌‌مندی سیاسی وجود دارد که ممکن است برای بالا بردن جریان خاص یا پایین آوردن جایگاه یا فرد خاصی باشد.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام صادق (ع) اضافه کرد: خبرنگاران باید امید را در جامعه تزریق کنند و جامعه را به سمت و سویی سوق دهند که امیدوار باشند.

 

پنجی خاطرنشان کرد: بیان مشکلات معیشتی و اقتصادی نباید موجب شود واژه امید مغفول بماند چرا که به دنبال مباحث حاشیه‌ای بودن، جامعه را به قهقرا می‌کشاند.

 

وی اذعان کرد: امروز با بسیاری از اخبار زرد و دروغ در فضای رسانه‌ای و مجازی مواجه هستیم که رسانه‌ها باید در امیدآفرینی و پرداختن به امید در جامعه در ابعاد وسیع و قالب‌های مختلف و متعدد، نقش بسزایی ایفا کرده و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

اخبار آبیکی ها 


فرماندار شهرستان آبیک قطع نشدن حامل‌های انرژی مدارس این شهرستان در طول سال تحصیلی را از سوی دستگاه‌های خدمات‌رسان را خواستار شد و گفت: پیش از قطع شدن حامل‌های انرژی باید اخطار داده شده و تعیین تکلیف شود و در صورت بی‌مبالاتی برخورد صورت گیرد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبیک اظهار کرد: درست است که انرژی در کشور فراوان و ارزان است اما نباید به راحتی آن را هدر دهیم و در زمینه تفکیک کنتور و انشعابات آب و برق سرایداری مدارس اقدام لازم صورت گیرد.

 

وی افزود: لازم است از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک لیست مدارس به اداره آبفای شهری ارائه شود تا اصلاح الگوی مصرف بر اساس شیفتها تعریف شود.

 

این مسئول ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در قالب انعقاد تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و شرکت امور برق شهرستان آبیک، پنلهای خورشیدی در پشت بام مدارس آبیک نصب شود و برق مازاد وارد شبکه سراسری و توسط شرکت برق خریداری شود.

 

فرماندار شهرستان آبیک اضافه کرد: باید در تعلیم و تربیت دانش آموزان توجه جدی شود چرا که افرادی هدفمند درصدد منحرف کردن نوجوانان و جوانان هستند و باید جلوی برنامه‌های آنها گرفته شود.

 

احمدپور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش می‌تواند فضاهای بلااستفاده را که از نظر سخت افزاری مشکل دارند را با توجه به توجیه مالی دهیاری ها، به آنان واگذار کند و مبلغ هزینه شده را در قالب اجاره طی پروسه سه یا چهار ساله کم کند.

 

وی تصریح کرد: اماکن عمومی اگر متولی داشته باشد از تخریب آن توسط افراد و سرقت درب و پنجره و آهن آلات آنها جلوگیری می‌شود.

 

این مسئول بر برگزاری هر چه باشکوه و در شان و مقام یادواره شهدای دانش آموز و شهید شاخص شهید بهمن بیگ زاده در آبانماه تاکید کرد.

 

فرماندار شهرستان آبیک وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه و افزایش آنها را ناشی از کم گذاشتن در بخشی از امر تعلیم و تربیت ذکر و بیان کرد: غفلت در این زمینه و ضرر آسیب‌های اجتماعی مشمول تمام آحاد جامعه می‌شود که لازم است تعهد، مسئولیت پذیری و تعصب خود را نسبت به آموزش و پرورش ویژه تر و اساسی تر کنیم.

اخبار آبیکی ها 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک گفت: از بخشداران و شهرداران شهرستان آبیک درخواست می‌شود نسبت به زنده‌گیری و یا اتلاف سگ‌های ولگرد اقدام لازم را انجام دهند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مرتضی کشاورز کلهر در چهارمین جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک اظهار کرد: زباله شهر آبیک نباید در جایگاه دپو شود بلکه باید به طور مستقیم به سایت محمدآباد انتقال یابد مگر اینکه شرایط بحرانی باشد، خودرو خراب باشد، برف آمده باشد و میزان زباله‌ها در برهه‌ای زیاد باشد و امکان انتقال یک روزه زباله‌ها به سایت مذکور وجود نداشته باشد.

