سعید خدایاری

سعید خدایاری

اخبار آبیکی ها


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: قطع به یقین پیش از راه اندازی و بهره‌برداری از دو خطه شدن راه آهن قزوین_تهران، باید پل روگذر جدید راه آهن آبیک احداث شود.
علی فرخزاد در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آبیک اظهار کرد: پل روگذر راه آهن آبیک بخشی از پروژه دو خطه شدن راه آهن قزوین-تهران محسوب می‌شود که تخریب آن صورت گرفته و احداث پل جدید در دستور کار راه آهن کشور قرار دارد.
وی افزود: امیدواریم طبق قول و وعده ای که مسئولان راه آهن کشوری داده‌اند بتوانیم حداکثر تا دهه فجر شاهد افتتاح پروژه دو خطه شدن راه‌آهن قزوین- تهران باشیم که پروژه پل روگذر راه آهن آبیک یکی از جزییات این پروژه دو خطه شدن است.
این مسئول گلایه های مردمی و خطرآفرین بودن پل روگذر راه آهن آبیک به قشلاق را تایید و اذعان کرد: قطع به یقین باید پیش از راه‌اندازی و بهره‌برداری از دو خطه شدن راه‌آهن قزوین- تهران، پل روگذر جدید راه‌آهن آبیک احداث شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: بهمن ماه سال گذشته طی بازدیدی که به همراه مسئولان راه آهن از پل روگذر راه آهن آبیک صورت گرفت، صورت جلسه ای برای تخریب و احداث پل جدید تنظیم شد
مکاتبه با مسئولان راه آهن تهران و گیلان
فرخزاد افزود: مکاتبه با راه آهن کشور، بازدید و تنظیم صورت جلسه از پل روگذر راه آهن آبیک طبق نامه نگاری و پیگیری فرماندار شهرستان آبیک مبنی بر صفهای طولانی، حادثه خیز بودن و نارضایتی مردم از این پل انجام شده بود.
وی ادامه داد: تقسیمات اخیر راه آهن و واگذاری محدوده راه آهن آبیک از راه آهن شمال غرب به منطقه شمال کشور به مرکزیت رشت، موجب شده ناهماهنگیهایی ایجاد شود.
این مسئول با اشاره به مکاتبه با مسئولان راه آهن شمال غرب کشور در هفته گذشته در خصوص پل روگذر راه آهن آبیک اضافه کرد: مسئولان راه آهن شمال غرب متعهد به احداث پروژه پل جدید روگذر راه آهن آبیک شده بودند و این تعهد پابرجاست که پیگیری این پروژه و مکاتبه با مسئولان راه آهن تهران و شمال در دستور کار قرار گرفته تا اقدام لازم صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در جلسه ای که در بهمن ماه سال گذشته در خصوص پروژه پل روگذر راه آهن آبیک برگزار شده بود، اذعان شده بود برای احداث پل زمان زیادی نیاز نیست که با توجه به تاخیر در اجرای پروژه و نیاز به تامین اعتبار، تلاش خواهیم کرد با مساعدت مسئولین راه آهن رشت این پل احداث شود.
ازم به ذکر است؛ پل روگذر راه‌آهن آبیک به قشلاق- کمال‌آباد با عرض پنج متر، 50 سال بود که قدمت داشت و بیش از دو ماه است که از تخریب این پل می‌گذرد و خبری از احداث پل جدید نیست این در حالی است که تخریب این پل به دلیل خطرناک بودن و احتمال وقوع تصادف، نارضایتی مردمی را به همراه داشته است.

 

اخبار آبیکی ها


رئیس آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: امسال ۷۷ نیرو بازنشسته می‌شوند که در حوزه آموزشی و پرورشی این شهرستان در مقطع ابتدایی کمبود نیروی بسیار زیادی احساس می‌شود، امید است با در نظر گرفتن سهمیه جذب نیرو قسمتی از این کمبود جبران شود.

سعید کازانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده برای شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: جلسه برنامه ریزی برای چگونگی شروع سال تحصیلی با حضور سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش و محمدحسینی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان انجام شد.