 

وی افزود: از بخشداران بخش‌های مرکزی و بشاریات شهرستان آبیک و همچنین شهرداران آبیک و خاکعلی درخواست می‌شود نسبت به زنده‌گیری و یا اتلاف سگ‌های ولگرد اقدام لازم را انجام دهند و تدبیری در این زمینه اندیشیده و تعیین تکلیف کنند تا اتفاق ناگواری برای کسی رخ ندهد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان آبیک با تاکید بر کلرزنی آب روستاهای غیرتحت پوشش آب و فاضلاب روستایی و نظارت ویژه در این زمینه ادامه داد: در خصوص بهسازی و ایمن‌سازی منابع آب شهرستان آبیک طی رایزنی با مسئولان آب و فاضلاب روستایی استان قزوین، مقرر شده اعتبارات ویژه‌تر از محل اعتبارات ملی و شهرستانی اختصاص یابد.

 

کشاورز کلهر اضافه کرد: جمع‌آوری نخاله‌های دسترسی به منابع آبی شهرستان آبیک صورت گرفته که مانع فرو رفتن شیرابه زباله‌ها به آب‌های زیرزمینی می‌شود.

 

8 روستای آبیک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار ندارد

 

سیروس رجبی بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک هم در این جلسه گفت: 98 درصد جمعیت روستایی شهرستان آبیک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند که در بخش بشاریات تنها حسین‌آبادرضی زیر پوشش این اداره نیست و در بخش مرکزی هم هفت روستا زیر پوشش قرار ندارد.

 

وی افزود: در روستای طیخور بخش مرکزی پیمانکار آماده شده و شبکه در حال اجراست، خط انتقال روستای کزلک هم انجام شده و چاه روستای کهوان هم حفر شده و وورد به شبکه باقی مانده و مشکل خط انتقال و برق دارد.

 

این مسئول ادامه داد: روستاهای وندر و حاجی‌آباد فاقد دهیاری بوده و توزیع شبکه اجرا شده و اعتبار زیر پوشش قرار گرفتن روستای قاضی‌کلایه در کمیته برنامه‌ریزی پیش‌بینی شده است.

 

بخشدار بخش مرکزی شهرستان آبیک اضافه کرد: رفع شکستگی لوله‌های آب روستاهای بخش مرکزی شهرستان آبیک روزانه توسط پیمانکاران انجام می‌شود.

 

رجبی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود 85 درصد روستاهایی که زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار ندارند و فاقد دهیاری هستند، تحت پوشش قرار گیرند.

اخبار آبیکی ها


در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک از قراردادهای سفید امضا در برخی کارخانجات سخن به میان آمد و بر پیگیری اجحاف در حق کارگران تاکید شد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، چهارمین جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک با حضور فرماندار آبیک و جمعی از مسئولان این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد و در زمینه موضوعات مختلف بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

 

محمد بابایی رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبیک در این جلسه گفت: 13 هزار و 500 کارگر در شرکت‌ها و کارخانجات و کارگاه‌های مختلف در شهرستان آبیک مشغول به کار هستند که با خانواده، جمعیت آنها به 40 هزار نفر می‌رسد.

 

وی افزود: برخی افراد اظهار کرده‌اند که قراردادهای آنها سفید امضا بوده و کارفرما هم هر زمانی که دلش می‌خواهد، کارگر را اخراج می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: برخی از کارگران شیفت ‌کاری خود را 12 ساعت ذکر کرده‌اند که احتمال افزایش وقوع حوادث وجود دارد و مشکلات اجتماعی و روانی ایجاد می‌کند.

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبیک اضافه کرد: برخی کارگران اذعان کرده‌اند که کارفرمایان اجازه نمی‌دهند از تعطیلات رسمی استفاده کنند و پنجشنبه‌ها که تعطیل هستند حق و حقوق آنان پرداخت نمی‌شود.

 

بابایی خاطرنشان کرد: در جلسه شورای سلامت گذشته مقرر شده بود شهرداری آبیک نسبت به رفع نواقص و حفاظت و بهسازی جایگاه دپوی زباله اقدام کند که از سوی شهرداری اعلام شده اقدام لازم صورت گرفته اما باید گفت این اقدام کافی نیست.

 

بررسی بیش از 500 مورد پرونده مشاغل سخت و زیان‌آور

 

حسین بابایی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک در پاسخ به مطالب ارائه شده از سوی رئیس مرکز بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: مطالبات کارگری بر ذمه کارفرما است و باید پرداخت کند این در حالی است که آمادگی داریم کارگرانی که مشکل دارند در این اداره حضور یافته و پاسخ صریح‌تر به آنان بدهیم و اگر هم اجحافی در حق آنان صورت گرفته، پیگیری می‌کنیم.

 

وی ساعت کاری را طبق قانون کار هفت ساعت و نیم ذکر کرد و افزود: بیشتر از این زمان کار کردن، اضافه کاری و شیفت کاری محسوب می‌شود و قیمت کار کردن در ایام تعطیل هم مشخص است.

 

این مسئول ادامه داد: سال 96 تقریبا مطالبات ریالی کارگری 21 میلیارد تومان بوده که از طریق رأی‌هایی که صادر شد، مطالبات وصول شد و حق بیمه‌ها و غیره هم پیگیری و به مسئولان مربوطه ارجاع داده شد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک اضافه کرد: توانستیم مطالبات کارگری را در سال 97 به هفت میلیارد تومان برسانیم که با آگاهسازی مدیران منابع انسانی، عمق مشکلات کارگری به نحو فزاینده‌ای کاهش یافت.

 

بابایی خاطرنشان کرد: در 6 ماه نخست سال 97، 334 مورد بازرسی از واحدهای مشمول قانون کار شهرستان آبیک صورت گرفته که در 6 ماهه نخست امسال، تعداد بازرسی‌های انجام شده 513 مورد بوده و بیش از 46 درصد رشد داشته است.

 

وی بیان کرد: در هفته، 6 روز بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آبیک بازرسی از واحدهای مختلف را انجام می‌دهند.

 

به اذعان این مسئول، با واگذاری بازرسی مشاغل سخت و زیان‌آور از سال 96 از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین به شهرستان آبیک، طی دو سال اخیر بیش از 500 مورد پرونده بررسی شده است.

اخبار آبیکی ها


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک گفت: 9.2 درصد جمعیت شهرستان آبیک سالمند هستند که بالای 60 سال را دارند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن چیت‌سازان در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک با اشاره به فرا رسیدن آغاز هفته سالمندی از اول مهر ماه اظهار کرد: سالمندی یک پدیده در دنیای مدرن است که به عنوان معضل بهداشتی، پزشکی و اجتماعی خود را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: آمارهای ارائه شده از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه سالمندی قابل اعتنا نیست اما باید گفت که رو به سالمندی هستیم و روال سالمند شدن موضوع محرزی است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: نرخ باروری در شهرستان آبیک در سال 96، 1.31 درصد بوده و پایین‌ترین شهرستان از حیث نرخ باروری در استان قزوین هستیم.

 

از 60 سالگی مردم سالم نیستند

 

چیت‌سازان امید به زندگی در کشور را 75 سال ذکر و اضافه کرد: هدفگذاری 80 سال است که نیاز به سرمایه‌گذاری بسیار سنگینی دارد.

 

وی امید به زندگی توأم با سلامت را 60 سالگی دانست و خاطرنشان کرد: بعد از 60 سالگی مردم به بیماری‌های مختلفی مبتلا می‌شوند و دارو مصرف می‌کنند و در واقع سالم نیستند.