وی افزود: برای این امر سناریوهای مختلفی پیش‎بینی شده و با توجه به شرایط موجود اعم از زرد یا سفید بودن وضعیت شهرستان، شروع سال تحصیلی به صورت تلفیقی و آموزش‌ها به دو شیوه حضوری و غیرحضوری خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان آبیک تصریح کرد: اگر وضعیت منطقه قرمز باشد تمام آموزش‌ها غیرحضوری خواهند بود؛ اما اگر وضعیت زرد باشد دانش‌آموزان به دو دسته تقسیم شده و تعدادی در روزهای زوج و تعدادی دیگر هم روزهای فرد در مدارس حاضر خواهند شد؛ ضمن اینکه بخشی از کتب نیز در فضای مجازی تدریس می‌شود.

سال تحصیلی جدید به صورت حضوری و غیرحضوری خواهد بود

وی عنوان کرد: مطالبی که سال قبل در یک هفته تدریس می‌شد با این وضعیت در دو هفته تدریس می‌شود؛ اما اگر وضعیت سفید بود حداقل ۲۰ درصد مطالب در فضای مجازی تدریس می‌شود.

کازانی با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: بخش‌نامه‌ها و آیین نامه‌های مربوطه به مدارس ارسال شده و در بحث ثبت‌نام دانش آموزان، محدوده ثبت‌نام بسیار مورد تاکید ما است که باید حتما رعایت شود.

وی در ادامه افزود: امسال به دلیل شرایط اقتصادی خانواده‌ها، با سرریز شدید دانش‌آموزان از مدارس غیرانتفاعی به مدارس دولتی مواجه هستیم و این امر محدودیت ظرفیت پذیرش را برای ما فراهم کرده است.

این مقام مسئول گفت: برای این منظور مدیریت لازم اعمال شده و با هر دانش‌آموزی که متقاضی حضور در مدارس دولتی باشد نهایت همکاری انجام می‌شود و ثبت‌نام متوسطه دوم، پایه نهم که انتخاب رشته داشتند انجام و ثبت‌نام پایه دهم نیز از یک مرداد ماه آغاز شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در جلسات برگزار شده به مدیران مدارس تاکید کردیم که به غیر از هزینه بیمه و کتاب، هیچ مبلغی از اولیا دریافت نشود و برای نظارت ثبت‌نام نیز جدول زمانی تعیین کرده و این امر را به دقت انجام خواهیم داد.

حتی یک مورد ابتلا به کرونا در حوزههای امتحانی نداشتیم

کازانی با بیان اینکه لباس فرم دانش‌آموزان اختیاری است؛ ابراز کرد: آیین نامه اجرایی مدارس و آموزش و پرورش برای لباس‌ها شرایطی تعیین کرده که باید رنگ و شکل لباس‌ها متناسب با سیاست آموزش و پرورش باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: اگر اولیای دانش‌آموزان، لباسی که رنگ و شکل و فرم متناسب با چارچوب این سیاست‌ها را تهیه کنند مشکلی ندارد؛ اما طبق ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی مدارس و بند ۲ این ماده تصمیم گیری در ارتباط با لباس فرم مدارس به شورای مدرسه تفویض اختیار شده که در این شورا انجمن اولیا هم حضور دارند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان آبیک در ادامه عنوان کرد: لباس فرم مدارس ضمن ایجاد نظم و یکرنگ شدن دانش‌آموزان، باعث شادابی و افزایش روحیه آنها می‌شود که برای لباس فرم، سازمان دانش‌آموزی هم نظارت دارد.

وی تصریح کرد: از اصناف و تعزیرات حکومتی تقاضا داریم که در بحث نظارت بر ارائه لباس فرم دانش‌آموزان به ما کمک کنند تا هزینه اضافه بر اولیا تحمیل نشود، مضاف بر اینکه تولیدکنندگانی که از اتحادیه مربوطه و اصناف مجوز دارند به عنوان تولیدکننده مجاز به مدارس معرفی کردیم.

کازانی در ارتباط با برگزاری امتحانات بیان کرد: امتحانات نهایی از ۱۴ خرداد ماه شروع شد و ۶۷۹ دانش‌آموز در امتحانات نهایی شرکت کردند که از این تعداد ۳۳۰ دانش‌آموز دختر و ۳۴۲ دانش‌آموز پسر در دو حوزه جداگانه با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شرکت داشتند.