 

این مسئول بیان کرد: در زمینه پوکی استخوان برنامه دادن قرص ویتامین D به صورت ماهانه به مردم اجرا می‌شود و در زمینه پیشگیری و درمان سرطان‌ها هم برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار دارد و در حال اجراست.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک به تشریح علل عمده و شایع مرگ در سالمندان پرداخت و افزود: سکته‌های قلبی، بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته مغزی، بیماری قلب بر اثر ابتلا به فشار خون و سرطان معده از علل عمده شایع مرگ در سالمندان محسوب می‌شود که چهارعلت نخست با تغییر سبک زندگی، قابل کنترل و تغییر است.

 

چیت‌سازان ادامه داد: با توجه به اینکه به اواخر فصل التور (اسهال) می‌رسیم با همکاری بسیار خوب مسئولان و انجام اقدامات کنترلی، تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان آبیک گزارش نشده است.

 

وی به اجرای طرح مداخلات اجتماع‌محور در محلات شهید رجایی، شهرک بنیاد و فردوس شهر آبیک اشاره و اضافه کرد: از دیدگاه مردم این محلات کمبود فضاهای تفریحی و آموزشی، بیکاری، فقر و اعتیاد از جمله آسیب‌های اجتماعی مطرح شده که دیدگاه مسئولان برعکس نظر مردم است و بیکاری، فقر و اعتیاد را از جمله آسیب‌های این محلات ذکر می‌کنند و کمبود فضاهای تفریحی و آموزشی هم در دیدگاه مسئولان وجود ندارد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: حدود یک سال است که طرح مذکور آغاز شده و لازم است برای رفع آسیب‌های اجتماعی مذکور، اعضای شورای سلامت پیشنهادات و راهکارهای لازم را ارائه دهند.

اخبار آبیکی ها


مرتضی یعقوبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: با توجه به نظارت مستمر بازرسین بهداشتی اداره دامپزشکی آبیک از مراکز تولید فرآورده های خام دامی محموله ای به وزن تقریبی ۳۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز مشکوک به فساد، کشف و پس از نمونه گیری و انجام آزمایش لازم، فساد آن محرز شد که پس از تنظیم صورتجلسه وانجام اقدامات قانونی گوشت های فاسد را بر اساس ضوابط بهداشتی معدومسازی کردند.

 

وی افزود: گوشت مورد نیاز خود را صرفاً از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و در هنگام خرید گوشت قرمز به مهر دامپزشکی و برچسب الصاقی روی لاشه که نشان دهنده نوع دام، جنسیت، تاریخ تولید و انقضاء گوشت است، توجه کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی توسط متصدیان عرضه فرآورده های خام دامی، مراتب را از طریق شماره ۴ رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.

 

رئیس اداره دامپزشکی آبیک یادآورشد: گوشت تازه گوساله پس از خروج از کشتارگاه ۷ روز در دمای ۲ تا ۴ درجه و گوشت منجمد گوساله تا یکسال در دمای منفی ۱۸ درجه قابلیت مصرف دارند.

اخبار آبیکی ها 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک از آغاز برداشت محصول ذرت از مزارع این شهرستان خبر داد.

بیژن لطفی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: محصول ذرت در هشت هزار و 100 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آبیک کشت شده که برداشت این محصول از هفته گذشته آغاز شده است.

وی افزود: در هشت هزار و 100 هکتار از مزارع کشاورزی شده ذرت، پیش بینی می‌شود میانگین در هر هکتار 55 تن از این محصول برداشت شود یعنی حدود 500 هزار تن می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک ادامه داد: علاوه بر تامین ذرت دامداری‌های شهرستان آبیک با توجه به کشت بیش از ظرفیت، نیاز شهرستان های مختلف هم از این شهرستان تامین می‌شود.

لطفی خاطرنشان کرد: مصرف ذرت در شهرستان آبیک 180 هزار تن است که مابقی این محصول در شهرستانهای دیگر به فروش می‌رسد.

لطفی با بیان اینکه برداشت ذرت تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: بعد از اتمام برداشت، گندم جایگزین کشت ذرت می‌شود.

وی افزود: ذرت بیشتر مناطق شهرستان آبیک کشت می‌شود اما عمده کشت آن، در بخش بشاریات این شهرستان صورت می‌گیرد.

اخبار آبیکی ها 

کارگران فضای سبز شهر آبیک از پیمانکار سابق فضای سبز این شهر طلب‌کارند. به تازگی نیز اداره فضای سبز این شهر به پیمانکار جدید واگذار شده در حالی که پیمانکار قبلی هنوز حساب خود را با کارگران تسویه نکرده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهر آبیک با جمعیتی حدود 60 هزار نفر از نظر فضای سبز به شدت فقیر است و مردم برای تفریح و اوقات فراغت به شهرهای مجاور که از شهرستان‌های استان البرز است، مراجعه می‌کنند.

 البته شهروندانی هم هستند که در ایام تعطیل در میدان مادر شهر آبیک اوقات خود را به همراه خانواده سپری می‌کنند.

بوستان شهید رجایی و پارک‌های محله‌ای مختلف از دیگر فضاهای سبز شهر آبیک محسوب می‌شود و مردم هم ناچارند چند ساعتی از وقت خود را در این فضاها سپری کنند.

ناگفته نماند اگر کارگران فضای سبز نباشند همین فضاهای سبزی هم که آبیک دارد، خشک خواهد شد و دیگر مردم رنگ درخت و سبزه را نخواهند دید.

پیمانکار از شهرداری طلب دارد

یکی از کارگران که مشغول کار در یکی از فضاهای سبز شهر آبیک بود و خود را عیسی معرفی می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین می‌گوید: 10 سال بیشتر در زمینه فضای سبز کار کرده‌ام اما بیش از هشت سال سابقه دارم زیرا هر چند یکبار اخراج‌مان می‌کنند  و دوباره از ما دعوت به کار می‌شویم.

وی می‌ا‌فزاید: از طلب‌هایمان نیز که چیزی نگوییم بهتر است، هیچوقت سر موقع حقوق‌مان را پرداخت نمی‌کنند.سه ماه بعد عید امسال500 هزار تومان به عنوان عیدی از سوی پیمانکار قبلی پرداخت شده و مابقی طلب را قرار است تا آخر ماه واریز کنند که هنوز خبری نشده اما بیمه‌ام را کامل پرداخت کرده‌اند.

این کارگر فضای سبز ادامه می‌دهد: پیمانکار سابق بیان کرده که علت نپرداختن طلب کارگران فضای سبز، طلبی است که از شهرداری آبیک دارد و باید از سوی شهرداری پرداخت شود تا بتواند طلب کارگران را بپردازد.

می‌ترسم  اخراج  شوم

علی کارگر میانسال فضای سبز شهر آبیک که در میدان مادر این شهر کار می‌کند در گفت‌وگو با ایلنا اظهار می‌کند: برای طلب خود که بین 200 تا 300 هزار تومان است 10 بار با پیمانکار قبلی فضای سبز تماس گرفتم اما در پاسخ گفت شهرداری با وی حساب نکرده است و هر زمان پول پرداخت شود طلب کارگران را هم پرداخت می‌کند.می ترسم پیگیر شوم اخراجم کنند.

وی می‌افزاید: شاید طلب بنده پول زیادی نباشد ولی واقعا نیاز دارم و حتی برای ادا کردن نذری در دهه محرم پول قرض گرفتم؛  پیمانکار باید تسویه کند زیرا دو ماه  است  فضای سبز به پیمانکار جدید واگذار شده است.

این کارگر فضای سبز مطرح می‌کند: حدود 60 سال دارم اما اگر میزان بیمه‌ام را جمع‌آوری کنم پنج سال هم نمی‌شود؛ زمانی هم که در فضای سبز مشغول نباشم به عنوان کارگر ساختمانی دنبال روزی می‌روم این در حالی است که ساختمان‌سازی هم اصلا صورت نمی‌گیرد و بازار آن هم راکد است.