اعتبار ۵۴ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژههای آموزشی آبیک

این مقام مسئول عنوان کرد: کارشناسان اداره بهداشت در تمام ایام امتحانات در حوزه‌های امتحانی حضور داشتند و بحث تب سنجی و نظارت بر حوزه امتحانی را انجام می‌دادند که خوشبختانه حتی یک مورد ابتلا به کرونا نیز در حوزه‌های امتحانی نداشتیم.

وی در ادامه افزود: آزمون مدارس نمونه دولتی نیز ۲۰ تیر ماه با حضور مسئولان وزارتخانه و اداره کل آموزش و پرورش در دو حوزه دخترانه و پسرانه برگزار شد که  ۱۹۵ دانش‌آموز پسر و ۱۷۵ دانش‌آموز دختر متقاضی ورود به مدارس نمونه دولتی بودند.

کازانی در ارتباط با برنامه‌های آتی آموزش پرورش شهرستان آبیک گفت: ۵۴ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است؛ و در این راستا اولویت اصلی تکمیل پروژه آموزشی مدرسه شهرک فردوس است که با هماهنگی انجام شده با اداره نوسازی مدارس قرار شد تا ۲۲ بهمن سال جاری این مدرسه تحویل داده شود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان آبیک عنوان کرد: همچنین پیگیر مدرسه خیرساز سمائیان هستیم که تا مهرماه امسال قرار است تحویل داده شود؛ ضمن اینکه از سال تحصیلی جدید، دانش‌آموزان مدارس شهید بیگ‌زاده و دکتر شریعتی در مدرسه خیرساز مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی در پایان گفت: امسال در آموزش‌و‌پرورش شهرستان آبیک ۷۷ نیرو بازنشسته می‌شوند که در حوزه آموزشی و پرورشی در مقطع ابتدایی کمبود نیروی بسیار زیادی احساس می‌شود، امید است با در نظر گرفتن سهمیه جذب نیرو قسمتی از این کمبود جبران شود.

اخبار آبیکی ها


براساس مصوبه شورای امنیت ملی کشور ، اشتغال، تردد و اقامت اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در شهرستان آبیک ممنوع است.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، احمدپور، فرماندار شهرستان آبیک گفت: بر اساس مصوبه شورای امنیت ملی کشور، اشتغال، تردد و اقامت اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در شهرستان آبیک ممنوع است.

وی افزود: واحد‌هایی که اقدام به جذب و اشتغال اتباع بیگانه بویژه افاغنه کنند به عنوان متخلفان تهدید علیه امنیت ملی به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

احمدپور خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت امنیتی، هیچ واحدی حق به کارگیری افاغنه را ندارد و اداره کار با همکاری نیروی انتظامی به صورت غیر محسوس ملزم به شناسایی واحد‌های تولیدی، کشاورزی، دامداری و مرغداری که اقدام به جذب اشتغال اتباع بیگانه می‌کنند هستند.

وی افزود: تمامی نیرو‌های کار افاغنه تا پایان فصل جاری از شهرستان باید خارج شوند.

اخبار آبیکی ها


به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، مانور دور میزی با حضور اعضای کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش‌های همگانی با طرح تدوین الگوی استاندارد امدادرسانی در حوادث و سوانح، چون زلزله شش و چهاردهم ریشتری  برگزار شد.

در این مانور اعضای کارگروه به چند تیم تقسیم شدند و هر تیم یک سناریوی امدادرسانی در هر شهر یا شهرستان  را ترسیم کرد.

در این سناریو‌ها مواردی از جمله میزان جمعیت، موقعیت جغرافیایی، برقراری مکان‌های ستاد‌های اصلی و فرعی، میزان بهره گیری از خدمات دستگاه‌ها و امکانات موجود در نظر گرفته شد.

بعد از یک ساعت وقت تعین شده هر گروه سناریو خود را ارائه داد و نقاط ضعف و قوت آن بررسی شد.

اخبار آبیکی ها


جانشین ستاد مقابله با کرونای استان گفت: تاکنون ۱۳ مورد پلمب شده و هفت مورد هم حکم بازداشت قضایی برای تالارهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، صادر شده است.

 

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، درباره فعالیت تالارهای پذیرایی در وضعیت شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: ما دو راه پیش رو داشتیم، اینکه تالارهای پذیرایی بسته باشند یا خدمات ارائه دهند. در زمانی که تالارهای پذیرایی تعطیل بود نیز مردم برای مراسمات روی آورده بودند به باغ‌های غیرمجاز و بدون شناسنامه که عملا امکان نظارت بر آن‌ها وجود نداشت.

وی افزود: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی این وضعیت باعث آسیب جدی بر بهداشت و عدم رعایت اصول بهداشتی بود که عاملی برای شیوع کرونا هم است لذا طبق تصمیم ستاد کرونای ملی و استانی تصمیم بر این شد که تالارها بازگشایی شود و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با ۵۰ درصد ظرفیت کار کنند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین ادامه داد: کمیته‌ای با ترکیب نمایندگان سازمان صمت، تعزیرات‌، بهداشت و درمان و دادستانی به طور مرتب بر تالارهای پذیرایی نظارت می‌کنند که تاکنون ۱۳ مورد پلمب شده و هفت مورد هم حکم بازداشت قضایی برای تالارهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، صادر شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: ما در بحث بهداشت و سلامت مردم هیچ نوع اغماضی را نمی‌پذیریم و در این مورد به صورت بی‌رحمانه عمل می‌کنیم و حتما برخورد جدی خواهیم داشت.

بانک‌ها باید به سلامت کارمندان و ارباب رجوع توجه بیشتری داشته باشند

وی ابراز کرد: بهبود وضعیت موجود بستگی زیادی به رعایت مردم دارد چراکه کادر بهداشت و درمان و دولت تنها بخشی را می‌تواند مدیریت کند و تاکنون هم واکسن یا دارویی قطعی برای کرونا ساخته نشده است لذا مهمترین راه مقابله همان رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک است تا کرونا را مهار کنیم.

حبیبی عنوان کرد: فعلا وضعیت سه شهرستان سفید و تاکستان زرد و قزوین هم نارنجی است که امیدواریم هر چه سریع‌تر به وضعیت سفید برسیم.

معاون سیاسی استاندار قزوین افزود: ما از عملکرد بانک‌ها در رعایت اصول بهداشتی به شدت گله‌مندیم که این موضوع را به صورت کتبی هم به رئیس کل بانک مرکزی هم اعلام کردیم به طوری که یکی از شعب بانکی استان ۸۳ درصد و بانک دیگر نیز ۴۰ نفر از کارمندانش کرونایی شدند.

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان با بیان اینکه بانک‌ها باید به سلامت کارمندان و ارباب رجوع توجه بیشتری داشته باشند، ادامه داد: کارمندان بانک بیشترین کارمندان در معرض کرونا هستند که نشان می‌دهد باید قوانین بهداشتی در این ادارات با شدت بیشتری رعایت شود و خدماتشان را تا جایی که ممکن است به صورت الکترونیکی ارائه دهند تا مراجعه مردم کمتر باشد.

کمبودی در اقلام اساسی نداریم اما تفاوت قیمت و گرانی وجود دارد

وی تصریح کرد: در صورت حاد شدن شرایط و شیوع بیشتر کرونا بدون شک محدودیت‌ها به استان باز خواهد گشت به طوری که هفتگی ارزیابی می‌کنیم و به علوم پزشکی دستور دادیم تا وضعیت را به طور مستمر گزارش کند.

حبیبی درباره معیشت مردم ابراز کرد: اکنون اصل بر این است که سلامت مردم در کنار معیشت تامین شود یعنی هم معیشت مردم رونق داشته باشد و هم بتوانیم کرونا را مهار کنیم لذا بازگشایی تالارهای پذیرایی و سایر مراکز تجاری هم در همین راستا است چون نمی‌توانیم به اقتصاد مردم بی‌توجه باشیم.

معاون سیاسی استاندار قزوین با بیان اینکه سلامت اولویت بر معیشت است، افزود: مردم باید دقت کنند که کسب‌وکارهایشان بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیش برود لذا اگر ببینیم سلامت مردم تهدید می‌شود نیز در بازگشایی‌ها تجدید نظر می‌کنیم.

این مقام مسئول درباره گرانی کالاهای اساسی مردم اظهار کرد: مدیریت بازار هم در دستور کار و جزو اولویت‌های ما است و به ستاد تنظیم بازار استان هم دستور داده شده تا به صورت هفتگی رصد کند؛ اکنون هم کمبودی در اقلام اساسی نداریم اما تفاوت قیمت و گرانی وجود دارد.