پیمانکاری که به وعده خود عمل نمی‌کند

اسماعیل از کارگران فضای سبز در یکی از پارک‌های محلی است که معوقه عیدی و حق سنوات چهار ماهه از پیمانکار سابق دارد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اذعان می‌کند: در مدت یک سالی که با پیمانکار سابق فضای سبز کار کرده‌ام، فقط 6 میلیون ریال عیدی دریافت کرده‌ام و 15 میلیون ریال طلب دارم این در حالی است که ماهانه بین 10 تا 20 روز بیمه واریز شده است.

این کارگر می‌افزاید: برای دریافت طلبم، پیمانکار سابق روزهایی را تعیین می‌کند اما سر قرار و وعده خود حاضر نمی‌شود.

وی این را هم گفت که برای دریافت طلب به شهرداری آبیک مراجعه کرده‌ اما کسی به حرف وی و همکارانش گوش نداده است.

حقوق کارگران ضایع نمی‌شود

حسین امینی سخنگوی شورای شهر آبیک در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین  تصریح می‌کند: صورت وضعیت قطعی پیمانکار سابق فضای سبز در شهرداری آبیک در حال بررسی است. پیمانکار قبلی سپرده‌ای هم نزد شهرداری دارد بنابراین کارگران شهرداری نگران حق و حقوق خود نباشند.

وی می‌افزاید: تسویه حساب شهرداری آبیک با پیمانکار سابق فضای سبز باقی مانده و اگر حق کارگران پرداخت نشود، از حساب پیمانکار کسر شده و به حساب کارگران واریز می‌شود.

این عضو شورای شهر آبیک ادامه می‌دهد: مدت زمان قرارداد پیمانکار سابق فضای سبز به اتمام رسیده و موضوع تسویه حساب با وی در دست پیگیری است و حق و حقوق کارگران هم ضایع نمی‌شود گرچه ممکن است زمان‌بر باشد اما پروسه‌ای دارد که باید طی شود.

قرارداد پیمانکار با کارگران فضای سبز حجمی منعقد می‌شود و هیچکدام از نیروهای قراردادی و پیمانی و غیره نیستند و همواره از نداشتن امنیت شغلی در نگرانی و استرس به سر می‌برند که می‌طلبد توجه ویژه‌ای به این قشر زحمتکش و بی‌ادعا شود که با کم، می‌سازند و می‌سوزند.

اخبار آبیکی ها 

رئیس شورای شهر آبیک از بررسی گزینه‌های شهردار روی میز شورا خبر داد.

اسماعیل عبادی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: هفت گزینه برای مسند شهرداری آبیک مطرح شده که این گزینه‌ها هم از استان قزوین و هم خارج از استان قزوین هستند.

وی افزود: امروز از سه گزینه شهرداری دعوت به عمل آمده که در صحن شورا حضور یافته و برنامه‌های خود را ارائه ‌دهند.

این عضو شورای شهر آبیک توانمندی، سابقه شهردار بودن، تحصیلات مرتبط با مدیریت شهری را از فاکتورهای مهم شهردار جدید آبیک ذکر و ادامه داد: آبیک از نظر درآمدی و جاذبه برای سرمایه‌گذاری ضعیف است و گزینه شهردار باید بتواند ضمن افزایش درآمد برای شهر و جذب سرمایه‌گذار به شهر، از سرمایه‌گذاران محلی حمایت کند.

عبادی اضافه کرد: تکمیل پروژه‌هایی همچون پارک بعثت، آب نمای بوستان شهید رجایی، میدان ایران، ترمینال غرب و دیگر پروژه های دیگر باید در اولویت شهردار آینده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: گزینه شهردار باید بتواند بهسازی و لکه گیری معابر، محوطه سازی مسکن مهر، پیاده روسازی و دیگر وظایف ذاتی را در اولویت قرار داده و در روند امور مختلف شهری تسریع ببخشد.

صفحه 1 از 40

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.