حبیبی تاکید کرد: بی‌ثباتی در بازار جز با نظارت دقیق و مدیریت درست حل نمی‌شود و ضمن اینکه اصناف هم باید انصاف را ضمیمه کار خودشان کنند تا بتوانیم از این شرایط عبور کنند.

اخبار آبیکی ها


عملیات اجرایی این مجتمع زیر نظر یک شرکت دانش بنیان در زمینه تولید هسته‌های عاری از ویروس در روستای جزمه از توابع شهرستان آبیک آغاز شد.


 
به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز کلنگ احداث مرکز تولید برترین ارقام نهال اصلاح شده و کشت بافتی در شهرستان آبیک را به زمین زد.

در آئین آغاز عملیات اجرایی این مرکز هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین ، عیسی قبادی معاون اقتصادی استانداری، ابوالفضل یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استاندار،فاطمه خمسه رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ، احمد پور فرماندار آبیک و مسوولین استانی حضور داشتند.

این مرکز در فاز اول در ۲۱ هکتار زمین با ۱۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری احداث خواهد شد و برای ۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد کرد.

با ساخت این واحد تولیدی دانش بنیان سالانه دو میلیون اصله نهال اصلاح شده و کشت بافتی تولید و روانه بازار خواهد شد.

 

معاون رییس جمهور از یک شرکت دانش بنیان فعال تولید بذر و نهال در شهرستان آبیک بازدید کرد

همچنین ستاری پس از ورود به قزوین از یک شرکت دانش بنیان فعال در تولید بذر و نهال در شهرستان آبیک استان قزوین بازدید کرد.

شرکت نهال گستر رویان یک شرکت دانش بنیان بخش کشاورزی با ارائه خدمات کشاورزی مدرن و علمی، محصولات و خدمات مختلفی را توسعه داده است.

هم اکنون این شرکت ظرفیت تولید یک میلیون نهال انگورهای اصلاح شده را در سال دارد و برای راه اندازی فاز جدید مجموعه اقدام شده است.

اخبار آبیکی ها


امام جمعه شهرستان آبیک گفت: وضعیت و تکلیف پروژه آب آبیک از سد طالقان به این شهر لازم است میدانی بررسی و مشخص شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک، حجت الاسلام سیدمحمد حسینی میرامینی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک اظهار کرد: وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک در شهریور ماه سال گذشته داده شده بود که تحقق نیافت و موجی از نارضایتی در بین مردم ایجاد و به موضوع چالشی تبدیل شد.
وی افزود: با توجه به وضعیت کرونا و تحریم‌ها بعید میدانم شهریور ماه امسال آب سد طالقان به آبیک برسد که استاندار قزوین زمستان سال گذشته قول رسیدن آب سد طالقان به آبیک را داده بودند.
امام جمعه شهرستان آبیک ضمن دعوت از استاندار قزوین به این شهرستان به همراه نمایندگان مجلس برای بررسی وضعیت پروژه آبرسانی از سد طالقان به آبیک و بازدید از این پروژه تصریح کرد: مردم شهرستان آبیک منتظر هستند تا هفته دولت آب سد طالقان به آبیک برسد که لازم است استاندار قزوین با حضور در شهرستان با بررسی و بازدید پروژه، مشکلات تاخیر در اجرای آن را رصد کرده و اگر به دلایلی آب تا شهریور ماه به آبیک نرسد، اطلاع رسانی کنند.
حسینی میرامینی با بیان اینکه جالب و برازنده نیست مردم شهر آبیک با احشام از یک مکان آب تهیه و مصرف کنند، افزود: با توجه به دغدغه مندی و مطالبه گری و میدانی کار کردن سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، از ایشان درخواست داریم تکلیف پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک را میدانی بررسی و تکلیف آن را مشخص کند.
وی اذعان کرد: در حال حاضر تامین لوله 1400 و 1600 برای مسیر خوزنان تا طالقان است که باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد.
امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به شیوه کاری سال گذشته مبنی بر اختصاص بودجه دو مسجد در هر سال و اداره مستقل آنها افزود: امسال هم قول داده شده برای مساجد دیگر و حوزه های علمیه بودجه اختصاص داده شود.
حسینی میرامینی اضافه کرد: با اختصاص بودجه به مساجد و ایجاد موقوفه برای داشتن درآمد پایدار، موجب می‌شود مساجد مستقلا به فعالیت‌های خود ادامه دهند.
وی در بخش دیگری از بیانات خود رسالت امامان معصوم "ع" را خاص خودشان و مقدمه سازی برای امام بعدی دانست و خاطرنشان کرد: امام رضا "ع" نخستین امامی بودند که موضوع ولایت را مطرح کردند؛ البته ولایت پذیری، اعتقادپذیری بوده و کسانی که در دل کنکاش و مشکلی در زمینه ولایت دارند باید بدانند که ولایت پذیری، موضوع سیاسی نیست بلکه اعتقادی است.

 

اخبار آبیکی ها


فرماندار شهرستان آبیک از اختصاص حدود 32 میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان خبر داد و گفت: باید از ظرفیتهای پنهان بودجه استفاده شود
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی، شهرام احمدپور در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک ملاک ارزیابی عملکرد مدیران این شهرستان را تخصیص و جذب اعتبارات سال گذشته ذکر و اظهار کرد: برخی از دستگاههای شهرستان آبیک در جذب اعتبارات موفق عمل کرده‌اند اما برخی دستگاهها تخصیص بسیار پایینی برای پروژه ها داشتند که ضعف مسئولین محسوب می‌شود.
وی افزود: از تعدادی از مدیران استان قزوین درخواست می‌شود در برخی اعتبارات همچون تعمیر و تجهیز سهم شهرستان آبیک لحاظ شود که این موضوع در استانداری قزوین رعایت نمی‌شود و به تبع آن در ادارات کل هم رعایت نمی‌شود و در استان هزینه می‌شود.
فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: ادارات شهرستان آبیک در زمینه فضای فیزیکی و نیروی انسانی فقیر هستند؛ فقط تابلوهای ادارات تغییر یافته و با ظرفیتهای 15 ساله به مردم خدمات ارائه می‌شود.
احمدپور اضافه کرد: بنا به اقوال و گفته ها تخصیص اعتبارات سال 99، 60 درصد است که ظرفیتهای پنهان بودجه باید مورد توجه مسئولان استانی و شهرستانی قرار گیرد چرا که صرف اتکا به بودجه های شهرستانی دردی را دوا نمی کند و باید از فرصتهای فاینانس، مشارکت بخش خصوصی و واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی می‌تواند گره گشا باشد.
احمدپور خاطرنشان کرد: اعتبار پیش بینی شده امسال شهرستان آبیک حدود 32 میلیارد تومان است که اگر تخصیص 60 درصد را در نظر بگیریم، تخصیص 18 میلیارد تومان می‌شود که با افزایش قیمتهای فعلی، در موضوعات مختلف زیرساختی مبلغ قابل توجهی نیست.
وی بیان کرد: مدیران باید به ظرفیتهای موجود در بودجه 99 توجهات ویژه داشته باشند و در تکمیل و اجرای پروژه ها گامهای ارزنده‌ای برداشته شود.
این مسئول به استقرار هفت تا هشت اداره در مجتمع ادارات شهرستان آبیک و خراب بودن چندین ساله آسانسور مجتمع و نارضایتی مردم از این موضوع افزود: این مجتمع فاقد دیوار، دوربین مداربسته، آسفالت و حفاظ بوده و از سوی استان اعتباری برای این موضوعات اختصاص نمی یابد.
فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: سال گذشته برای آسانسور اداره آموزش و پرورش 100 میلیون تومان اعتبار لحاظ شد که برای اخذ اعتبار خط خورده شد و با توجه به اینکه بیشتر فرهنگیان بازنشسته مسن هستند و خانواده های معظم شهدا و بعضا افراد ناتوان به این اداره تردد دارند باید اعتبار لحاظ شود.

 

اخبار آبیکی ها


خانم دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین آبیک و البرز گفت: موضوع نرسیدن آب سد طالقان به آبیک، بحرانزا شده و باید حل شود.
فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان آبیک با تاکید بر اینکه آب اولویت اول مردم آبیک است گفت: موضوع نرسیدن آب سد طالقان به آبیک، بحرانزا شده این در حالی است که هوا و محیط زیست این شهر آلوده بوده و موضوع آب هم بر این مشکلات افزوده است و باید حل شود.
وی افزود: حتی پیگیر کیفیت جنس لوله های آب خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک هستیم و به صورت مستمر این پروژه نظارت و پیگیری می‌شود.
این نماینده مجلس بیان کرد: با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص موضوع ماده 26 رایزنی و موضوع اختصاص بودجه به پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک را پیگیری می کنیم.

 

اخبار آبیکی ها


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک از تشکیل کمتر از10 مورد پرونده قضایی برای چند مدیر، معاون و کارشناس ادارات این شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آبیک، قاضی سعید احمدزاده امروز در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه ضمن قدردانی از زحمات مستمر خبرنگاران شهرستان آبیک در انعکاس صحیح و درست اخبار این شهرستان به ویژه اعضای شورای رسانه اظهار کرد: مردم شهرستان آبیک به‌رغم تمام مشکلات و کاستی‌های موجود در این شهرستان با نجابت، منطقی و به حق مطالبات خود را مطرح می‌کنند.
وی با بیان اینکه به هیچ وجه و در حد توان از ورود به حقوق عامه شرعا و قانونا کوتاه نیامده‌ایم و نمی‌توانیم کوتاه بیاییم، افزود: بعضا مسئولان باید تعهداتی را در شهرستان آبیک اجرا می‌کردند که تلاش هم در این زمینه داشته‌اند اما در عمل، انجام تعهدات و تحقق قول‌ها به تاخیر افتاده؛ به عنوان نمونه می‌توان به پروژه انتقال آبرسانی از سد طالقان به آبیک اشاره کرد که پروسه آن بسیار طولانی شده هرچند امیدواریم با پیگیری مسئولان اجرایی و مربوطه استانی و شهرستانی و تخصیص اعتبارات ملی، هر چه زودتر شاهد افتتاح این پروژه باشیم.
اعتراض مردمی در پی تاخیر در رسیدن آب سد طالقان به آبیک
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ادامه داد: نمایندگان پیشین مردم قزوین آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تلاش بسیاری برای پروژه طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین داشته‌اند که لازم است نمایندگان فعلی مجلس که با اعتماد مردم، فرصت خدمتگزاری نصیب آنان شده تلاش کامل و مضاعف بتوانند خواسته به حق مردم آبیک را پیگیری کنند تا آب سد به این شهرستان برسد.احمدزاده اضافه کرد: تاخیر در رسیدن آب سد طالقان به آبیک مورد اعتراض مردم بوده و تسریع در این مهم ضروری است گرچه تعارضات و چالش‌هایی در زمینه مسیر خط انتقال به آبیک وجود داشته که مردم هم حق و حقوقی داشتند که جلسه فوق العاده برگزار شده و با تشکیل پرونده، رسیدگی‌ها فوری صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: تلاش شده است برای مجرمین با مجازات‌های سبک قانونی و برخی از مجازات‌های دیگر، مجازات جایگزین حبس اعمال شود که این مهم با رضایت از محکوم اجرا می‌شود.
این مسئول قضایی با اشاره به مکاتبه با ادارات شهرستان آبیک برای سومین بار مبنی بر اعلام نیاز به خدمات عمومی رایگان و میزان ساعات آن به دادسرای انقلاب وعمومی این شهرستان برای بکارگیری محکومین مجازات‌های جایگزین حبس بیان کرد: عدم اعلام نیاز به خدمات عمومی رایگان از سوی مسئولان را یا باید بر مبنای نداشتن کمبود نیرو دانست که مایه خرسندی است یا باید بر جدی نگرفتن مسئولان ذکر کرد که قطعا به ضرر خودشان است گرچه اداره منابع امور آب برای لایروبی رودخانه‌ها برای پیشگیری از وقوع سیلاب‌ها اعلام نیاز کرده است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک موضوعات بازار روز قدیم، تجمع افاغنه غیرمجاز و انجام اقدامات مجرمانه توسط آنان، زمین‌های شهرک صنعتی کاسپین، موضوعات موردی و مسائل مختلف دیگر را از جمله موضوعات ارسال شده به سامانه اعلام فساد دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک ذکر و اذعان کرد: از مردم درخواست می‌شود گزارشات خود در موضوعات مختلف را به سامانه اعلام فساد دادسرای آبیک به شماره 2100032893000 با ارسال پیام متنی اعلام کنند.
کاهش پرونده‌های وارده به دادسرای آبیک
احمدزاده تعداد پرونده های وارده به دادسرا در سال 97 را 14 هزار و 299 پرونده و در سال 98 تعداد پرونده‌های وارده را 13 هزار و 885 پرونده دانست و افزود: طی یک سال اخیر شاهد کاهش ورودی پرونده به دادسرا بوده‌ایم.
وی موادمخدر سرقت و نزاع را از جمله جرایم منتهی به محکومیت در شهرستان آبیک ذکر و توهین ضرب و جرح مواد مخدر و سرقت را بیشترین پرونده‌های شهرستان آبیک عنوان کرد.
این مسئول قضایی افزود: بعضا گزارشاتی مبنی بر فعالیت مجرمانه «ربا» در یک بخش خصوصی واصل شده که چند نفر از اشخاص تحت پوشش فعالیت اقتصادی اقدام به دادن وجوه ربوی کرده‌اند که موضوع در مرحله تحقیقات و کسب اطلاعات و جزئیات موضوع هستیم که با حصول نسبت به تشکیل پرونده اقدام خواهد شد.
واگذاری و تمدید مجوزها در شهرک صنعتی کاسپین 2 زیر ذره بین دستگاه قضا
 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در پاسخ به این سوال خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی آبیک در خصوص نحوه واگذاری و تمدید زمین‌های شهرک صنعتی کاسپین 2 و احتمال رانت ، تخلف و جرم وجود دارد، توضیح داد: ابهاماتی در این زمینه وجود دارد که باید بررسی شود، گرچه پس از وصول گزارشاتی در سامانه اعلام فساد دادسرا و اخباری مبنی بر واگذاری یا تمدید نامتعارف زمین‌ هایی در شهرک صنعتی کاسپین 2  از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین که پس از سالها هنوز در آنها شرکتی احداث نشده است که یک سری مشکلات نیز در خصوص واگذاری دوباره به اشخاصی که فاقد شرایط و صلاحیت لازم بودند وجود دارد که به صورت ویژه پیگیری‌ها انجام و چندین مرتبه صورت جلسه شده است.
احمدزاده افزود: مقرر شده هفته آینده جلسه‌ای در زمینه همین موضوع برگزار شود و وضعیت تک تک زمین‌ها بررسی شود که البته بخشی از تصمیمات در مجموعه دستگاه‌های متولی استان قزوین گرفته شده و بخشی هم خارج از استان بوده که مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: طبق اذعان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین 10 برابر ظرفیت اراضی شهرک‌های صنعتی آبیک و قزوین متقاضی وجود دارد که باید تدبیری لازم در این زمینه اندیشیده شود.<
تشکیل پرونده قضایی برای چند مدیر، معاون و کارشناس ادارات آبیک
این مسئول در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری آریا در خصوص اینکه آیا طی یک سال اخیر پرونده قضایی برای مسئولان و کارکنان ادارات شهرستان در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک تشکیل شده است یا خیر، اذعان کرد: کمتر از 10 پرونده برای چند مدیر، معاون و کارمندان ادارات شهرستان آبیک تشکیل شده که البته پرونده مدیران طبق ماده 308 قانون آیین دادرسی کیفری برای رسیدگی به استان قزوین ارسال شده و پرونده معاون و کارشناسان در دادسرای این شهرستان در حال رسیدگی است.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک دلایل تشکیل پرونده قضایی برای افراد مذکور را موضوعاتی از جمله اهمال و قصور در انجام وظایف قانونی، اعلام نکردن و گزارش ندادن جرم و منتهی شدن آن به وقوع جرم و همچنین انجام اقداماتی بر خلاف نص صریح قانون بوده است.
آخرین وضعیت اراضی موسوم به 12 هکتاری قشلاق
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در خصوص رفع مشکل اراضی موسوم به 12 هکتاری روستای قشلاق نیز بیان کرد: موضوع به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین و اداره امور اراضی استان ارجاع داده شده تا بررسی شده و نتیجه را اعلام کنند؛ البته اگر موضوع حل نشود و مسئولان ادارات کل مذکور نخواهند یا نتوانند کاری انجام دهند دادستان به عنوان مدعی‌العموم تا رسیدن به نتیجه ورود کرده و با ارائه راهکار لازم نسبت به تعیین تکلیف اراضی مذکور در این روستا اقدام می‌کند.
وی تاکید کرد: موضوع اراضی روستای قشلاق را بلاتکلیف رها نمی‌کنیم و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد

 

صفحه 1 از 59

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آبیکی ها می باشد.